Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z płatnością NFC

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 147
  • 0

Problem z płatnością NFC

W sumie to raczej na forum banku pytanie, ale mam do Was sentyment, bo czesto czytam porady tu zawarte. I dziś przyszedł czas na rejestrację, bo może będziecie znać rozwiązanie mojego problemu - prośba do modów o nie usuwanie! 

Jak sprawdzić, czy działa mi opcja NFC w telefonie?

  • Mam huawei p20 lite.
  • Do tej pory korzystałam bez problemu z karty bankowej z brandem kolorystycznym jak orange (nie podaje nazwy, żeby nie było reklamy).
  • Już 3 razy w różnych sklepach probowałam zapłacić zbliżeniowo (w obudowie i bez - za każdym razem) i tak jakby nie widzi czytnik mojej karty mimo uruchomionego NFC
  • Karta banku jest aktywna i ma środki 
  • Mam zasieg i działający net
  • Innym z kolejki działała zbliżeniowa płatność 
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Problem z płatnością NFC


@NFCpłatnapisał(-a)

...

A w jaki sposób tymi apkami to sprawdzić @j131? Bo ten temat akurat jest mi troszku obcy. 

 


To proste. Instalujesz ze sklepu którąś z aplikacji typu "NFC reader". Nie jest bardzo ważne którą, ja zwykle instaluję "NFC Credit Card READER (EMV)". Odpalasz aplikację i próbujesz sczytać dane dowolnej karty "czipowej" (bankowej, kredytowej, jakiejkolwiek - nie musi nawet być ważna). Oczywiście komunikacja NFC musi być włączona. Jeśli danych nie udaje się sczytać, to telefon jest uszkodzony. Jeśli dane udaje się sczytać - sprzęt jest OK a wina lezy w oprogramowaniu (nie wiadomo czy w telefonie czy w banku czy gdzieś pomiędzy - trzeba testować dalej).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

29 ODPOW. 29

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

Problem z płatnością NFC

- Sprawdź czy karta jest ważna.

- Skontaktuj się z bankiem i sprawdź czy oni widzą u siebie jakieś próby płatności. Może to naprowadzi cię na jakiś pomysł.

- Usuń karte i dodaj ja ponownie w aplikacji (Google wallet)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Problem z płatnością NFC

@NFCpłat 

Używam tego modelu na co dzień i płatności zbliżeniowe to jedna z ważniejszych dla mnie funkcjonalności. Wszystko działa OK.

Może bank coś namieszał?

Próbowałeś innej aplikacji? Można zarejestrować kartę w Google Pay i podłaczyć to do NFC... Żeby przetestować działanie samego czytnika wystarczy jedna z apek do NFC i byle jaka karta. Albo Dowód osobisty z e-warstwą i apka EDO.

 

PS. Linki do forum producenta telefonu podane poniżej nie dotyczą tego modelu. W tym modelu nie ma (przynajmniej  u mnie) żadnego "Portfela Huawei", a gdyby był to bym był go usunął. Płatności NFC są realizowane przez aplikację zdefiniowaną w opcjach NFC. Może to być jedna z wielu możliwych aplikacji. Na pewno dla każdego dostępna jest Google Pay (aka "Portfel"), ale wiele banków umożliwia podpięcie tu własnej aplikacji. Rozwiązań jest wiele, nie wiem którego Ty używasz. Mogę podesłać bardziej szczegółowe instrukcje diagnostyczne, jeśli sobie życzysz.

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Problem z płatnością NFC

Cześć @NFCpłat 

Przesyłam kilka linków dotyczących funkcji NFC  na telefonach Huawei rozwiązywanie problemów NFC:

1) Funkcja NFC nie działa podczas dokonywania płatności https://consumer.huawei.com/pl/support/content/pl-pl00409935/ 

2) Telefon obsługujący funkcję NFC nie odczytuje fizycznej karty lub powoli reaguje https://consumer.huawei.com/pl/support/content/pl-pl00409943/

3) Rozwiązywanie problemów z transakcjami zbliżeniowymi https://support.google.com/wallet/answer/12200245?hl=pl

Spróbuj wykonać te czynności które są linkach.

Może uda się rozwiązać Twój problem

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 147
  • 0

Problem z płatnością NFC

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Mam jakieś opory przed korzystaniem z Google walet. Na codzień używam funkcjonalność telefonu powiązana z moją apką bankową. 

  • @spiro sama karta jest aktywna a bank nie widzi płatności.
  • Czytnik w sklepie też jej nie łapie - tak jakby była wyłączona opcja. 
  • Po włączeni NFC, w apce banku pokazuje się przy karcie że jest uruchomiona płatność:

Płatności kartą w telefonie

HUAWEI ANE-LX1

Aktywna

 

  • Po wyłączeniu: 

Płatności kartą w telefonie

HUAWEI ANE-LX1

Nieaktywna

Aby płacić: Włacz NFC

 

Poczytam te linki za chwilę @Pablo5 

 

A w jaki sposób tymi apkami to sprawdzić @j131? Bo ten temat akurat jest mi troszku obcy. 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Problem z płatnością NFC


@NFCpłatnapisał(-a)

...

A w jaki sposób tymi apkami to sprawdzić @j131? Bo ten temat akurat jest mi troszku obcy. 

 


To proste. Instalujesz ze sklepu którąś z aplikacji typu "NFC reader". Nie jest bardzo ważne którą, ja zwykle instaluję "NFC Credit Card READER (EMV)". Odpalasz aplikację i próbujesz sczytać dane dowolnej karty "czipowej" (bankowej, kredytowej, jakiejkolwiek - nie musi nawet być ważna). Oczywiście komunikacja NFC musi być włączona. Jeśli danych nie udaje się sczytać, to telefon jest uszkodzony. Jeśli dane udaje się sczytać - sprzęt jest OK a wina lezy w oprogramowaniu (nie wiadomo czy w telefonie czy w banku czy gdzieś pomiędzy - trzeba testować dalej).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 147
  • 0

Problem z płatnością NFC

Wybacz moje laickie pytanie, bo nie do końca to rozumiem @j131- co ta aplikacja robi? O co chodzi z tym "próbujesz sczytać dane dowolnej karty "czipowej" (bankowej, kredytowej, jakiejkolwiek - nie musi nawet być ważna)."

 

No i przede wszystkim czy to bezpieczne dla moich danych na karcie zawartych 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Problem z płatnością NFC


@NFCpłatnapisał(-a)

Wybacz moje laickie pytanie, bo nie do końca to rozumiem @j131- co ta aplikacja robi? O co chodzi z tym "próbujesz sczytać dane dowolnej karty "czipowej" (bankowej, kredytowej, jakiejkolwiek - nie musi nawet być ważna)."

 

No i przede wszystkim czy to bezpieczne dla moich danych na karcie zawartych 🙂


Ta aplikacja sczytuje dane z karty przy pomocy komunikacji NFC. Jeśli telefon ma uszkodzony moduł NFC to nie zadziała. Moim zdaniem dane są bezpieczne, ale przecież możesz na czas eksperymentów odciąć telefon od sieci całkowicie. Jedyne co musi być włączone to NFC a tamtędy dane nie uciekną. Po testach aplikację odinstalujesz i tyle. Samo działanie aplikacji polega na zbliżeniu karty do telefonu po przyciśnięciu "start" w aplikacji.

Alternatywnie, nawet bez żadnej aplikacji, przy włączonym NFC, telefon powinien zareagować na zbliżenie karty czipowej do telefonu.

Rozumiem że chcesz diagnozować telefon. Zawsze możesz się z tym udać do serwisu, jeśli masz wątpliwości.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 147
  • 0

Problem z płatnością NFC

Poszłam za Twoją rada @j131 i okazuje się, że funkcja NFC sprawna. 

Zainstalowałam - akurat inną apkę z tym odczytem NFC i w sumie fajna zabawa. Nawet mi pokazało ile mam prób kodu PIN do wykorzystania.

 

Czyli wychodzi na to, że jakiś problem z moją karta lub aplikacją bankową. Muszę z nią coś zatem podziałać. 

 

Odinstalowałam i zainstalowałam na nowo moją kartę. W sumie nie robiłam tego wcześniej. 

Dam znać później, czy coś to pomogło. 

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 147
  • 0

Problem z płatnością NFC

Specjalnie polazłam po jakiś drobiazg do sklepu (niezdrową przekąskę 🍿), no i niestety - problem dalej występuje i czytnik sklepowy w ogóle nie reaguje.

Telefon też milczy.