Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Anonim

Nie dotyczy

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Takie tematy powinno się poruszać, na Blogu Orange @rafal4646 

Ja między innymi dlatego kupiłem iPhone 12, bo Android wkurzał brakiem aktualizacji 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 23
  • 0

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Takie tematy powinno się poruszać wszędzie gdzie jest zasięg ku temu by ludzi zniechęcić do takich praktyk jak kilkumiesięczne opóźnienia względem innych operatorów (już nawet nie producenta skoro trzeba się tłumaczyć niesamowicie skomplikowanym procesem brandingu). Jeśli choć jedna osoba to przeczyta przed zakupem telefonu i ją to zniechęci to jest to sukces. Zwłaszcza że dosłownie wszyscy pozostali operatorzy ogarnęli to szybko i sprawnie. Gdybym ja trafił wcześniej na podobne wypowiedzi jakimś cudem to nie musiałbym tutaj pisać komentarza.

Anonim

Nie dotyczy

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

@pomaranczafuj  masz rację 😎

Co do zniechęcenia, to większość kupuje na raty, potrzebują telefonu, nie zwracają uwagi na szybkość aktualizacji 😎


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 36
  • 39
  • 0

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Nie kolego myślisz się na pewno android ma mniej aktualizacji iPhone ale ja nie wymagam zbyt wiele ja Tylko oczekuje tych aktualizacji które są na czas w telefonach nie brandowanych.

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 23
  • 0

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Ja za to z iPhone wróciłem na Androida tylko przez rozmiary telefonów i kiepską baterię w iPhone 12 mini, który też nie wypadał zbyt korzystnie cenowo biorąc pod uwagę powyższe. Za to S10e który był dla mnie jedynym sensownym telefonem, a nie tabletem z Androidem okazał się fajnym telefonem, ale niestety wziętym z brandem Orange. Aktualizacje u Apple to jest wzór tego jak powinno się je przeprowadzać (zarówno terminy aktualizacji sztywne dla każdego jak i długość wsparcia). Nadal mam jeszcze iPada więc na co dzień widzę jak blado wypada ich konkurencja na tym tle.

Natomiast mit o niesamowicie długim czasie potrzebnym na przygotowanie przez romów na bazie XEO i nawijanie takiego makaronu na uszy użytkowników przez pracowników Orange, przestaje mieć jakikolwiek sens jeśli weźmiemy pod uwagę że T-Mobile, Plus i Play mają takie aktualizacje dawno za sobą. Może trzeba zatrudnić większą ilość pracowników? Może trzeba im lepiej zapłacić żeby przyszli ci mądrzejsi i bardziej efektywni w pracy? Może trzeba podpytać konkurencji jak to robią? A może po prostu trzeba przestać brandować romy i puszczać normalne XEO? Przecież i tak nie dodajecie tam nic wartościowego i sami sobie szkodzicie tą zwłoką.

Anonim

Nie dotyczy

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Piszecie o braku aktualizacji od Orange, macie rację, ale jakoś nikt nie wspomina w temacie, że Google nie naprawiło do dziś 4 luk w zabezpieczeniach Android, produkuje tylko nowe wersje Android i ma problemy z aktalizowaniem ich, bez sensu taki proceder. aktualizacje systematycznie Orange wypuszcza i dogoni inne sieci, ale temat gorący, to piszą pewnie i ci co mają już aktualizacje 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 23
  • 0

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

To już troszkę taki whataboutism. Google ma swoje za uszami, ale temat w zasadzie nie jest o tym.

Anonim

Nie dotyczy

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

@pomaranczafuj  temat nie o tym, ale trzeba o tym wspomnieć, inna sprawa że mało kto zwraca uwagę na aktualizacje, nawet biznesmeni, choć ci raczej iPhone mają, tu 90% piszących to pewnie młodzi ludzie, jak ktoś pracuje po 10 godzin, to nie ma czasu na pisanie po forach dyskusyjnych, zresztą starsi wiekiem więcje uwagi przykładają, do zabezpieczeń komputera, cóż tak cennego ma się na telefonie... kontakty.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

No cóż może trochę z innej beczki - jestem fanem Xiaomi - choć też z Orange - mam Xiaomi 11 Lite 5G NE oraz Xiaomi 11 T PRO, żeby nie mieć problemów z aktualizacjami pierwsze co to odczekałem  168h , zdjąłem bootloader i mam zawsze zainstalowany najnowszy soft z miui.eu, ktory gdybym czekał na Orange może bym dostał za pół roku albo później. A tak w każdej chwili np. sprzedaży instaluję oryginalny soft Orange , blokuję bootloader, a że dbam bardzo o telefony (etui i szkło na ekran), mogę zawsze sprzedać telefon za niezłą cenę, bo wygląda jak nowy. (a nowe softy - beta ale stabilna wychodzi praktycznie co czwartek i mam najnowsze zabezpieczenia, poprawki i co najważniejsze nagrywanie rozmów).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?


@Anonimnapisał(-a)

 

... tu 90% piszących to pewnie młodzi ludzie...

 


Jeśli za młodych uważasz 55+ to, tak jak najbardziej 😉.