Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Naprawa gwarancyjna

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Naprawa gwarancyjna

Czy jest możliwe uzyskanie ze sklepu Orange kopii faktury zakupy telefonu (w ofercie z telefonem na raty) i na jej podstawie oddać telefon do naprawy gwarancyjnej. Telefon Neva 80 , nie działa NFC i bardzo cichy głośnik?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Naprawa gwarancyjna

Jeśli zakupiłeś przez internet, to skontaktuj się z BOK - tam możesz dokonać zlecenia duplikatu faktury za telefon. Metody kontaktu z BOK http://orange.pl/kontakt

Niestety w salonie od ręki nikt nie wyda duplikatu faktury.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Naprawa gwarancyjna

@AndChyl  czyżbyś zagubił dokumenty - umowę, fakturę, kartę gwarancyjną? Jeśli dobrze rozumiem zakup był w sklepie internetowym. W takiej sytuacji poszukałbym salonu firmowego Orange i tam się udał z telefonem. A tak przy okazji, pozwolę sobie spróbować namówić Cię do przemyślenia czy korzystać z gwarancji, czy rękojmi. Osobiście jestem zwolennikiem korzystania z prawa do rękojmi - dochodzisz go od sprzedającego. Chyba, że zakup był na firmę... O rękojmi poczytaj na stronie UOKiK


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Naprawa gwarancyjna

A kupiłeś ten telefon przez internet, w salonie czy telefonicznie?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Naprawa gwarancyjna

Telefon kupiłem przez Internet na stronie Orange. Nie mam pojęcia w jaki sposób mogłem zgubić dokumenty. Miałem je przygotowane, tylko nie mogłem się zebrać, żeby iść zareklamować i pozbyć się telefonu na przynajmniej dwa tygodnie, więc je gdzieś  "dobrze" je schowałem żeby nie zginęły. Gdybym gdzieś rzucił na pewno bym znalazł, a tak przetrząsnąłem kilka razy wszystkie miejsca gdzie mogą być i nic. Przypuszczam, że same się znajdą, gdy wyjdzie gwarancja.

Czy gdy w salonie poproszę, to powinni wydrukować mi kopię faktury? Wcześniej się pytałem, do zareklamowania, nie potrzebna jest karta gwarancyjna, sama faktura wystarczy, tylko czy może być to kopia?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Naprawa gwarancyjna

Jeśli zakupiłeś przez internet, to skontaktuj się z BOK - tam możesz dokonać zlecenia duplikatu faktury za telefon. Metody kontaktu z BOK http://orange.pl/kontakt

Niestety w salonie od ręki nikt nie wyda duplikatu faktury.

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10852
  • 150

Naprawa gwarancyjna

@AndChyl 🙂

▬▬▬

Pokaż szczegóły
Jeszcze na marginesie Mrugający robot przypomnę najpożyteczniejszą zasadę panującą na NO:
Jak rozmawiać na Nasz Orange?Jak rozmawiać na Nasz Orange?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 1

Naprawa gwarancyjna

Tak jak wspomniał Piotrek, proponuję zadzwonić na infolinię gdzie zrobią zadanie na wysyłkę duplikatu faktury oraz mogą również karty gwarancyjnej. Wysyłka tych dokumentów jest darmowa. Co więcej czas realizacji takiego zadania to maksymalnie 14 dni ale zazwyczaj są one realizowane zdecydowanie szybciej. 

Co do wymogu faktury lub karty gwarancyjnej to:

Jeżeli oddajesz telefon na gwarancję musisz posiadać a)fakturę jako dowód zakupu b) kartę gwarancyjną

Jeżeli oddajesz telefon na rekojmię to wystarczy Ci faktura jako dowód zakupu. (kiedy warto oddać telefon na rekojmię? Warto poczytać kodeks cywilny)