Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 32
  • 0

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest.

Witam, zakupiłem telefon pochodzący z sieci Orange. W dniu 22.08.2022 po zweryfikowaniu numeru IMEI urządzenia otrzymałem następującą wiadomość:

Wyjaśniamy, że nie jest ono własnością Orange, a jego użytkownik ma prawo go sprzedać.

Urządzenie nie posiada blokady IMEI.

Czyli telefon jest czysty tak?

Otóż w dniu 30.08.2022 po zweryfikowaniu tego samego numeru IMEI otrzymuję wiadomość:

Wyjaśniamy, że jest ono własnością Orange, a jego użytkownik nie ma prawa go sprzedać.

Urządzenie nie posiada blokady IMEI.

Proszę pracownika Orange o odniesienie się do tej sytuacji. W wyniku niekompetencji państwa systemu jestem stratny i oczekuję rekompensaty.

 

 

____________________

*Doprecyzowanie nazwy tematu - moderator Wojciech.

28 ODPOW. 28

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53279
  • 619

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

@debowa82 Błąd systemu, Błąd we wpisywaniu numeru IMEI, złośliwość rzeczy martwych? Nie wiem...Trudno zgadnąć. Jedno wiem, że jest to forum samopomocowe i wierz mi, nie mamy żadnego przełożenia na pracowników Orange i na odniesienie się do Twoich (poniekąd może słusznych) roszczeń...

Zastanawiam się czy w systemie weryfikacyjnym udostępnionym przez Orange jest rejestr weryfikowanych numerów IMEI? Jeśli tak, zawsze warto złożyć reklamację tego programu weryfikującego na infolinii, lub jeśli uznasz to za niesatysfakcjonujące, to nawet pisemnie na adres korespondencji Operatora. To właściwa droga i jedyna.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 32
  • 0

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

Kurcze myślałem że gdzieś tu się znajdzie jakiś pracownik. Właśnie gdyby był błąd w numerze to orange odpowiedziałoby, że nie ma możliwości zweryfikowania numeru, nie że jest on czysty. Czyli pozostaje infolilnia lub korespondencyjnie. Czy można w ogóle porozmawiać z kimś na czacie kto nie jest botem?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53279
  • 619

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

@debowa82 Boot jeśli nie jest sobie w stanie poradzić z tematem (np ja używam informacji o dodatkowych usługach do doinstalowania) przełącza na konsultanta infolinii. Pisz tak, aby zagadnienie wykraczało poza zdolności Maxa i zostaniesz przekierowany do konsultanta. Oczywiście w godzinach pracy infolinii.

Nawet jeśli kręciłby się tu jakiś pracownik, to musisz zdawać Sobie sprawę, że nie każdy orientuje się w takim zagadnieniu jakie przedstawiłeś i nie każdy ma kompetencje, aby odpowiadać na Twoje pytania.

Weryfikowałeś na tej stronie https://www.orange.pl/zobacz/weryfikacja-imei ? Sprawdź i tu: https://www.orange.pl/zobacz/weryfikacja-imei?footerlink=true a zobaczysz status rat


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

@debowa82 zostaje wyjaśnienie zaistniałej sytuacji na infolinii, czacie. Poproś kilkakrotnie MAX-a o połączenie z konsultantem. Za kolejną prośbą przełączy. Przekaż informację o dalszym rozwoju sytuacji.

Warto by było jeszcze raz sprawdzić telefon po IMEI na stronie Orange.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 32
  • 0

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

Niestety bot kończy rozmowę i odsyła mnie do aplikacji na androida. Poinformuję o rozwoju jak dodzwonię się na infolinię.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1597
  • 5461
  • 59

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

@debowa82Tak działają systemy weryfikacyjne i to jest zupełnie prawidłowe.

Nie piszesz o sposobie zakupu i innych szczegółów też nie ujawniasz.

Przy zakupie online przecież do 2 tygodni możesz zwrócić towar.

Moje zdanie jest takie, że w bazie powinny być dostępne dane rzeczywiście sprzedanych telefonów,  przy zakupie online nawet powinny pojawić się dopiero po 14 dniach od zakupu.

 

Zastanów się kiedy informacja o sprzęcie powinna znaleźć się  i być dostępna w bazie weryfikującej.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

@debowa82 

Ciekawe rzeczy piszesz.

A właściwie po co dwa razy sprawdzałeś? Na pewno podałeś ten sam numer? Masz na to jakieś dowody? Możesz je zaprezentować (oczywiście zamazując ewentualne dane)?

Skoro MAX się rozłącza to albo łączysz się poza godzinami pracy, albo zignorowałeś sugestie @agat13 . MAXowi nic nie trzeba wyjaśniać, trzeba go tylko na tyle skołować, żeby przełączył na żywego konsultanta.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

Pierwsza sprawa to jak "oszukać" Maxa aby przełączył do konsultanta - wystarczy powiedzieć że chce się zakupić nową usługę. Druga to zakup telefonu od osoby która nabyła go na raty (czy to do usługi abonentowej czy bez), często zdarza się że sprzedający po transakcji przestaje spłacać zobowiązanie, a kupujący zostaje z problemem. Według mnie warto się dwa razy zastanowić zanim zdecydujemy się na taką formę zakupu gdyż myśląc że zaoszczędzimy bo cena wydaje się atrakcyjna w rzeczywistości tracimy.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 32
  • 0

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

Numer jest ten sam. Jako dowód mam maile z orange.pl z weryfikacjami numeru.

 

Nie dokonałbym zakupu gdyby weryfikacja orange pokazała, że telefon jest wzięty na raty. Weryfikacja pokazała że telefon jest czysty.

 

System weryfikacji uznaje telefon za spłacony i gotowy do sprzedaży a potem jednak decyduje że telefon należy do orange. Wg mnie to nie jest prawidłowe działanie systemu. Gdyby system nie pokazał takiej informacji to nie kupiłbym tego telefonu.

 

 

 

___________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.