Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie imei


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Blokowanie imei

Jest udostępniony, ale to nie zmienia faktu że otrzymasz fakturę vat. Również o ile producent to przewiduje - można skorzystać z gwarancji producenta jak również rękojmi sprzedawcy (tym ostatnim nie zawsze jest Orange).

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 252
  • 569
  • 2

Blokowanie imei

Jeśli dostaje się fakture VAT, staje się właścicielem a tak nie jest,

 

Chciałbym jakieś podstawy prawne, bo jak na razie wszyscy odsyłają mnie do regulaminu promocji czy co to tam jest.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5467
  • 184

Blokowanie imei

Dobra, Ty myślisz inaczej choć jest inaczej. W momencie zakupu dostajesz dokument uprawniający Cię, do oddania do dowolnego autoryzowanego serwisu producenta urządzenia, w ramach gwarancji tegoż producenta. Dokumentem tym jest paragon lub faktura VAT.
Pasuje ?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 252
  • 569
  • 2

Blokowanie imei

Nie pasuje, z gwarancji producenta można skorzystać tylko i wyłącznie jeśli dany przedmiot zostanie zakupiony. Nie kupiłeś, nie obejmuję cię gwarancja producenta, według prawa nie może być inaczej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Blokowanie imei

Faktura vat świadczy tylko o zapłacie podatku vat. Nie jest dowodem własności.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 475
  • 1619
  • 3

Blokowanie imei

Mnie ciekawi czy gdy ktoś kupi telefon np w sklepie internetowym Orange i coś się zepsuje i trzeba iść na gwarancję. Bo zawsze telefon jest zaplombowany i w środku jest papier gwarancyjny. Czy wtedy sprzedawca w Salonie uzupełnia ten papier? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Blokowanie imei

Tak. Większość serwisów i tak sprawdza tylko numer imei bo sprzedawcy przekazują informację o dacie sprzedaży w raportach.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Blokowanie imei

Ostatnio miałem problem, mianowicie Orange bardzo szybko naliczyło mi kwotę zaległości za raty w całości do spłaty. Z powodu braku wpłaty za 2 pierwsze raty. Czekałem na maila z FV itp.  Nie dostałem numeru konta w umowie, a okazało się, że w NMO było zarejestrowane konto na starego maila (dezaktywowany numer) i tam wskoczyły RATY itd. Odkryłem numer konta i zapłaciłem od razu 3 raty, ale system księgowania jest opóźniony i boomm FV na całość 1699 zł. Na szczęście szybka reklamacja, oczywiście uznana, ponieważ raty były spłacane i wszystko skończyło się  pomyślnie. Nie ma dużych problemów w Orange jak klient płaci, a nawet jak w moim przypadku ktoś się pomyli, to Orange zawsze idzie na układ i korzyść klienta. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Blokowanie imei

Orange oferuje raty według przepisów ogólnych. Każdy wierzyciel przy nieuregulowaniu dwóch rat może oczekiwać spłaty całości. To nie kredyt bankowy.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Blokowanie imei

Na całe szczęści pracują tam ludzie 😎 Problem był w braku dostępu do FV i numeru konta. Okazało się, że wszystko zostało przypisane do starego konta na NMO...