Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Witam.

Czy ktoś wie kiedy nasze telefony zostaną zaktualizowane? Z tego co wiem telefony bez brandu aktualizację już mają. Co z telefonami od naszego operatora Orange?

Kiedy Orange wypuści aktualizację?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

 

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Witaj w Nasz Orange, @Bugajek 🙂

 

Przede wszystkim - to nie my, jako Orange, decydujemy o terminie wydania aktualizacji. To producent telefonu przygotowuje aktualizację - także dla telefonów "brandowanych" i ustala termin jej wydania. Termin ustalony przez producenta zależy m.in. od zaawansowania oprogramowania i dostępnych w nim opcji dodatkowych, dlatego najpierw aktualizacje dostają "czyste Androidy".

 

Gdy producent przygotuje aktualizację dla telefonów w Orange (nie zawsze wiemy o tym z wyprzedzeniem) testujemy ją wewnętrznie i - jeśli nie zawiera błędów - akceptujemy ją i w ciągu 1-2 tygodni trafia do wszystkich. Taką na 100% pewną datę wydania aktualizacji znamy więc... dopiero właśnie na 1-2 tyg. przed jej wydaniem. To dlatego staramy się nie obiecywać nic wcześniej. Niestety w przeszłości zdarzało się, że podaliśmy planowaną datę, musieliśmy wstrzymać wydanie ze względu na błędy i sporo osób miało nam to za złe 😞

 

Przygotowujemy szerszy materiał wyjaśniający jak to działa - krok po kroku, aby już nie było wątpliwości i niedługo go udostępnimy w Nasz Orange. Tymczasem - cierpliwości, @Bugajek, doczekasz się 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

@Artur - jestem po aktualizacji więc mogę coś powiedzieć teraz w tym temacie 😉
Wiem, że było to dopiero wczoraj, ale najważniejsze...
Telefon działa lepiej! Jest szybszy. Jeszcze lepiej reaguje na polecenia (szybciej).
Najważniejsze! W końcu z karty pamięci można zrobić coś w rodzaju pamięci wewnętrznej i instalowac tam aplikacje. Niestety na ten moment nie można tego zrobić z poziomu Androida, ale nie trzeba robić żadnego rootowania ani nic. Ściągamy mały programik, kilka komend w wierszu poleceń (na kompie) i jest ok.
Jak wiadomo 8GB w naszych telefonach to za mało.
Teraz łącznie mam 16 GB.
Warto też dodać, że po tym zabiegu ilośc pamieci zajetej jest źle pokazywana. Dla przykładu mamy łącznie 8GB pamięci, a pokazuje, że mamy zajęte np. 10GB, ale po wejściu w "szczegóły" jest juz ok.

Moim zdaniem można to zaakceptować, ponieważ można w końcu nie martwić się o brak pamięci. Warto dodać, że kartę pamięci dzielimy na pamięć "wewnętrzną" dostępną tylko na aplikacje oraz "zewnętrzną" na pozostałe rzeczy. Można zdecydować ile ma być na to a ile na to.
Jesli chodzi o baterię raczej tak jak było a moze trochę lepiej. Na razie za wcześnie aby to stwierdzić. Najważniejsze - procenty nie lecą w dół gdy na nie patrzymy 😉
Oczywiście zmiany w interfejsie, kilka nowych opcji.
Duże zmiany w aparacie.
Z tych najważniejszych zmian to chyba tyle.
Podsumowując:
-szybkość działania

-więcej pamięci (po skonfigurowaniu karty pamieci)

-zmiany w interfejsie

-nowe opcje (wiadomo)

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27
Anonim

Nie dotyczy

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Jeśli ktoś ma coś wiedzieć, to będzie to dział techniczny.

@Bugajek zrób zgłoszenie przez Mój Orange z tym zapytaniem. Trafi to gdzie trzeba i otrzymasz tak konkretną odpowiedź, jak tylko to na chwilę obecną możliwe.
Anonim

Nie dotyczy

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6


Dinool napisał(-a):
Jeśli ktoś ma coś wiedzieć, to będzie to dział techniczny.

@Bugajek zrób zgłoszenie przez Mój Orange z tym zapytaniem. Trafi to gdzie trzeba i otrzymasz tak konkretną odpowiedź, jak tylko to na chwilę obecną możliwe.

Pracujemy nad aktualizacja, ale nie znamy daty jej wydania.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Witaj w Nasz Orange, @Bugajek 🙂

 

Przede wszystkim - to nie my, jako Orange, decydujemy o terminie wydania aktualizacji. To producent telefonu przygotowuje aktualizację - także dla telefonów "brandowanych" i ustala termin jej wydania. Termin ustalony przez producenta zależy m.in. od zaawansowania oprogramowania i dostępnych w nim opcji dodatkowych, dlatego najpierw aktualizacje dostają "czyste Androidy".

 

Gdy producent przygotuje aktualizację dla telefonów w Orange (nie zawsze wiemy o tym z wyprzedzeniem) testujemy ją wewnętrznie i - jeśli nie zawiera błędów - akceptujemy ją i w ciągu 1-2 tygodni trafia do wszystkich. Taką na 100% pewną datę wydania aktualizacji znamy więc... dopiero właśnie na 1-2 tyg. przed jej wydaniem. To dlatego staramy się nie obiecywać nic wcześniej. Niestety w przeszłości zdarzało się, że podaliśmy planowaną datę, musieliśmy wstrzymać wydanie ze względu na błędy i sporo osób miało nam to za złe 😞

 

Przygotowujemy szerszy materiał wyjaśniający jak to działa - krok po kroku, aby już nie było wątpliwości i niedługo go udostępnimy w Nasz Orange. Tymczasem - cierpliwości, @Bugajek, doczekasz się 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Dla mnie pogoń za aktualizacji jest błędna. Potem lamenty, że coś tam nie działa.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

@Piotrekk85 czekam na aktualizację, ponieważ z tego co czytam na forach telefon przyspiesza oraz można rozwiązać problem z brakiem pamięci. Jak wiemy M4 ma jej bardzo mało. Jeśli aktualizacji nie będzie to trudno... zainstaluję sobie "ręcznie" bez brandu. Tak wiem może być po gwarancji i takie tam. Mówi się trudno.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

O to to, @Anonim! Dobry artykuł potwierdzający, że rola operatora jest w procesie aktualizacji tylko jednym z wielu kamyczków, dzięki za podrzucenie, pewnie częściowo wykorzystamy 🙂

 

@Piotrekk85, pełna zgoda. Co prawda ja należę do osób, które lubią testować wszystko przed innymi i często instaluję nawet bety to zdaję sobie sprawę, że zwykle powoduje to problemy i rozsądniej byłoby zaczekać na działającą, oficjalną i dogłębnie przebadaną wersję.

 

@Bugajek, mam nadzieję, że wytrzymasz do oficjalnej aktualizacji, ale też nie zdziwię się, jeśli nie 😛 Byłoby super, gdybyś po otrzymaniu aktualizacji dał znać w Nasz Orange jak się sprawuje 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

@Artur jeszcze trochę poczekam 😉 wolałbym jednak oficjalną aktualizację, ale zobaczymy.

Na pewno dam znać po kilkudniowym teście jak to się sprawuje 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Dzień dobry. Każdy sieć np. Plus i play i inne udostępnili w androida na telefon 6.0.1, a Orange jeszcze nie. Sa jakieś testy lub coś nowszych systemem. Bo to dziwne jest jak każda sieć daje a Orange nie jeszcze. Kiedy będzie dostępny androida 6.0.1. Pozdrawiam