Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada imei abonament a raty

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Blokada imei abonament a raty

Witam, chce kupić samsung a52 z drugiej ręki i po weryfikacji imei na stronie orange taka informacja:

Wyjaśniamy, że jest ono własnością Orange, a jego użytkownik nie ma prawa go sprzedać.

Urządzenie nie posiada blokady IMEI.

 

Co to oznacza? Jest możliwość blokady za nie płacenie czy nie ?

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Blokada imei abonament a raty

@BixiuOdpowiedź jest w info od Operatora. Dotychczasowy użytkownik (bo nie właściciel) nie ma prawa sprzedać tego sprzętu do momentu spłacenia rat. Jeśli zawiesi spłatę, zostanie założona blokada...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Blokada imei abonament a raty

@BixiuOdpowiedź jest w info od Operatora. Dotychczasowy użytkownik (bo nie właściciel) nie ma prawa sprzedać tego sprzętu do momentu spłacenia rat. Jeśli zawiesi spłatę, zostanie założona blokada...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Blokada imei abonament a raty

@Bixiu  oczywiście że Orange może nałożyć blokadę np. z powodu nie płacenia rat przez osobę sprzedającą telefon, do momentu całkowitej spłaty telefon jest własnością operatora i użytkownik nie może go sprzedać gdyż popełnia swoiste przestępstwo. Odradzam takie zakupy, często niesieni chęcią zakupu taniego sprzętu możemy w krótkim czasie stać się właścicielami cegły z blokadą, niedawno była opisywana taka sytuacja na forum.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Blokada imei abonament a raty


@agat13napisał(-a)

@BixiuOdpowiedź jest w info od Operatora. Dotychczasowy użytkownik (bo nie właściciel) nie ma prawa sprzedać tego sprzętu do momentu spłacenia rat. Jeśli zawiesi spłatę, zostanie założona blokada...


Ok dziękuję wam za odpowiedź, zmyliła mnie część, że urządzenie nie posiada blokady imei i stąd to pytanie dziękuję raz jeszcze.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Blokada imei abonament a raty

@Bixiu  tu masz link do opisanej przeze mnie sytuacji Zablokowany telefon - Nasz Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Blokada imei abonament a raty

@BixiuJeśli spłaci raty za sprzęt (z tego co wiem, to jeśli kupił w pakiecie z usługą to oddzielna spłata samego telefonu nie jest możliwa, chyba, że kupił osobno jako sprzęt dodatkowy, ale to musisz ustalić ze sprzedającym czy spłacił według ID ratalnego) dopiero zostaje właścicielem i może o nim decydować. Teraz widzisz z info, że nie spłacił


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Blokada imei abonament a raty


@slav72napisał(-a)

@Bixiu  tu masz link do opisanej przeze mnie sytuacji Zablokowany telefon - Nasz Orange


Czytałem i właśnie tam pisał że miał informację że telefon posiada blokadę imei, ja natomiast dostałem info że NIE posiada stąd ten dylemat. Pozdrawiam 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Blokada imei abonament a raty

@Bixiu  na telefon nałożono blokadę z powodu nie płacenia rat, to samo może stać się z każdym telefonem w takiej sytuacji u każdego operatora.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Blokada imei abonament a raty

Co ciekawe, użytkownik nie może też zwrócić telefonu do Orange mimo że jest on ich własnością.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Blokada imei abonament a raty

@xethZapewne dlatego, że jest skalany obecnością u użytkownika...:) Jednak wiem, że operator odkupuje używane telefony, bo są w ofercie z "drugiego obiegu"