Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie da się odbierać i wysyłać MMS-ów


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 37
  • 0

Nie da się odbierać i wysyłać MMS-ów

Ok Masz rację spróbuję , bo już się zastanawiałem czy nie udać się do  Serwisu Sony u nas w Poznaniu 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Nie da się odbierać i wysyłać MMS-ów

Ponieważ do poniedziałku jest trochę czasu więc proponuję zainstalować inną aplikację do wiadomości np. Textra.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 37
  • 0

Nie da się odbierać i wysyłać MMS-ów

A z jakiego połączenia Textra korzysta wysyłając MMS 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 37
  • 0

Nie da się odbierać i wysyłać MMS-ów

Konto Sony Mobile posiadam od dawna . Wczoraj rzuciłem temat , ale jak na razie cisza.

Anonim

Nie dotyczy

Nie da się odbierać i wysyłać MMS-ów

@KERAMSZCZ , trzeba mieć farta, by na forach (różnych) uzyskać wsparcie na chybcika. Co innego support, ale to pewnie od..."nie lubię poniedziałku" Emotikon: Mrugający


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Nie da się odbierać i wysyłać MMS-ów

@KERAMSZCZ  ze smartfonami androidowymi słabo się znam.

Na logikę wydawało mi się, że gdzieś w ustawieniach powinna być opcja wyboru profilu wykorzystywanego do mmsów. Co ciekawe na swoim HTC jeszcze tego nie znalazłem (może słabo szukałem?). Trochę to dziwne, bo można mieć kilka profili do mmsów i tak do końca nie wiadomo z którego telefon korzysta. W starych klawiaturowych telefonach ustawienia pobrane od operatora miały tę nieprzyjemną cechę, że nie dało się ich usunąć/edytować (na ogół). W androidach na podstawie tego z czym się stykałem wynikało, że nie stanowi to żadnego problemu. Tym bardziej zdziwiło mnie to, ze o ile w profilu internetowym mogłeś grzebać jak chciałeś to w mmsach nic się nie dało zrobić (nawet usunąć). Pomysł z textrą wynikał z tego, że u niektórych osób czasem to pomagało kiedy standardowa aplikacja nie dawała rady mimo prawidłowych ustawień profilu (dziwne, ale tak czasem bywa).

W oczekiwaniu na inne działania proponuję jeszcze inną próbę rozwiązania: włóż do telefonu kartę innego operatora, zaczekaj aż tel pobierze/ustawi/otrzyma ustawienia od operatora i sprawdź czy są 2 profile i czy oba dają się edytować. Jeśli tak, to włóż z powrotem kartę orange i odrzuć/skasuj wszystkie akcje które telefon podejmie żeby się automatycznie skonfigurować. Potem przejdź do ustawień i pozmieniaj je zgodnie z parametrami które podałem we wcześniejszych postach.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 37
  • 0

Nie da się odbierać i wysyłać MMS-ów

Ok sprawdzę i dam znać


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Nie da się odbierać i wysyłać MMS-ów

Przypomniałem sobie o jeszcze jednej możliwości którą sprawdzała się w huaweiach (tak wiem że masz sony). Otóż w ustawieniach, w sekcji z aplikacjami jest: aplikacje działające w tle. I tam trzeba pozaznaczac aby wybrane aplikacje mogły korzystac z sieci. Na pewno aplikacja Kontakty musi to mieć. Na HTC czegoś podobnego nie znalazłem, ale Kontakty mają dostęp do czegoś co jest nazwane Pamięć. Sprawdź jak to jest u ciebie i zezwol  Kontaktom na korzystanie z sieci lub  innych ustawień, jeśli czujesz się na siłach.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

Nie da się odbierać i wysyłać MMS-ów

Ja kiedyś miałem podobnie i zrobilem tak ze wpisalem numer centrum sms w opcje ustawień sieci z poziomu kodu *#*#4636#*#* 

No ale nie działa to na wszystkich modelach


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 37
  • 0

Nie da się odbierać i wysyłać MMS-ów

Nie za bardzo rozumiem , jak to zrobić . Proszę podaj kolejne kroki to  spróbuje