Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Antena Paraboliczna Hm.

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 1
  • 0

Antena Paraboliczna Hm.

Wielke Dzięki za Pomoc.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 1
  • 0

Antena Paraboliczna Hm.

Ostatnie takie pytanie czy jest możliwośc jakoś polączyć 2 antenty dualne ? 
Jaka złącza czy coś?

Tak wygląda to bez anteny za oknem w deszcząwą pochmurną i brzydką pododę jesze budynek zasłania bo nie ma antenty. Wieć bede ustawiał na czestotliwość 1800.

I jeszcze jedno są te filtry LTE Tutaj i mam pytanie czy jak jest tutaj czestotliwosc 800 Mhz i podepne to wszystko to też poprawia te "szumy" na 1800?

lte.png


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Antena Paraboliczna Hm.

Nie rozumiem jak dwie anteny dualne? Antena ta co podałeś w linku ma dwa złącza i tak je podłączasz do routera. Pamiętaj, że prawidłowe podłączenie ma znaczenie, czyli jeśli nie będzie oznaczenia to musisz przetestować czy pierwszy kabel powinien być podłączony do pierwszego wejścia antenowego w routerze czy do drugiego. Dwie anteny dualne będą raczej pogarszać sygnał.
Ten filtr jest tylko dla osób korzystających z telewizji naziemnej i wpina się go w kabel pomiędzy telewizorem a anteną. To jest zalecane od około marca zeszłego roku kiedy operatorzy zaczęli używać częstotliwości 800MHz bliskiej częstotliwościom używanym obecnie przez telewizję naziemną. Anteny telewizji naziemnej łapią większy zakres pasma niż ten którego używają nadajniki telewizji naziemnej zahaczając o LTE800 Orange co powoduje zakłócenia w odbiorze telewizji przez co trzeba wyfiltrować(wyciąć) sygnał LTE. Od strony używania sieci komórkowej, to że LTE zakłóca sygnał użytkowników telewizji naziemnej nie ma żadnego znaczenia.
Do internetu nie potrzebujesz takich filtrów.
Anonim

Nie dotyczy

Antena Paraboliczna Hm.

@Metin2 Jeśli chcesz mieć dwie anteny to może taka propozycja z mojej strony lte mimo 2x2


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Antena Paraboliczna Hm.

@Anonimjemu chodziło chyba o dwie anteny MIMO 2x2, czyli w przypadku linku z allegro byłyby fizycznie dwa "pudełka", a w Twoim - cztery.

Twoja antena nie jest na konkretne pasmo, więc będzie słabiej zbierała sygnał i na dodatek ma 10m kabla, czyli strata 5dB. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 1
  • 0

Antena Paraboliczna Hm.

Tą co wcześniej wysłałem mam zamiar kupiuć i zainstalować nakablu ok 4-5 m.
Zmiana już pozycji routera,wniesienie go na sam strych daj +6 dbi.
I wtedy jest 80 dbi + ta antena +- pewnie da 10 wieć bedzie 70 dbi to już bedzie świetniy zasięg jeszcze poustawiać inne parametr.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Antena Paraboliczna Hm.

RSRP to lepszy wskaźnik, bo zapewne mówisz o RSSI.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 1
  • 0

Antena Paraboliczna Hm.

A no tak jest -115 to strasznie kiepsko do tego liczy sie ten zysk czy do RSSI ?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Antena Paraboliczna Hm.

Do RSRP.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 1
  • 0

Antena Paraboliczna Hm.

Aha no rozumiem teraz chyba już ostatnie pytanie.
Mi chodziło wcześniej o to bo jest coś takiego np do telewizj za swoich czasów z tego korzystałem nazywało sie to chyba zwrotnica antenowa że moża było podpiać 2 anteny TV i wt edy odbiertało tak jakby z 2 stron i moje pytanie było kierowane o to włąśnie jest antena dualna i czy dało by sie tak zrobić ale jak teraz tak na to pacze to raczej sie nie da.
I przekaźnij ten 1800 Mhz jest ok 3 km odemnie może coś wiecej i pytanie lepiej panelówke Dualną z zyskiem 15 Hmz czy paraboliczna dualną czy może kierunkową dualną co było by najlepsze ?