Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 10
  • 0

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Nie ma poprawy jeśli chodzi o pamięc urządzenia. Oczywiście Android 6.0 ma taką opcję, ale Sony w aktualizacji dla tego modelu jej nie uwzględniło.
Więc zysk w wysajności jest, ale nie ma zbytnio na czym go wykorzystać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Zobaczymy. Jeśli Orange łaskawie wypuści aktualizację i okaże się, że rzeczywiście przez małą ilośc pamięci telefon będzie "nieużywalny" to będzie trzeba go sprzedać. Nie oszukujmy się, ale jak ma się 8 rdzeni to trzeba mieć też je jak wykorzystać.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 10
  • 0

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Są sposoby, ale nieoficjalne.

 

I nie łudź się. Zostało już to "porzetestowane" przez resztę użytkowników.

 

Tak w ogóle to sam możesz wgrać niebrandowany soft w wersji 6.0.1 - bez utraty gwarancji, a dane i tak lepiej wywalić przed/po aktualizacji, bo różnice w ART są tak duże, że praktycznie nie ma szans, aby nie było jakiś błędów poaktualizacyjnych.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Wiem, wiem, ale po prostu nie mam ostatnio weny na zabawę ze zmianą systemu. Nie chce mi się 😉 Na pewno jak się niedoczekam aktualizacji to wgram "na własną rękę".
A na gwarancji mi nie zależy. I tak najczęściej leca sobie w... no właśnie 😉
I nie mówię tu akurat o operatorze a serwicie telefonów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Powoli tracę cierpliwość 😉

Czy ktoś wie kiedy aktualizacja będzie?
Ktoś "Orędżowy" się wypowie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

@Artur - jestem po aktualizacji więc mogę coś powiedzieć teraz w tym temacie 😉
Wiem, że było to dopiero wczoraj, ale najważniejsze...
Telefon działa lepiej! Jest szybszy. Jeszcze lepiej reaguje na polecenia (szybciej).
Najważniejsze! W końcu z karty pamięci można zrobić coś w rodzaju pamięci wewnętrznej i instalowac tam aplikacje. Niestety na ten moment nie można tego zrobić z poziomu Androida, ale nie trzeba robić żadnego rootowania ani nic. Ściągamy mały programik, kilka komend w wierszu poleceń (na kompie) i jest ok.
Jak wiadomo 8GB w naszych telefonach to za mało.
Teraz łącznie mam 16 GB.
Warto też dodać, że po tym zabiegu ilośc pamieci zajetej jest źle pokazywana. Dla przykładu mamy łącznie 8GB pamięci, a pokazuje, że mamy zajęte np. 10GB, ale po wejściu w "szczegóły" jest juz ok.

Moim zdaniem można to zaakceptować, ponieważ można w końcu nie martwić się o brak pamięci. Warto dodać, że kartę pamięci dzielimy na pamięć "wewnętrzną" dostępną tylko na aplikacje oraz "zewnętrzną" na pozostałe rzeczy. Można zdecydować ile ma być na to a ile na to.
Jesli chodzi o baterię raczej tak jak było a moze trochę lepiej. Na razie za wcześnie aby to stwierdzić. Najważniejsze - procenty nie lecą w dół gdy na nie patrzymy 😉
Oczywiście zmiany w interfejsie, kilka nowych opcji.
Duże zmiany w aparacie.
Z tych najważniejszych zmian to chyba tyle.
Podsumowując:
-szybkość działania

-więcej pamięci (po skonfigurowaniu karty pamieci)

-zmiany w interfejsie

-nowe opcje (wiadomo)

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

@Bugajek, to są świetne wiadomości! Ja też znam kilku właścicieli Aqua'y, którzy cierpią na brak pamięci w telefonie i przekażę info od Ciebie. Dzięki, że się podzieliłeś! 

 

tip-hat


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 10
  • 0

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

@Bugajek

Tak bez Roota? Wiem, że jest sposób dla Zetek z 6.0, ale M4 nie działa(ł). A ten co działa wymaga Roota.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

Tak bez roota da radę.
Robiłem to na podstawie tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=VDLOAzWwd-M
Pobieramy i robimy według instrukcji.
Warto zrobić kopię karty pamięci.
Mi raz nie poszło i robiłem format całej karty 😞

Tam gdzie jest wpisywane mixed i liczba np. mixed 55 to oznacza to procenty jakie przydzielamy na pamięć zewnętrzną. Czyli np. 55% dla pamięci zewnętrznej pojemności całej karty.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 10
  • 0

Sony Xperia M4 Aqua aktualizacja do Androida 6

To w sumie ten sam sposób 🙂

Z tym, że masz szczęście, że bez Roota poszło. Wielu osobom nie działa (choć nie mam pojęcia czemu, bo metoda "z Rootem", faktyczi go nie wymaga).

 

Ale są potwierdzenia, aby nie dawać więcej niż 8GB, bo M4 zaczyna sprawiać problemy. Prawdopodobnie wiąże się to z tym, że soft dla M4 nie jest stworzony dla pamięci wewnętrznej o wielkości większej niż 16 GB (ta "lepsza" wersja).

 

Choć polecam spróbować z większą ilością, bo może zadziałać.