Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniem za granicą

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Problem z połączeniem za granicą

Witam mam problem z telefonem samsung galaxy Ace 2 , przebywając za granicą nie mogę nigdzie zadzwonić, przychodzące połączenia i smsy działają. przy probie wykonania połączenia wyskakuje komunikat: zablokowane połączenia wychodzące i faktycznie w telefonje jest zaznaczone ze są zablokowane , przy probie odblokowania wola o hasło ktorego nie znam jak to odblokować ? Zaznaczam że jak włożę inna kartę to ptaszek przy opcji blokowanie połączeń wychodzaxych jest odznaczony i można wykonywać połączenia. Ofert mix na karte i są środki na koncie i roaming jest włączony . Pomoże ktoś
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Problem z połączeniem za granicą


Wiktor napisał:

Sytuacja dot. umów z operatorami międzynarodowymi jest - delikatnie mówiąc - "dynamiczna". Praktycznie co nóż są jakieś zmiany.

Właśnie otrzymałem informację od kolegów z usług mobilnych, że w Irlandii się trochę podziało Emotikon: Smutny
Obecnie jedynym operatorem obsługującym połączenia dla ofert prepaid jest:

  • VODAFONE

No i niestety ten operator obsługuje jedynie połączenia wychodzące zestawione za pomocą mechanizmu CallBack (*123*0048NUMER_TELEFONU_DOCELOWEGO#).

Na dzisiaj rozwiązaniem, przynajmniej w jakimś stopniu ułatwiającym życie, byłoby zapisanie numerów (z którymi najczęściej wykonujemy połączenia) w książce adresowej w wyżej wymienionym formacie.

W przyszłości jednak ta sytuacja może się zmienić. I tu wracamy do słowa klucza: dynamiczna.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

60 ODPOW. 60

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z połączeniem za granicą

Masz zablokowane wychodzące w roamingu. Kod o który woła telefon to najprawdopodobniej kod abonencki. Znajdziesz go na umowie lub odzyskasz go poprzez BOK.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z połączeniem za granicą

Kod abonencki nie służy do roamingu.

Po prostu w niektórych krajach nie działa proste wybieranie.

Wybierz numerem kodem *123*00 prefiks kraju, numer telefonu # i zielona słuchawka np. *123*0048510100100#, po kilku chwilach oddzwoni numer z centrali i zestawi połączenie z numerem docelowym.

Czasem pomaga też ręczna zmiana operatora roamingowego, o ile w kraju w którym jesteś jest taki co obsługuje proste wybieranie numerów.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Problem z połączeniem za granicą

Mogą to być tylko 4 znaki bo więcej nie mogę podać

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z połączeniem za granicą

Może bawiłeś się hasłem zakazu połączeń? ale w ofercie na kartę nie powinno to działać, domyślnie to 0000 lub 9999. Reset na BOK (ale nie od ręki, czasem może chwilę to potrwać).

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z połączeniem za granicą

Uzupełnię: to nie działa w ofercie na kartę, sprawdziłem u siebie.

A Ty masz mixa, na kartę czy abonament?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Problem z połączeniem za granicą

Nie nic tam nie przestawialem , wyjeżdżając z polski mogłem normalnie dzwonić i tu za granicą w irlandii nagle zonk i nie mozna. Probowalem wbić 1234 i 0000 i 9999 i dalej nic nie idzie

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Problem z połączeniem za granicą

To jest mix

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z połączeniem za granicą

A kod *123 i dalej nie działa?