Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

To jest troszkę dziwne że w w Orange macie tak późno aktualizacje, ponieważ znajomy ma Xperia Z3 w sieci Play i miał już aktualizacje do androida 6.0 jakieś 3 miesiące temu. Tylko w dajecie tak późno aktualizacje. Ciekawe ile jeszcze będę musiał czekać. Może okaże się tak że inne sieci wypuszczą już aktualizacje do androida 7.0 a ja jeszcze będę czekał na 6.0.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Wiadomo coś o aktualizacji do Sony Xperia Z5 Premium kiedy ona będzie dostepna ??


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?


maniek napisał(-a):
To jest troszkę dziwne że w w Orange macie tak późno aktualizacje, ponieważ znajomy ma Xperia Z3 w sieci Play i miał już aktualizacje do androida 6.0 jakieś 3 miesiące temu. Tylko w dajecie tak późno aktualizacje. Ciekawe ile jeszcze będę musiał czekać. Może okaże się tak że inne sieci wypuszczą już aktualizacje do androida 7.0 a ja jeszcze będę czekał na 6.0.

Myślę, że jednak tak nie będzie 🙂

 

Sorry, @maniek, ale i dla Z3 i Z5 musisz zaczekać. Nie udzielamy informacji o planowanych terminach udostępnienia aktualizacji, bo często się zmieniają. W pierwszym poście masz wyjaśnienie dlaczego. Przepraszamy, że każemy dłużej czekać na aktualizacje, za to są najlepiej przetestowane.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 6
  • 0

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Witam Posiadam telefon Huawei P8 Lite i właśnie dowiedziałem sie że wyszła nowa aktualizacja do Androida 6.0 kiedy można się jej spodziewać Mam też tą aktualizacje na dysku ale nie wjem czy nie strace gwarancj gdy ją wgram sam a nie od operatora


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Cześć @Adam1971, fajny telefon 🙂 Jeśli kupiony w Orange to po wydaniu "ogólnej" aktualizacji przez Huawei trzeba zaczekać aż Huawei wyda aktualizację na "oprogramowanie operatorów". Zwykle trwa to kilka miesięcy. Niestety nie znamy terminów aktualizacji.

Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego i jak to wszystko działa to zajrzyj do pierwszego postu w tym temacie. Samodzielne wgranie softu znalezionego w internecie niestety rzeczywiście powoduje utratę gwarancji. Lepiej byłoby uzbroić się w cierpliwość, za jakiś czas soft też na pewno będzie lepiej przetestowany, no ale jak nie wytrzymasz to nikt Cię nie będzie powstrzymywać... 😉

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 10
  • 0

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Jak nie chcecie czekać, to zawsze możecie wgrać soft w wersji niebranfowanej, czyli bez dodatków operatora. Na większości modeli jest na to bardzo prosty sposób - dla każdego producenta zwykle inny.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Zgoda, @ch3mn3y. Jeśli komuś bardzo zależy na aktualizacji, bardziej niż na stabilności i bezpieczeństwie systemu to może wgrać innego ROMa, choć moim zdaniem proste to jest tylko dla osób "technicznych", które wiedzą jak działa system operacyjny.

No i pamiętajmy, że ingerencja w soft to zwykle utrata gwarancji + ryzyko uszkodzenia telefonu, więc ja to raczej NIE polecam, no chyba, że ktoś lubi "życie na krawędzi" 😉

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 10
  • 0

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

@Artur
Nie zgodzę się.
Przetestowałem większość producentów (pośrednio lub bez) i jeszcze nigdy nie mieli problemów (nie testowałem MyPhone i GoClevera). Im zależy, aby był wgrany ich system, z brandem, czy bez to dalej ich system.

W salonie operatora odrzucić mogą, ale to wystarczy samemu wysłać - + urządzenie szybciej do nas wróci, bo nie będzie pośrednika.

No i w razie obaw zawsze można wgrać system brandowany i jakikolwiek ślad inferencji "zniknie".

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

@ch3mn3y, ale mówimy o tym samym? O samodzielnym wgraniu ROMu, a nie o odpłatnym wgraniu innego systemu przez oficjalny serwis? Bo jeśli sam wgrasz ROM to tracisz gwarancję, np. Samsung oficjalnie potwierdził to na Twitterze: https://twitter.com/SamsungPolska/status/357417701544701953?p=v


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 10
  • 0

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Potwierdzili, czy nie - mi Galaxy S4 naprawili, choć był to model z Niemiec, miał soft z UK, a serwisowany był tutaj. Samsung nie ma aż takiej władzy nad serwisami - są to zewnętrzne firmy i nie sprawdzają aż tak dokładnie - Knox musi być 0x0 oraz brak ewidentnych modyfikacji i "rootów" (przeszły: S4. S II, S Advance, Ace i jeszcze jakiś jeden).

Sony, a dokładnie w-support sprawdza obecność blokady bootloadera lub aplikacji powiązanych z Rootem (przeszły: X8, X10 mini pro, X10, Play, Neo V, Z Ultra i wiele innych na xperiasite.pl można znaleźć).

Motorola nie branduje od dłuższego czasu, ale bootloader musi być zablokowany (przeszły: RAZR, Moto E).

Lenovo (nie moje) też było czyste (przeszły: K5).

Huawei z Play też naprawili na niebrandowanym systemie (przeszły: P8 (czysty był?), P8 lite (i ten?), Y6 i kilka których nie pamiętam).

HTC z wgranym RUU na Francję też przeszedł (przeszły: M8 (nie mój), M9 (też nie), Desire 310, Desire Z, Vox).

LG też bez problemu (G2 i G3 tylko).

Nokia naprawiła nawet urządzenie, gdzie był Windows 10, mimo, że na niego nie wyszedł - zmodyfikowany rejestr (przeszły: Lumia 820, 920)

 

Widzę, że więcej producentów nie trafiło choć na chwilę w moje ręce. Ale te podane powyżej przeszły serwisowanie bez żadnych problemów. Z tym, że ja pomijam salon i sam wysyłam.

Zgadzam się, że może się trafić serwisant, który zajrzy, ale albo takowych w Polsce nie ma, albo ja mam szczęście (szkoda, że nie w totka Emotikon: Smutny).

Ważne, żeby nie było śladów nieoficjalnych modyfikacji.