Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nieuczciwy sprzedawca a blokada telefonu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nieuczciwy sprzedawca a blokada telefonu

@amadena  telefon będzie takim tabletem z netem po wifi. Taki jakby karty nie było w środku.. Nie połączy się mobilnie i tyle


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nieuczciwy sprzedawca a blokada telefonu

Miałem telefon w ręku zablokowany co prawda przez innego operatora niż Orange, ale nie można było z niego w ogóle korzystać. Czy faktycznie Orange blokuje tylko do takiego stanu, że po WiFi będzie działał?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Nieuczciwy sprzedawca a blokada telefonu

@ketrasaArturżeby blokada IMEI zadziałała to telefon musi się spróbować zalogować do sieci GSM. Bez karty SIM się nie zaloguje więc jego funkcje powinny działać normalnie.

Czy to o czym piszesz nie dotyczyło czasem sprzętu Appla? Tam jest jeszcze śmieszniej, tam nawet SIMlock blokuje telefon całkowicie. Ale ten sam telefon bez karty działa (na ile to możliwe) normalnie.

@amadenajeśli to była transakcja całkowicie "prywatna", bez pośrednictwa portali aukcyjnych, to niewiele pewnie będziesz w stanie ugrać. Na niektórych portalach możesz w takim przypadku liczyć na gwarancje portalu i zwrot pieniędzy, łatwiej też ścignąć nieuczciwego sprzedawcę.

Jak rozumiem blokada (jeszcze) nie została założona? I nie wiesz ile ewentualnie zostało do spłaty?

Cóż, mądry Polak po szkodzie...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nieuczciwy sprzedawca a blokada telefonu

@j131 to był Samsung. Kolega sobie zakupił i po kilku dniach został zablokowany. Kilka tysi w plecy.

 

Co do telefonu zakupionego przez @amadena, to nawet, żeby raty spłacić, to z Orange się nie dogada, bo umowa jest na kogo innego. Po wprowadzeniu blokad trzeba uważać na zakupy z drugiej ręki.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Nieuczciwy sprzedawca a blokada telefonu

A więc to była transakcja przez OLX ale ten portal z tego co wiem nie bierze odpowiedzialności za zakup... napisałam do nich oczywiście parę dni temu i widzę że otrzymałam właśnie kilka godzin temu na mailu informację że sprawa została przekazana dalej i zobaczą co mogą zrobić, ale z tego co się orientuję to chyba nie za wiele.

Znajomy mi podpowiedział żeby się skontaktować z Orange i dowiedzieć się ile jest do spłaty za raty samego sprzętu ale wątpię żeby mi odpowiedzi udzielili. Albo ewentualnie ścigać sprzedawcę żeby spłacił sam telefon! nie wiem na ile to będzie możliwe bo to konto na OLX nie wygląda za wiarygodnie i po prostu padłam ofiarą oszustwa. No cóż, człowiek uczy się na błędach.


Raz jeszcze dziękuję za odpowiedzi.




Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Nieuczciwy sprzedawca a blokada telefonu

@amadena 

OLX ma jakąś tam formę ochrony, najskuteczniesza jest ona jednak, jeśli pieniądze jeszcze się nie znalazły na koncie sprzedawcy (czyli pewnie już "po ptakach"). Na pewno dobrze że zgłosiłaś, być może warto też zgłosić sprawę policji. No chyba że jednak uda się dogadać ze sprzedawcą. Skoro było to przez portal, to oceniałbym że jakaś szansa na to jest. Może niezbyt duża, ale trzeba myśleć pozytywnie.

Anonim

Nie dotyczy

Nieuczciwy sprzedawca a blokada telefonu

@amadena masz rację nikt ci nie udzieli takich informacji. Nie będziesz się przecież w stanie zweryfikować do rozmowy. 

 

@ketrasaArtur też się z tym spotkałam. Jak na Samsungu byka blokada Knox to wogole nie dało się nic zrobić. Zgodnie z zapisami jakie znalazłam w Orange:

  • Blokada numeru IMEI uniemożliwia korzystanie z usług telekomunikacyjnych na Urządzeniu w każdej sieci telekomunikacyjnej.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Nieuczciwy sprzedawca a blokada telefonu

Dlatego nie kupuję używanych telefonów. Już lepiej taniej, gorszy model, ale nowy. 

Anonim

Nie dotyczy

Nieuczciwy sprzedawca a blokada telefonu

Jeszcze jakiś czas temu nie od każdego operatora tak było. Od jakiegoś czasu jest wszędzie tak samo się racja to zawsze ryzyko. 

Anonim

Nie dotyczy

Nieuczciwy sprzedawca a blokada telefonu

Wtrącę 3 grosze.

Taniej na Allegro czy OLX o 300zł z ryzykiem, przecież są promocje w tej cenie i bez ryzyka wtedy, ale każdy robi jak uważa, ja wolę polować na promocje i wtedy kupować 😉