Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z MMS

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Problem z MMS

Witam, mam problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS'ów od jakiegoś tygodnia, cały czas pisze że wysyła/pobiera i po kilku dziesięciu minutach wyskakuje powiadomienie o niepowodzeniu, albo czasami przychodzi SMS "Otrzymałeś nową wiadomość MMS do swojego albumu...". Korzystam z telefonu Sony Xperia 10 plus który kupiłem nowy ponad miesiąc temu, nie był kupowany w Orange ale na początku wszystko działało, po aktualizacji do Androida 10 też wszystko było ok (aktualizacje zrobiłem dzień po kupnie). Próbowałem resetować ustawienia APN i sieci ale nic to nie dało, kiedy chciałem ręcznie dodać APN wyskakiwał komunikat "Operator nie zezwala na dodawanie nazw APN typu mms, ims" a to APN które się wyświetla nie mogę konfigurować i usunąć. Internet raczej działa jak należy.

Screenshot_20200625-195649.pngScreenshot_20200625-195711.pngScreenshot_20200625-195725.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z MMS

Moje ustawienie wygladaja podobnie. 

Screenshot_20200224_084949_com.android.settings.jpg

Probowales z inna karta? 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z MMS

Moje ustawienie wygladaja podobnie. 

Screenshot_20200224_084949_com.android.settings.jpg

Probowales z inna karta? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Problem z MMS

Kiedy próbuję zapisać to APN to wyskakuje komunikat "Operator nie zezwala na dodawanie nazw APN typu mms, ims". Kartę SIM dzisiaj wymieniłem na nową i nic to nie dało, niestety dopiero jutro będę miał możliwość sprawdzenia karty z innym numerem orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z MMS

A na starej karcie sim działały mmsy?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z MMS

@Kim3k jedyny APN jaki mozesz utworzyc i edytowac to jest od internetu. MMS nie da sie zmieniac. Najlepiej bedzje sprawdzoc z inna karta. Czy przy probie wyslania MMSa wlacza Ci sie transmisja danych? I na odwrot czy przy odbieraniu MMSa wlacza sie transmisja? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Problem z MMS

Na początku wszystko działało, ostatniego MMS'a udało mi się wysłać dokładnie 8 dni temu, nie wiem czy problem się pojawił w ten sam dzień bo następnego próbowałem wysłać dzień później, pisało że wysyła ale po kilku dziesięciu minutach wysyłania wyskoczył komunikat "Błąd wysyłania...". Dzisiaj trochę znowu poszperałem w internecie i znalazłem podobny problem który rozwiązano wymianą karty, ale niestety w moim przypadku nie pomogło.

 

Jeśli chodzi o strzałeczki obok zasięgu to raz świeci się w górę a raz w dół, czasami żadna


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Problem z MMS

Teraz próbuję wysłać MMS'a do siebie i strzałeczki się nie podświetlają


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z MMS

@Kim3k jaki strzaleczki od transmisji danych? To sprobuj wlaczy ja recznie


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Problem z MMS

Udało się załatwić inną karte Sim od Orange i bez problemu MMS został wysłany.

Włożyłem teraz swoją karte i też zadziałało 😄


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z MMS

@Kim3k widocznie potrzebny byl rozruch👍👍👍 super ze dziala