Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Karta sim "PIKA "


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Karta sim "PIKA "

Witam!  Mam problem z karta sim. jestem z orange juz około 15 lat. Niedawno Karta zaczeła pikać gzy ktoś dzwoni o mnie to nie słysze go a on mnie nie słyszy. Słyszys tylko pszczególne sylaby trzeszczenie i pikanie. Pojechałam do salonu wymieniłam te karte bo to byla jej wina bo po przełożeniu go do innego telefonu takze pikało, wymieniłam te karte a po 3 miesiacach znowu. Nie chcialabym co 3 miesiace wydawać 15 złoty na nowa karte i paliwo na dojazd do salonu. Czemu tak sie dzieje? Co zrobiłam źle? Czego to wina ? Telefon  nawet nie jest zamoczony ani zawilgocony. Prosze o szybka pomoc 🙂

9 ODPOW. 9

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 25
  • 7

Karta sim "PIKA "

moim zdaniem problem występuje gdzieś w połączeniu telefonu z kartą SIM. możliwe że napięcie, przegrzanie telefonu wpływa na kartę sim. jeżeli po kilku próbach dalej tak czy siak problem występuje. kolejna sprawa, jeżeli karta SIM faktycznie jest uszkodzona to NIE POWINNAŚ płacić za wymianętakiej karty w salonie... jest bezpłatna wymiana w tym przypadku.

 

moim zdaniem jeżeli test krzyżowy ( przełożenie karty sim do innego telefonu) daje taki a nie inny efekty to wina jedybnie karty SIM.

 

kolejna sprawa jak napisałem wyżej, możliwe że telefon wpływa na działanie karty SIM - trzeba to sprawdzić.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Karta sim "PIKA "

Dziękuje bardzo! ale ta karta była w 3 telefonach i w kazdym pikała

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 25
  • 7

Karta sim "PIKA "

ponieważ była pewnie uszkodzona jak wspomniałem 😉

 

no takie jest moje zdanie, test krzyżowy jasno moim zdaniem podkreślił że jest uszkodzona 😉

Anonim

Nie dotyczy

Karta sim "PIKA "

@kasixxx1 zastosuj się do powyższych wskazówek @Pieter7890 🙂 I nie pozwól naciągać się na opłaty za wymianę karty sim. Jeśli masz dostęp do styków w swoim telefonie to delikatne ich podgięcie czasem pomaga - ale tutaj potrzebna jest zegarmistrzowska ręka, styki są naprawdę delikatne i można je bardzo łatwo uszkodzić, więc.......tutaj zalecam ostrożność.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Karta sim "PIKA "


pablo_ck napisał(-a):

@kasixxx1 zastosuj się do powyższych wskazówek @Pieter7890 🙂 I nie pozwól naciągać się na opłaty za wymianę karty sim. Jeśli masz dostęp do styków w swoim telefonie to delikatne ich podgięcie czasem pomaga - ale tutaj potrzebna jest zegarmistrzowska ręka, styki są naprawdę delikatne i można je bardzo łatwo uszkodzić, więc.......tutaj zalecam ostrożność.


Warto też delikatnie, jakimś mocnym alkoholem np. na patyku higenicznym, przetrzeć styki karty i ... tak jak sugeruje pablo_ck - gdy jest dostęp to podobnie potraktować styki w telefonie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Karta sim "PIKA "

ale karta była w 3 telefonach i w tych 3 pikała ? 3 telefonny zepsute?

 

Anonim

Nie dotyczy

Karta sim "PIKA "

@kasixxx1 być może ten główny telefon uszkadza Twoją kartę sim. Jest to raczej wina wyłącznie karty sim. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Karta sim "PIKA "

tylko że karta była w jednym pikała wymieniłam ja potem dałam do innego telefonu innego niz tamten i znowu zaczeła czyli raczej karta co na to poradzić ? w takim razie?

 

Anonim

Nie dotyczy

Karta sim "PIKA "

@kasixxx1 ja zgupiałem, nie wiem co mam Ci poradzić. A zrób reset telefonu - przywróć go do ustawień fabrycznych. Może masz włączone jakieś "taktowanie sekundowe" w telefonie?? Napisz nam jaki masz model telefonu w którym się to dzieje.