Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

Hej hej,
po wczorajszym feature update Google odblokowało (teoretycznie) obsługę VoLTE i 5G we wszystkich krajach. Wydawałoby się, że to YAY! ale jak już pisałem - mam w swoim Pixel 7 Pro dwie karty eSIM i:
1.  VoLTE -  w ustawieniach sieci przy operatorze Plus pojawił się suwaczek VoLTE, przy Orange - brak, nie mniej jednak NetMonster pokazuje, przy obu kartach "VoLTE ENABLED".
2. 5G - BRAK! u obu operatorów ale :
- Plus - komórka/maszt do którego się łączę pokazuje 4G LTE1800+900 ORAZ pojawiła się nowa informacja 5G NSA - disconnected z wykrzyknikiem - po jej rozwinięciu mam:
NR NSA : Available, EN-DC : Not available, State connection failed, not restricted by carrier (plan 5G jest)
- Orange - 4G LTE 2100+900 ORAZ tak samo 5G NSA Disconnected ale tym razem widzę "restricted by carrier" (teoretycznie plan 5G jest obsługiwany).

Czy macie jakiś pomysł na zmuszenie telefonu do obsługi 5G w oparciu o powyższe dane? 
Ktoś na forum Google Pixel napisał, że u niego w wersji beta tego update 5G w Orange działało na Pixel 7 Pro ale z opisu NetMonster wydaje się, że jest restricted by carrier więc... ??
Przy Plus'ie nie wiem czemu nie działa skoro nie jest restricted...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32332
  • 36278
  • 1366

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

Wszystkie abonamenty wspierają 5G, bardziej mi chodzi takie usługi "bebechowe" do których zaawansowani doradcy mają dostęp.

A mam inny pomysł. Może zrób zgłoszenie techniczne? Przecież to nic nie kosztuje, a ktoś zweryfikuje na drugiej linii.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

U mnie na P6Pro po update z wczoraj, centrum Szczecina:

Orange fizyczny SIM, Orange eSIM.
5G działa na sim fizycznym.
Brak VoLTE, brak VoWiFi.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

@BaCh1dziękuję za informację. Ja mam 2 x eSIM od różnych operatorów.
Na forum Google ktoś z Poznania również raportuje, że działa w Orange na P6 i P6Pro. 
Przejdę się po Warszawie zaraz i sprawdzę w terenie. Support techniczny Flexa (z tego planu korzystam) ma się do mnie odezwać w przedmiotowej sprawie.

Niepokoi mnie jednak ten komunikat z NetMonstera "restricted by carrier" przy Orange...

VoWiFi nie pojawiło się przy żadnym z operatorów.

Stay tuned 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

Po testach polowych Pixela 7 Pro w Warszawie -
1. VoLTE działa w obu sieciach pomimo, że w Orange nie ma slidera aby je manualnie włączyć
2. VoWiFi - NIE działa u żadnego operatora
3. 5G - NIE DZIAŁA
a) w Plus - NR NSA : Available, EN-DC : Not available, State connection failed, not restricted by carrier
b) w Orange - NR NSA : Available, EN-DC: Available, State : connection failed, restricted by carrier

Z wpisów na różnych forach można wywnioskować, że:
- w Plus - winny jest sposób agregacji pasm przez operatora, ponieważ jak widać bridge EN-DC - jest niedostępny 
- w Orange - Pixel 7 i Pixel 7 Pro wydają się być zablokowane na poziomie operatora (5G działa na Pixelach serii 6)

Poniżej wycinki z NetMonstera dla obu operatorów:

Screenshot_20230614_123004_Orange.jpg

 

Screenshot_20230614_123219_Plus.jpg

Do kogo można się zwrócić aby odblokowano też Pixela 7 Pro w Orange, skoro działa na serii P6?  




Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 380
  • 1

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

Dziwnie masz choć powinno ci działać, inni użytkownicy twojego modelu piszą że działa, wg strony google pixela też powinno działać:

 

https://pixel.withgoogle.com/5G/?country=PL


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

@scanx- dziękuje za ten link ale jak widać na moim przykładzie - nie podaje on jednak wiarygodnych informacji.
Na forum drugiego operatora jest mowa iż "(...) Plus sam sobie jest winien, bo sam ten bałagan zrobił. (...)" (dot pasm n38 i szerszego n41) aczkolwiek cierpią użytkownicy końcowi... (niektórzy piszą, że łapią 5G w Plus przy kombinacji n1+LTE).

Czy problemem jest fakt, iż w Orange jest to eSIM?



Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

Screenshot_20230614-175549.png

Screenshot_20230614-175612.png

Zrobiłem trochę km w ramach testów polowych, trochę w nadziei, że może coś się włączy ale ... bez poprawy w zakresie obu operatorów. W żadnym miejscu nie "wskoczyło" mi 5G.

Największą ilość pasm Orange znalazłem przy CH Arkadia (pierwszy screenshot) ale niestety w dalszym ciagu Pixel 7 Pro jest restricted na poziomie operatora.

Obie sieci obsługują połączenia głosowe w trybie HD od dziś (stary i ślepy - nie widziałem, że na liście połączeń dzisiejsze połączenia też mają ikonkę HD 😉 i dzwoniłem po rodzinie aby sprawdzać 😉



Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

Status update - piątek 16 czerwca - ciągle bez 5G u obu operatorów. 
Oczekiwania ciąg dalszy 😉

Generalnie - punktem najważniejszym dla mnie było VoLTE, które gwarantuje ciągłość zachowania łączności na przyzwoitym poziomie po wyłączeniu 3G i jakkolwiek w Orange "suwaczka" brak, to VoLTE działa.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

@Morciak tobie tak zależy na tym 5G Ready?

Bo ja mam 2 telefony co obsługują 5G w Orange i nie korzystam z tego, bo szybciej mam na LTE+ (agregacja pasm), cenię sobie jedynie Volte na obu Motorolach.

Przy dobrych wiatrach w 2024 będzie prawdziwe 5G, to skorzystamy wszyscy 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

@IreneuszCD- na chwilę obecną nie jestem nawet w stanie stwierdzić czy obecne Sub-6 5G jest mi przydatne czy nie ponieważ żaden z operatorów, u których posiadam usługi abonamentowe, mi tego nie umożliwia. 

Obecnie czuję się mniej więcej tak, jak bym posiadał BMW M5 i w czasie gdy wszyscy, nawet starymi Polonezami, jadą po niemieckich autostradach 140, to ja się wlokę prawym pasem 60 i nie mogę sprawdzić czy chcę jechać szybciej 😉

Odnośnie "skorzystamy wszyscy" - dopóki nie zniknie mi "blocked by carrier" nie zaliczam się do tego grona...