Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak numeru IMEI na fakturze FV


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Brak numeru IMEI na fakturze FV

Witam, chcę kupić telefon z orange ale sprzedający pisze że na fakturze nie ma numeru IMEI, jesli nie ma tego numeru to jak później odbywa się proces gwarancyjny w przypadku usterki ?

14 ODPOW. 14

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Brak numeru IMEI na fakturze FV

Na podstawie faktury (dowodu zakupu), który otrzymasz podczas zakupu telefonu w Orange. Ja w przypadku takiego dowodu, kontaktując się z serwisem nie miałem problemów z realizacją gwarancji. 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Brak numeru IMEI na fakturze FV

no faktura jest, ale nie ma na niej numeru imei.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak numeru IMEI na fakturze FV

Jaka marka telefonu?
Masz kartę gwarancyjną?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Brak numeru IMEI na fakturze FV

jest to co w zestawie jak sie kupuje, nie widzialem jeszcze ale z tego co pisze to wszystko jest. Samsung s6


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak numeru IMEI na fakturze FV

Do gwarancji potrzebujesz jakiegoś dokumentu z numerem imei.
Poza tym sprawdź warunki gwarancji czy po odsprzedaży nadal będziesz uprawniony do gwarancji.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Brak numeru IMEI na fakturze FV

to aż takie cyrki robią w orange ? ze nie mozna sprzedawac bo gwarancja nie ważna ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak numeru IMEI na fakturze FV

Gwarancję ustala producent.

 

Jeśli Orange jest sprzedawcą, to można mówić o rękojmi. Ale jako drugi właściciel do rękojmi możesz nie być uprawniony. Nowy sprzedawca powinien Ci jej udzielić.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Brak numeru IMEI na fakturze FV

Pismo powinien jakieś proste napisać ? że daje mi rękojmie na ten i na ten telefon i tyle ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Brak numeru IMEI na fakturze FV


LukeMike napisał(-a):

Pismo powinien jakieś proste napisać ? że daje mi rękojmie na ten i na ten telefon i tyle ?


@LukeMike  orientujesz się, czy ta osoba od której chcesz kupić telefon nabyła go w ramach umowy o świadczenie usług telefonicznych? Jeśli dobrze pamiętam, to w treści takiej umowy jest podawany numer IMEI aparatu. Co do gwarancji producenta, według mnie , udzielana jest ona na urządzenie, więc przy przeniesieniu prawa własności na inną osobę (sprzedaż) powinna być przekaza (dokument potwierdzający gwarancję) wraz z dokumentem na podstawie którego można ustalić od kiedy dana gwarancja biegnie - data pierwszego nabycia, czyli dokument od Orange (faktura, kopia umowy)...