Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon klasyczny (z klawiaturą)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Witam wszystkich, a od bardziej doświadczonych oczekuję porady. Zastanawiam się nad zakupem telefonu - koniecznie z klawiaturą klasyczną - prostego w obsłudze i "mocnego" w wyłapywaniu sygnałów satelitarnych dla wędrówek po lasach. Na mnie sprawdziła się zasada, że "chytry dwa razy traci" - może bardziej biedny, niż chytry - bowiem jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem dwóch MAXCOM-ów i jednego myPhone, które to z obsługą internetu - a szczególnie map Google - nie mają wiele wspólnego. Mając już na karku 78 lat, nadal lubię sobie połazić po lasach .. no i z odnalezieniem zaparkowanego samochodu mam poważne problemy - trzy drzewa i się gubię ..

Zatem bardzo proszę o konkretne i sprawdzone praktycznie wskazówki, jaki telefon zakupić - w miarę najtańszy / bez zbędnych bajerów - abym w końcu poczuł się pewniej w tych moich wędrówkach.

Pozdrowienia z położonego pomiędzy lasami i jeziorami Szczecinka 😎😀🙄

107 ODPOW. 107

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945 dobra nawigacja, to nie w telefonie z klawiaturą fizyczną, po taniości to kup samą nawigację 😎

Telefon pewnie już masz z klawiaturą, to po co kupować inny.

Tak poza tematem, myPhone ma smartfony z serii dla wymagających, tam nawigacja jest ekstra i telefon też, ale tanio nie ma.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Cześć @musbron1945 

Mógłbym Ci polecić telefon klawiszowy Nokia 6300 4G. Posiada sieć LTE CAT4 co jest ważne ze względu na wyłączenie sieci 3G o tym w linku Orange  Sieć 3G i jej wyłączenie – co warto wiedzieć?  https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/siec-3g-i-jej-wylaczenie-co-warto-wiedziec/.

Posiada  usługę Google Maps (znajdź drogę przy pomocy usługi Google Maps) a takze aplikacje WhatsApp, Facebook i Youtube. Posiada szybką technologię 4G LTE. Posiada funkcje WIFI 802.11 b/g/n. System operacyjny to KaiOS.

Pozdrawiam 🙂

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

- z klawiaturą dotykową mnie z kolei kompletnie nie interesuje ..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945  upewnię się, satelitarny nie mobilny do łączności naziemnej z BTS-ów?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Pablo5 - bardzo ciekawa propozycja, obejrzałem ów telefon w Google i nieco poczytałem o nim - prześpię się i zadecyduję - dzięki za podpowiedź.

Pozdrowienia z "mojego" Szczecinka 😀


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Nie ma za co. Służę pomocą. Polecam się na przyszłość

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

agat 13 - a który z nich bardziej przydatny w .. leśnych ostępach? - bo ja nie za bardzo "kumaty" w tym temacie ..🙄

 

Pablo5 - a czy z tym telefonem nie będzie podobnych kłopotów, jak z moim myPhone - tematem wczoraj tak długo rozpatrywanym? Bo mam zamiar go "usieciowić" w Oranże - czy może inna sieć jest lepsza dla łączności satelitarnej?

 

_______

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2026
  • 6257
  • 69

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945 aktualnie nie znam żadnego współczesnego telefonu z klawiaturą i nawigacją który bylby prosty w obsłudze dla seniora. I trzymałbym się z daleka od każdego sprzętu z KaiOsem na pokładzie.

Tak jak już było wspominane - zainwestowałbym w smartfona, nawet taniego (nowe można trafić od ok 500pln)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945 musisz dokładniej doprecyzować, o jaką sieć chodzi. Podejrzewam, że masz na myśli korzystanie z sieci komórkowej, natomiast pewnie do nawigacji masz na myśli satelity. Są telefony do łączności przez satelity, ale to są dość wysokie koszty.

Jak wyżej wspomniane zostało, polecam smartfona, nawet z niższej półki, W Orange co jakiś czas są promocje i smartfon ze średniej półki można zakupić w promocyjnej cenie. Będziesz miał łączność komórkową, nawigację, a w niedługim czasie przydatną opcje połączenia VoLTE, ponieważ Orange wyłączy całkowicie nadajniki 3G. W klasycznych telefonach klawiaturowych nastąpi pogorszenie połączeń głosowych, nie wspominając już o dostępie do internetu, zktórego praktycznie nie będzie się dało skorzystać, bo połączenia będą dostępne dla starczych modeli telefonów tylko po 2G.