Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon nie czyta kart SIM z Orange


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18702
  • 53554
  • 733

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

Może karta SIM została przypisana, zablokowana do działania tylko z jednym telefonem, w tym przypadku z iPhone-m. Warto by było sprawdzić tą kartę abonamentową Orange jeszcze na innym telefonie, natomiast Realme warto sprawdzić z inną kartą SIM Orange, np. oferty na kartę.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Telefon nie czyta kart SIM z Orange


@Kcieszy1napisał(-a)

Znalazłem tutaj że był już kiedyś taki problem i nie nie mam zablokowanego imei...


Dla ścisłości. Jeżeli telefon został zablokowany po IMEI, to nie odczyta żadnej karty w obrębie Uni Europejskiej. Jest jeszcze nr IMSI, który identyfikuje samą kartę danego operatora. Może w tym tkwi problem.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 77
  • 0

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

Próbowałem też z drugim abonamentem i na kartę i też nie czyta mimo że wszytko mam po płacone w Orange . iPhone mam z play więc raczej nie jest przypisana bo tam korzystam tylko z abonamentu play 

 

A jak mogę sprawdzić czy został zablokowany ten numer imsi?

 

__________

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

@Kcieszy1 Numer IMSI identyfikuje samą kartę SIM, wiec jego weryfikacja jest dostępna wyłącznie po stronie operatora, a nie jak w przypadku IMEI, który identyfikuje samo urządzenie, które jest lub ma w przyszłości być własnością użytkownika. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

 


@j131napisał(-a)

@slav72 

Czytając posty kolegi @Kcieszy1  można stwierdzić, że ustawienia w telefonie ma dobre gdyż ich nie zmieniał, a wybór operatora jest automatyczny. Więc pozostaje raczej kwestia upapranej karty lub telefonu.

😁


Wprost nie napisał że nic nie zmieniał w ustawieniach, a wybór automatyczny operatora to tylko jedno z ustawień, napisał za to że sloty i karta działają 😁


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 77
  • 0

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

@Dawid_Paris 
Rozumiem czyli jak pójdę do Orange to mi powiedzą czy jest jakiś problem lub blokada ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

@Kcieszy1 Ja właśnie od tego bym zaczął.

 

@slav72 Szukam w głowie innych ustawień, które wprowadzają embargo na konkretnego operatora...

 

_________

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Telefon nie czyta kart SIM z Orange


@Kcieszy1napisał(-a)

 

Telefon był brany na raty w Orange i został już spłacony tylko że powstał dziś problem i telefon nie chce mi czytać kart tylko z Orange ...

 Sprecyzujmy. Telefon na raty w Orange. Czy w okresie spłaty rat pracowała w nim karta Orange?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 77
  • 0

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

Tak cały czas była  w nim karta na abonament oraz ten telefon był brany na przedłużenie umowy właśnie z tym numerem co był w nim cały czas  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

@Kcieszy1 Napisałeś, że telefon to Realme. Podaj model.