Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest


@Anonimnapisał(-a)

 systemy sprawdzające są omylne i czasem za 10 razem pokazują prawdę, nie można się na tym opierać, tylko zdrowy rozsądek,


Przepraszam, ale takie podejście wygląda bardzo słabo. Strona weryfikacyjna została wprowadzona właśnie po to, żeby nie było pomyłek. Dziwne jest przerzucanie odpowiedzialności na klienta który niczemu w tej sytuacji nie zawinił. Jeśli zakładamy że system jest omylny, to dlaczego konsekwencje tej pomyłki ma ponosić klient? Poza tym emailu nie widzę żadnej adnotacji w stylu, że powyższe dane nie są wiążące.

@debowa82 ja bym jednak złożył reklamację do orange z opisem całej sytuacji, zaczekał na odpowiedź, a jednocześnie skontaktował się z UKE w sprawie uzyskanych danych z systemu weryfikacyjnego. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22054
  • 181

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest


@debowa82napisał(-a)

Ogólnie pytań o raty nie zadawałem bo każdy może sobie mówić co chce, a prawda i tak jest inna. Zawierzyłem systemowi Orange który ma mnie chronić przed nieuczciwymi sprzedawcami.


Z mojej strony masz głos poparcia: serwis który w ten sposób wprowadza w błąd jest gorszy niż brak serwisu. Gdyby go nie było, nie podjąłbyś zapewne decyzji zakupowej. Ten serwis przecież nie sprawdza czy telefon ma zaległości (windykacyjne) tylko czy jest własnością Operatora. To się chyba nie może zmienić w tym kierunku (skoro fizycznie telefon jest w Twoich rękach, to operator go nie nabył "w międzyczasie"). W konsekwencji ewidentnego błędu serwisu, masz teraz problem i to wcale nie potencjalny tylko jak najbardziej rzeczywisty. Nie do końca rozumiem tylko co powinno być efektem reklamacji? Jakaś forma zadośćuczynienia? Czy coś jeszcze innego? Oczywiście pozostają kwestie działań równoległych które na pewno warto podjąć (kontakt ze sprzedającym, policją itp.), ale nie musisz się nimi tu chwalić. Wyrazy współczucia i dzięki za informację.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 39
  • 0

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest


@debowa82napisał(-a)

Do Orange rzecz jasna. System weryfikacji jest po to aby nie kupować telefonów wziętych na raty. Cytując ich stronę:

 

Na tej stronie za pomocą numeru IMEI możesz sprawdzić, czy wybrane urządzenie kupione po 23.11.2020 w systemie ratalnym jest wolne od obciążeń.


 

Czyli typ co Cie oszukał ponosi mniejszą winę przez Twoją delegację odpowiedzialności na orangge ? Wyjaśnij se to z orange albo zgłoś na policję i kompleksowo jakiś organ zadecyduje czyja to wina , bo z tym co piszesz ciężko jest Ci przyznać rację albo jej nie przyznawać!!  

Anonim

Nie dotyczy

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

@spiro z jednej strony masz rację, ale nie można wierzyć systemom jakim kolwiek, zdrowy rozsądek przede wszystkim, zgadzam się z tym że skoro system weryfikacji jest, to powinien być wiarygodny, ale co u nas działa jak powinno 😎


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 32
  • 0

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

UKE to kolejny dobry kierunek. Dziękuję.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 39
  • 0

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

A na jakimś portalu kupiełeś ten telefon ? czy od jakiegoś ziomka z osiedla ? danych jego nie masz żadnych?

Anonim

Nie dotyczy

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

To rzeczywiście zawiły temat. Przede wszystkim osoba która nabyła telefon do Orange nie miała prawa do sprzedać. Dostała przecież regulamin sprzedaży na raty (którego pewnie nie przeczytała). 

 

Storna z weryfikacją działa ciała. Tak być nie powinno. 

 

Jak najbardziej możesz reklamować temat w Orange. Pytanie tylko co uda się Tobie ugrać w tym temacie. I czy będą w stanie wyciągnąć wobec sprzedające konsekwencje. 

 

Jeśli chodzi o jakiś wyższy organ do zgłoszeń to według mnie UOKiK.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1591
  • 5432
  • 59

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

@debowa82  kupiłeś na własny użytek czy planowałeś z zyskiem sprzedać.

Na własny użytek to problem będzie, kiedy nie będziesz mógł w pełni z telefonu korzystać ale tego tematu nie poruszasz.

Nie zabezpieczyłeś się umową kupna/sprzedaży to twój problem i twoja strata. Żadne instytucje nie pomogą.

Obecnie należy spodziewać się, że coraz więcej osób będzie sprzedawało nie w pełni spłacone towary. Jak raty są i będą spłacane na bieżąco to nie ma problemu.

 


Zespół Nasz Orange
  • 1134
  • 8355
  • 23

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

@debowa82 jedyne co mogę doradzić w tej sytuacji to, tak jak sugerowali już wcześniej użytkownicy - złożenie reklamacji. To indywidualna sprawa, która wymaga weryfikacji. Proponuję skorzystanie z czata. Przygotuj treść reklamacji i załącz dokumenty potwierdzające weryfikację IMEI. Doradca skieruje sprawę do odpowiedniego działu.