Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktualizacja oprogramowania?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 8
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?

@Piotrekk85, napisałeś, że "Brandem wg standardów UE jest coś innego.". A konkretnie czym jest, skoro tak twierdzisz?

 

Zasady zgłaszania skarg do UOKiK są podobne jak w przypadku innych organów administracji. Reguluje je art. 63 Kodeksu postępowania administracyjnego. Skąd wziąłeś przeświadczenie, że "średnio niestety reakcja jest po 4-5 latach"? To bzdury.

 

"Radzę zapoznać sobie czym jest Android i jak działa.". Proszę, bądź poważny.

 

System Android posiada te ustawienia, które są konieczne do pracy w każdej sieci i jedyne, co operator może SKONFIGUROWAĆ w takim systemie, to własne parametry usług. Operator nie "zaszywa" w oprogramowaniu czegoś takiego jak np. ustawienia "Centrum SMS". Te ustawienia są konfigurowane z chwilą zainstalowania karty SIM. To samo tyczy się APN-ów usług transmisji danych (Internet, MMS). Te ustawienia również wysyłane są przez konkretnego operatora w czasie zarejestrowania się w jego sieci. Można je również otrzymać na niektórych stronach internetowych, w postaci odrębnego SMS-a konfiguracyjnego. Ustawienia, takie jak "wsparcia zawieszenia i przekierowania połączeń, wsparcia volte i vowifi", to opcje systemu Android. Żaden operator ich do systemu nie doda, jeśli system - Android - nie umożliwia ich wykorzystania. I tak, niektóre wersje systemu mogą mieć wsparcie dla VoIP, VoLTE, WiFi Calling, etc.

A KONFIGURACJA przekierowywania połączeń odbywa się na bieżąco. Wejdź sobie w ustawienia Dialera to zobaczysz, jak telefon czeka na pobranie ich od operatora.

 

Nie prawdą jest, że "operatorzy mogą bardziej ingerować w treść softu - np. zmienić nazwę zakresu sieci z LTE np. na 5G..." ponieważ nie ma możliwości, aby ingerencją w "treść softu" spowodować, że bez odpowiedniego, sprzętowego wsparcia, smartfon zaczął działać w sieci 5G. Proszę, nie opowiadaj takich głupot, bo jeszcze ktoś tu pomyśli, że zmieniając oprogramowanie w swoim smartfonie, będzie mógł korzystać z 5G i będzie czekał na to, aż mu operator "zmieni nazwę zakresu sieci z LTE np. na 5G" 🙂

 

Kolejność wypuszczania wersji "kompilacji" oprogramowania jest inna, niż ci się wydaje i - w przypadku Huawei - wygląda następująco:

 

"Huawei tworzy aktualizację, którą przesyła do operatorów. Oni tworzą swoje "dodatki" i odsyłają je do nas. My sprawdzamy, czy one działają jak powinny i jeśli tak, wysyłamy do użytkowników, a jeśli nie odsyłamy do operatora na poprawki" - Dział Wsparcia Huawei.

 

Widzę, że "wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie wiesz, w którym kościele". I nie wrzucaj do jednego worka tematu modyfikacji oprogramowania z jakimiś bredniami z facebookowych grup, że EDGE to nowa funkcja iOS. Nie zniżajmy się do tego poziomu dyskusji. Trzymaj się meritum.

 

 

 

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktualizacja oprogramowania?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 8
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?

Również nie chce mi się dyskutować. Ta ramka tu, tamta ramka tam, ta tapeta tu, tamta tapeta tam.

 

Poczytaj https://developer.android.com/
https://developer.android.com/s/results/?q=carrier
https://developer.android.com/reference/android/telephony/CarrierConfigManager

 

W każdym razie w przyszłym tygodniu trafia zawiadomienie do UOKiK.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Aktualizacja oprogramowania?

I nic z tym nie zrobisz, bo UOKiK nie zajmuje się takimi bzdurami. 

Ta aktualizacja w żaden sposób nie utrudniła Ci korzystania z usługi innych sieci komórkowych, to po pierwsze.

Po drugie - każdy operator może coś takiego zrobić a Ty korzystając z usług takiego operatora godzisz się na coś takiego, że korzystanie z usług jednej bądź innej sieci może zostać dodatkowo "wzbogacone" o dodatkowe oprogramowanie. W postaci wrzutki z karty SIM, czy aktualizacji oprogramowania telefonu - ale nikt nie robi tego, żeby Ci zablokować telefon tylko na jedną sieć a po to, by poprawiać jakość usług. 

Jeśli się na to nie zgadzasz, to zapoznaj się z pełnymi regulaminami usług w każdej sieci, czy to Orange czy jakiejkolwiek innej. To, że niektórzy operatorzy tego nie robią, nie świadczy o tym że "są oni super i w porządku", tylko nie rozwijają się zbyt szybko.

Dostajesz aktualizacje, które poprawiają Ci usługi i chcesz to zgłaszać do UOKiK. Tu nie doszło do naruszenia i nikt z tym nic nie zrobi, a już na pewno nie dość szybko. 

A Twój ton wypowiedzi wykazuje jedynie, że dysponujesz niskim pojęciem o tych sprawach i mam nadzieję, że UOKIK wyraźnie Cię w tym uświadomi. 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?

To ja zadam inne pytanie - mój Huawei Mate 20 Pro dostał ten update od Orange a jednocześnie w czerwcu/lipcu powinienem dostac update od Huawei do wersji 9.1 

 

Czy czasem update Orange nie "zablokuje" aktualizacji oficjalnej od Huawei?

 

p.s. telefon kupowałem na wolnym rynku, nie od Orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktualizacja oprogramowania?

Pytanie do Huawei.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktualizacja oprogramowania?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Aktualizacja oprogramowania?

rzecznik wspomniał że można odinstalować aplikacje ktore pojawiły się z ta aktualizacja, bo jak czytałem to głównie podniosło ciśnienie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktualizacja oprogramowania?

Wiele osób nie może odinstalować. Ale niektórzy chcieli wersję Orange. Wg mnie tak już zostanie.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 8
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?


@Piotrekk85napisał(-a)
(...) Ale niektórzy chcieli wersję Orange. Wg mnie tak już zostanie.

NIKT nie chce i nie chciał brandu Orange, gdziekolwiek. Za wyjątkiem osób związanych z Orange.

Cieszy mnie, że na podstawie mojej interwencji rzecznik prasowy Orange przeprosił za błąd operatora i zbrandowanie smartfonów. Możliwe też stało się usunięcie wersji firmware Orange_software.eu poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych, po których brant Orange nie zostanie już pobrany.