Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Po co eSIM, skoro można mieć iSIM.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Po co eSIM, skoro można mieć iSIM.

Tytuł trochę "z przymrużeniem oka" 😉, taka ciekawostka znaleziona w necie Vodafone, Qualcomm Technologies i Thales dostarczają pierwszą na świecie demonstrację smartfonów z t...

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Po co eSIM, skoro można mieć iSIM.

@slav72 Ja to pamiętam, kiedy w telefonach mobilnych nie było kart SIM, a były programowane...

Wracamy do przeszłości??? 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Po co eSIM, skoro można mieć iSIM.

@agat13  chyba to jednak inna technologia niż ta z przeszłości o której wspominasz 🤔😉

Zresztą czasem "powrót do przeszłości" nie jest taki zły 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Po co eSIM, skoro można mieć iSIM.

@slav72 Oczywiście, ale "halo, halo" takie samo, choć tamtymi telefonami można się było obronić przed dzikim zwierzem...;)

Anonim

Nie dotyczy

Po co eSIM, skoro można mieć iSIM.

Ta technologia i-sim mocno podniesie ceny telefonów, bardziej niż 5G, krajowi operatorzy może to łykną, bo profilowanie podobne do e-sim, ale ja tam preferuję nano sim i odpuszczam sobie te nowe rozwiązania, co fizyczna karta sim, to wygodne przenoszenie jej 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Po co eSIM, skoro można mieć iSIM.

Przenoszenie karty e-SIM jest bardzo proste i wygodne, nie trzeba kombinować z szufladami w smartfonie. Jak programowo nic się nie kopię, to e-SIM bardzo wygodny. Jednak preferuję jak @Anonim klasyczną SIM. Przy przenoszeniu do innego smartfona, od razu mam kontakty, które są zapisane na karcie. 

Dla operatora tańszym rozwiązaniem będzie kod karty e-SIM, niż produkcja standardowych kart SIM.

Anonim

Nie dotyczy

Po co eSIM, skoro można mieć iSIM.

Koszt produkcji zwykłej sim, jest niski, to masowa produkcjia, pewnie mniej niż 1 zł 😄

E-sim nie upowszechnia się, choć miała wyprzeć zwykłą sim, podobnie będzie z I-sim, flagowce może będą z tym, może z czasem iPhone, ale to odległy standard, tak z 3 lata zejdzie, jak operatorzy będą zainteresowani, jednostkowe modele telefonów przełomu nie wróżą 😎

Anonim

Nie dotyczy

Po co eSIM, skoro można mieć iSIM.

@agat13 to masz konkretną czasowa perspektywę do porównania. Pierwszy telefon jaki ja kojarzę to cegły Bosh.

 

Jakoś nie wróżę koncepcji na razie sukcesu na naszym podwórku. Jak na razie esim mimo, iż dostępne do jakiegoś czasu raczej szturmem rynku nie podbiło. Nie raz nawet tu na forum są zgłaszane różne problemy z tym związane (oczywiście zwykła karta SIM też potrafi wariować. Ale raczej szybko z użytku nie odejdzie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Po co eSIM, skoro można mieć iSIM.

20220121_193031.jpg

 nie tylko perspektywę  mam, ale i aparat analogowy @Anonim 

Anonim

Nie dotyczy

Po co eSIM, skoro można mieć iSIM.

@agat13 szacun. Takiego sprzętu nigdy nie widziałam. 

 

Ja się za to staro poczułam jak zobaczyłam takie coś w muzeum. 

Screenshot_2022-01-21-23-22-32-997_com.miui.gallery.jpg

W tym samym muzeum był autobus jaki mnie do szkoły woził. 

Screenshot_2022-01-21-23-25-43-294_com.android.chrome.jpg

 

Ale tu historia nie będzie się powtarzać.