Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon a zużyta wbudowana bateria


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Telefon a zużyta wbudowana bateria

Telefon sprawny, jeszcze sporo może podziałać, natomiast bateria trzyma ledwo kilka godzin. Na dodatek bateria wbudowana, więc samodzielnie nie wymienię.

Co proponujecie z takim telefonem zrobić?

Kilka moich propozycji:

  • telefon z power bankiem
  • wymiana baterii
  • sprzedaż
  • utylizacja, np. Orange

Może inne propozycje?

22 ODPOW. 22

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Telefon a zużyta wbudowana bateria

Z ciekawości ilu letni jest to telefon? 

To że jest bateria wbudowana nie znaczy że nie można jej samodzielnie wymienić, jest tylko trudniej. 🙂 Jaki to model telefonu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Telefon a zużyta wbudowana bateria

@ketrasaArtur Jeśli koszt wymiany baterii nie przekracza rozsądnej kwoty, a wiesz, że aparat sprawdzonym, warto oddać do zaprzyjaźnionego i sprawdzonego serwisu. Mam taki i zawsze korzystam z usług znajomego, który nie dość, że nie oszuka, to i 2/3 ceny serwisowej weźmie. Bateria nie jest powodem do wyrzucenia telefonu, a jeśli już się nie opłaca...można oddać do recyclingu (miejsc pod dostatkiem), lub na części...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2386
  • 9871
  • 85

Telefon a zużyta wbudowana bateria

@ketrasaArturjeśli telefon nadal jest sprawny to najlepszy rozwiązanie jest dalsze jego użytkowanie. Jezeli cena wymiany i nowej baterii nie przekroczy wartości smartfona to ja jestem za tym aby  dać mu kolejne życie i dalej go użytkować czyli wymienić bateria i niech dalej  śmiga

Pozdrawiam 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Telefon a zużyta wbudowana bateria

Wymienić Baterię jeśli jednak koszt jest duży odsprzedać Orange na odnowienie  i zgarnąć bon na zakup nowego  telefonu 🙃


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Telefon a zużyta wbudowana bateria

Odkup jest możliwy tylko dla telefonów relatywnie nowych.

Przy nieco starszych opcja ta to to samo co wyrzucenie do stosownego pojemnika na złom elektroniczny.

Tymczasem objawy uszkodzenia baterii to nie tylko krótki czas pracy. Często dochodzi wtedy do uszkodzenia oprogramowania i telefon w ogóle nie startuje. Pozornie nadaje się więc tylko na złom.

Propozycja: poczytać, pooglądać instrukcje których pełno w sieci, kupić nową baterię i spróbować wymienić samodzielnie. Koszt nowej baterii do startego smartfona to jakieś 40-50PLN. Tyle można w edukację zainwestować. Potrzebny jest tylko kawałek cienkiego plastiku i (czasami) mały śrubokręt, żadne czary ani specjalistyczne narzędzia nie są zwykle potrzebne żeby wymienić "niewymienną" baterię.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2023
  • 6241
  • 69

Telefon a zużyta wbudowana bateria

@ketrasaArtur jesli koszt wymiany jest dla ciebie akceptowalny (bateria i wymiana) to można iść tą drogą.

Wg mnie, jeśli telefon ma więcej niż 5 lat, a nie jest flagowcem, to ewentualna wymiana baterii to gra nie warta świeczki. Z jednej strony to koszt a z drugiej stary system na który, z czasem, będzie coraz mniej kompatybilnych aplikacji.

Swojego p8 lite, którego nie obejmuje żadna eko-akcja, zaprzągnąłem do liczenia projektu universe at home o którym pisałem w pogaduchach. Tak, to zużywa prąd, a dodatkowo zajeżdża jeszcze bardziej to co zostało z baterii. Ale punkciki lecą 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Telefon a zużyta wbudowana bateria


@spironapisał(-a)

...

Swojego p8 lite, którego nie obejmuje żadna eko-akcja, zaprzągnąłem do liczenia projektu universe at home o którym pisałem w pogaduchach. Tak, to zużywa prąd, a dodatkowo zajeżdża jeszcze bardziej to co zostało z baterii. Ale punkciki lecą 😉


P8 Lite ma całkiem fajne oprogramowanie alternatywne. Po jego zainstalowaniu jest nadal w pełni funkcjonalnym telefonem. W zakresie wymiany baterii to jeden z moich ulubionych.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Telefon a zużyta wbudowana bateria

Na azjatyckim portalu aukcyjnym patrzyłem baterie do swojego Xiaomi i w zestawie z baterią jest cienki plastik który pozwala na rozklejenie telefonu aby dostać się do baterii. Co prawda na razie usunąłem sporo nieużywanym aplikacji i obserwuję baterię. Telefon 4 lata. 

Co do starego sprzętu to możesz go użyć też jako kamerka do samochodu, albo radio internetowe w domu albo jako centrum dowodzenia smart home. 

Albo jako jakiś zapas w przypadku awarii głównego smartfona aby było gdzie włożyć SIM. 

Można odmłodzić telefon oprogramowaniem alternatywnym CyanogenMod/LineageOS  i inne jednak trzeba się liczyć z tym że niektóre funkcjonalności mogą nie działać prawidłowo (jest to wylistowane często przy takim ROMie). 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Telefon a zużyta wbudowana bateria

@ketrasaArtur koszt wymiany akumulatora jest niski, ale samemu nie warto się w to bawić, są małe serwisy i ogarniają taką wymianę bardzo tanio i jest pewność że telefon to przeżyje 😉