Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pozostałości po Orange Cloud w kalendarzu Androida


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pozostałości po Orange Cloud w kalendarzu Androida

Skoro jest już nowa wersja, jak informuje @Anonim, a nie @Marta, albo @Artur 😉 ... to oczywiście przeinstalowałem.

Nie byłbym sobą, gdybym się nie odniósł.

Uwagi na start:

a) POCHWAŁA za "info" o wprowadzonych zmianach...

b) zastanawiam się dlaczego Appka sama nie informuje o tym, że jest aktualizacja - może warto by to dopisać do kodu od następnych wersji... ? 

c) nadal nie widzę "przycisku" powrotu z obszaru "udostępnij aplikację"

d) funkcja "przypomnienie o płatnościach" w części wyboru kalendarza daje możliwość wskazania tegoż w Orange Cloud - jak to jest z chmurą, jeśli ktoś aktywował to mimo oficjalnego zaprzestania świadczenia przez Orange, ma dostęp do funkcji tam dostępnych - nie rozumiem.

 

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa wersja aplikacji Mój Orange - 3.9

A nie miałeś kalendarza od Orange Cloud skopiowanego do pamięci urządzenia?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Nowa wersja aplikacji Mój Orange - 3.9


Piotrekk85 napisał(-a):

A nie miałeś kalendarza od Orange Cloud skopiowanego do pamięci urządzenia?


@Piotrekk85 moim skromnym zdaniem to czy miałem zainstalowaną apkę chmury (zdaje się że w brandowanym telefonie jest "z dobrodziejstwem inwentarza") czy ją używałem, czy może nie, nie powinno mieć znaczenia dla funkcji z appki Mój Orange - ta ostatnia nie powinna odnosić się do modułu z "chmury", jeśli nie jest już oficjalnie udostępniana.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa wersja aplikacji Mój Orange - 3.9

To chyba uroda Androida.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Nowa wersja aplikacji Mój Orange - 3.9


Piotrekk85 napisał(-a):

To chyba uroda Androida.


Chyba apka jest pisana pod ten system... po co szukasz jakichś wyjaśnień? Zostaw sprawę zespołowi "tworzącemu" niech się odniesie, albo dokona zmian w kodzie.


Pracuję w Orange
  • 24
  • 19
  • 1

Nowa wersja aplikacji Mój Orange - 3.9

@Misiek62, to co dzieje się po kliknięciu w przypomnienie o płatnościach ma miejsce już poza naszą aplikacją. Korzystamy z natywnego rozwiązania Androidowego i nie mamy wpływu na to, jakie aplikacje będą Ci się podstawiać 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Nowa wersja aplikacji Mój Orange - 3.9


Misiek62 napisał(-a):

 

d) funkcja "przypomnienie o płatnościach" w części wyboru kalendarza daje możliwość wskazania tegoż w Orange Cloud - jak to jest z chmurą, jeśli ktoś aktywował to mimo oficjalnego zaprzestania świadczenia przez Orange, ma dostęp do funkcji tam dostępnych - nie rozumiem.

 


@Misiek62, a możesz zapodać zrzut ekranu z tego widoku? Bo jeśli to to, co nam się wydaje to po prostu pozostałości w kalendarzu Androida/Google po funkcjach Orange Cloud 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Nowa wersja aplikacji Mój Orange - 3.9


Artur napisał(-a):

Misiek62 napisał(-a):

 

d) funkcja "przypomnienie o płatnościach" w części wyboru kalendarza daje możliwość wskazania tegoż w Orange Cloud - jak to jest z chmurą, jeśli ktoś aktywował to mimo oficjalnego zaprzestania świadczenia przez Orange, ma dostęp do funkcji tam dostępnych - nie rozumiem.

 


@Misiek62, a możesz zapodać zrzut ekranu z tego widoku? Bo jeśli to to, co nam się wydaje to po prostu pozostałości w kalendarzu Androida/Google po funkcjach Orange Cloud 🙂


 

To rozumiem 😉 @Artur zaraz zrzucik będzie... właśnie o to mi chodzi, że gdzieś jest jakaś "pozostałość" - czyżbyście planowali aktualizację brandu do Androidów?

 

Screenshot_2017-02-09-19-24-44.png


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Nowa wersja aplikacji Mój Orange - 3.9

O właśnie, to nie pochodzi z Mój Orange. W appce Mój Orange masz tylko link do ustawiania przypomnienia i po jego kliknięciu wychodzisz z aplikacji Mój Orange i otwierasz domyślną aplikację kalendarza w telefonie.

 

Nie jestem pewny jak w Twoim telefonie działała synchronizacja z Orange Cloud, ale może to tylko dodany typ kalendarza w Google? Jeśli tak, to można wejść tutaj i usunać zbędny kalendarz Cloudowy:

https://calendar.google.com/calendar/render?tab=wc#settings-calendars_9


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa wersja aplikacji Mój Orange - 3.9

Tylko jeśli Orange Cloud jest fabrycznie zainstalowany na stałe, to chyba się nie da (niestety usunąłem po roocie apkę to nie sprawdzę, ale mogą być problemy).