Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak LTE


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Brak LTE

Chciałbym podsumować wyniki, ew prosiłbym o sprawdzenie czy lektura wątku jest poprawna.

 

1) Twoja karta sim włożona do innego aparatu pokazuje dostęp do LTE, problem jest z konkretną kartą w Xiaomi redmi note 4, czy ta wersja co masz ma dwa sloty czy jeden? jeśli dwa, w którym masz kartę sim?

2) czy problem zależy od lokalizacji? rozumiem, że jesteś w Polsce i nie jest to teren przygraniczny

3) jak ręcznie wyszukujesz sieci i nie łapiesz Orange LTE, to dziwnym trafem nie masz też sieci T-Mobile, czy w tej sieci też nie wyszukuje Ci LTE?

4) pobierz apkę https://play.google.com/store/apps/details?id=net.simplyadvanced.ltediscovery&hl=pl i pokaż aktualny screen co łapiesz - zakładka Signals (niestety po screenie można ustalić lokalizację nadajnika, więc miej tego świadomość)

5) czy kontaktowałeś się z BOK aby sprawdzić czy w tej lokalizacji nie ma jakiś chwilowych zakłóceń LTE?

6) czy ten aparat co używasz był w serwisie? ew. sam go rozbierałeś na części


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 33
  • 5
  • 0

Brak LTE

1.Tak w innych telefonach jest LTE, mam dwa sloty, karta jest umieszczona w pierwszym.
2.Nie, po resecie w miałem wifi w obecnej miejscowości, teraz w tej samej nie ma.
3. Orange LTE nie mam, T-Mobile mam, ale z dopiskiem "zablokowana"
4. screen z aplikacji dam jutro jak będę w pracy, tam mam naprawdę dobry zasięg.
5. Tak, w mojej miejscowości nie ma zagłuszeń.
6.Nie był w serwisie, ja go nie tykałem, ma nie całe 3 tygodnie.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Brak LTE

Oki, to poczekamy na screen.
Ale wydaje mi się, że tu jakiś problem jest z obsługiwanymi częstotliwościami w telefonie.
Anonim

Nie dotyczy

Brak LTE

@djsmokuAle dalsze pisanie nie sensu szukaj pomocy na forum miui gdzie ci podałem.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 33
  • 5
  • 0

Brak LTE

Screenshot_2017-10-11-09-22-12-047_net.simplyadvanced.ltediscovery.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Brak LTE

To potwierdza co pisałem. Telefon nie widzi nawet żadnych zablokowanych komórek LTE, więc sugeruje, że nie łapie tych częstotliwości.

Wydaje mi się, że możliwe przyczyny są następujące:
1) chwilowe/tymczasowe problemy po stronie nadajnika
2) Twój telefon obsługuje jedynie LTE po 1800MHz, które wg serwisu BTS Search jest uruchomione u innych operatorów, a w Orange wg tego serwisu jeszcze nie. Wydaje mi się, że wcześniej załapałeś w innym miejscu LTE po 1800MHz więc miałeś na chwilę. Potem Ci nie łapie po 800MHz w Orange (które wg mapy powinno tam działać). Sugerowałbym się jeszcze podpytać w BOK (np. przez czat http://orange.pl/kontakt) jakie częstotliwości LTE są uruchomione w tym miejscu. Jeśli tylko 1800MHz to by rozwiązało sprawę. Ew może trwają testy po 1800MHz, więc może na dniach ten zasięg złapiesz.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1687
  • 34

Brak LTE

@djsmoku A może LTE Orange w Twojej okolicy działa na częstotliwości 800 MHz. Redmi Note 4 jej nie obsługuje i stąd cały problem. Play nie korzysta z tej częstotliwości, więc to że ich karta działa by się zgadzało. Niestety niektóre chińskie telefony nie obsługują wszystkich europejskich częstotliwości. Smutny mężczyzna 

[edit]

@Piotrekk85 Jak zwykle szybciej napisałeś i to, to samo co mnie przyszło do głowy! Bardzo szczęśliwy mężczyzna


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Brak LTE

Sęk w tym, że są dwa modele Redmi Note 4. Najwięcej jest bez 800MHz. Kilka miesięcy temu wyszła wersja z poprawką na Europę.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1687
  • 34

Brak LTE

@Piotrekk85 Słuszna uwaga! Teraz przy zakupie telefonu warto zwrócić uwagę na obsługiwane częstotliwości, bo o ile w miasta można często nie zauważyć różnicy, to poza nimi jest ona już odczuwalna.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 33
  • 5
  • 0

Brak LTE

Dobra, ale wczoraj zrestartowałem telefon i miałem przez trochę LTE, a teraz nic.

Dobra jeszcze spytam, czy zmiana softu da coś?