Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd uwierzytelniania PDP? Gdzie szukać przyczyny?

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Błąd uwierzytelniania PDP? Gdzie szukać przyczyny?

Witam, mam pytanie w związku z tematem postu, od stycznia 2017 jak jestem poza Polską pojawia mi się ten komunikat na ekranie telefonu, co oznacza ZERO internetu:

 

Dane/informacje:

 

Telefon - iphone 6s, system "ostatni", abonamet.

  1. Będąc za granicą nie mogę skorzystać z internetu - ciągle pojawia się "błąd uwierzytelniania PDP",
  2. za radą BOK, do którego zadzwoniłem stestowałem różne sieci komórkowe: wszystkie francuskie, niemieckie i włoskie i dalej nic "błąd uwierzytelniania PDP",
  3. telefon (iphone 6s) jest ten sam od ponad roku i wcześniej nie było żadnych problemów z internetem poza Polska,
  4. podejrzewam, że przy przedłużaniu umowy (styczeń 2017) coś się stało w systemie Orange.
  5. rozmowa z BOK - sprawdzono czy nie mam jakiś ograniczeń na internet - przez telefon powiedziano mi, że wszystko OK.
  6. w salonie Orange wymieniłem kartę SIM w kwietniu, dalej jak jestem za granicą ZERO internetu "błąd uwierzytelniania PDP"

Gdzie szukać przyczyny? Co chwilę jestem poza Polską i diabli mnie biorą zwłaszcza, że na tablecie (ipad2) ZERO problemów z internetem.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 1

Błąd uwierzytelniania PDP? Gdzie szukać przyczyny?

Witam wszystkich,
Również dzisiaj wystąpił u mnie ten problem ( blad uwierzytelnienia PDP) mam iPhone 7 ale nie w tym problem. Dzwoniłem do BOK 3 razy , resetowałem kartę wył/wl telefon wpisywałem APN i nic. Na końcu wpadłem na pomysł i sprawdziłem w Mój Orange - Usługi i okazało się ze jest automatycznie załączona blokada co oznacza ze po przekroczeniu 240zl usługa automatycznie blokuje dostęp do internetu i nie ważne ze macie środki na koncie i tak nie macie neta. trzeba aktywować usługę „Nie chcę AntyBillszoka” Wystarczyło włączyć usługę odblokowującą za 0zl i po sprawie po 1min już wszystko śmigało.
Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Błąd uwierzytelniania PDP? Gdzie szukać przyczyny?

masz włączony roaming ue? jeśli tak, to go wyłącz


przez jaki apn się łączysz?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Błąd uwierzytelniania PDP? Gdzie szukać przyczyny?

Zmieniałem ustawienia APN

raz było: APN - internet, użytownik - internet, hasło - internet.

Drugi raz: APN - internet, uzytkownik - ppp, hasło - ppp.

 

Co do "roamingu UE", za diabła nie mogę tego znaleźć, chyba w IOS 10.3.1 nie ma już tego albo jest tak "intuicyjnie" 🙂 ukryte, że nie mogę na to trafić. Pogrzebię po "apple support" i forach applowskich może ktoś wie o tym "internet UE"

W każdym razie dzięki za zainteresowanie tematem.

Anonim

Nie dotyczy

Błąd uwierzytelniania PDP? Gdzie szukać przyczyny?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Błąd uwierzytelniania PDP? Gdzie szukać przyczyny?

Poprawne ustawienie to wszędzie internet lub wszędzie ppp.
A masz zakładkę od danych w roamingu? to gdzieś obok

Czasem pomaga wyłączenie 4G i przejście na 3G. (nie każdy operator obsługuje roaming lte lub ma ustawienia roamingowe dla iphona)

A problem dotyczy każdego operatora roamingowego? próbowałeś ręczny wybór?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Błąd uwierzytelniania PDP? Gdzie szukać przyczyny?

Mam: "internet i ppp".

Tak wyglądają usatwienia w iOS 10.3.1.

 

(nie wiem czy wskoczą tutaj zdjecia)

 

IMG_2204.jpgIMG_2205.jpgtutaj włoska sieć TIMtutaj włoska sieć TIM

 

Co do ustawień sieci to probowałem wszystkiego w 8 sieciach (3 francuskie, 3 niemieckie, 2 włoskie) skutek ten sam.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Błąd uwierzytelniania PDP? Gdzie szukać przyczyny?

A wyłączenie lte pomaga?

Czy do ipada używasz tej samej karty SIM czy innej?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Błąd uwierzytelniania PDP? Gdzie szukać przyczyny?

pablo_ck

przepatrzyłem wszystkie supporty applowskie. Najdziwniejsze jest to, ze telefon mam od listopada 2015 i ZERO problemów z roamingiem.

Nagle szastprast i taka heca, w grudniu 2016 internet JEST, w styczniu 2017 przedłużam umowę, wyjazd za granicę i ZERO netu.

Najdziwniejsze, że internmet na starym ipadzie 2 (też Orange PL) hula bez żadnych problemów.

Albo ja coś robie bardzo dziwnego i patrząc na to tego nie widzę albo problem jest gdzieś głebiej po stronie orange.

Przegrzebałem naprawde chyba już wszystkie kliki i zakładki w telefonie. System był uaktualniany 3 krotnie.

Jedyna jeszcze opcja to wsadzenie czyjejeś karty sim i telefonu i stestowanie.

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Błąd uwierzytelniania PDP? Gdzie szukać przyczyny?

Nie w ipadzie jest inna karta sim - micro, telefonie już jest - nano.

I jeszcze kartę z telefonu wymieniałem w kwietniu, pani w salonie wsadziła sim w jakiś czytnik i jak twierdziła "coś" jej wyskoczyło na ekranie, że niby jakiś błąd zaproponowała wymanę sim co też zrobiłem. Po paru dniach wyjazd, tym razem do Włoch i jak na wyżej załacznym obrazku to samo.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Błąd uwierzytelniania PDP? Gdzie szukać przyczyny?

a bez lte?