Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przenoszenie numeru do innej sieci


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Przenoszenie numeru do innej sieci

Witam, jestem abonentką Orange, korzystam z Smart Plan Halo II 64,99. Moja umowa kończy się 26.06.2017. Niestety obecnie abonament ten jest dla mnie trochę zbyt wysoki, zbędne są mi darmowe minuty i SMSy z których prawie nie korzystam. Niestety praktycznie co miesiąc dopłacam 15zł za pakiety internetowe. Dodatkowo popsuł mi się telefon. Chciałam zapytać kiedy mogę przenieść swój telefon do innej sieci ( pół roku przed końcem umowy)? Jak będą wyglądały wtedy oplaty?

11 ODPOW. 11

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Przenoszenie numeru do innej sieci

Owszem można w kazdej chwili numer telefonu przeniesc do innej sieci . Ale jak to zrobisz przed zakończeniem umowy zostanie ci naliczona kara za zerwanie umowy . Spokojne ja mam umowe do 10 wrzęsnia 2018 roku , Ale poczkeam do 9 maja 2017 roku i tez zrywam umowe wiem ze w moim przypadku orientacyjnie kara wynosi ok 1 zł i 08 gr za kazdy dzień zerwania umowy czyli 1 zł i 08 gr x 492 dni do końca umowy i za to zapłce ok 531 zł i 35 gr i plus do tego abonamenet za 49 zł i 99 gr czyi razem za to wszystko zapłace orientacyjnie ok 581 zł i 35 gr 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Przenoszenie numeru do innej sieci

Słyszałam o opcji przeniesienia numeru do innej sieci 190 dni przed końcem umowy. Wtedy nie płacę kary ale spłacam nadal abonament w Orange. Natomiast w sieci do której numer przenoszę nie płacę nic do końca mojej umowy z Orange. Czy to prawda? 

Anonim

Nie dotyczy

Przenoszenie numeru do innej sieci

@aleksandra była chyba kiedyś taka promocja u jednego z operatorów, ale czy jest ona nadal aktualna to ciężko mi to stwierdzić. Masz tutaj fajny poradnik mówiący o tym jak przenieść numer do innego operatora. Myślę że przechodząc do innego operatora będziesz musiała zapłacić karę umowną. Wszystko masz dokładnie opisane w swojej umowie. Pozdrawiam.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Przenoszenie numeru do innej sieci

Dziękuje bardzo 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Przenoszenie numeru do innej sieci

Jest taka możliwośc zależy od innego operatora ale można dokonać przeniesienia numeru tel przed końcem umowy 120 dni . Ale każdy operator ma inne wymagania . Najlepsza rada jaką mogę ci doradzic to , udaj sie do danej sieci telefoni komórkowej i popytaj tam ci te osoby bardziej dobrze udziela informacji . Ale jak byś przeniosłaś numer telefon prędziej czyli zerwies umowe i kara cię nie ominie . A najlepiej rade ci udaj się do Salonu i zapytaj się jaka byś karę zapłacił . I potem policz czy to ci sie opłaca czy nie ? A i jeszcze dodam ze sama nie muszisz składac wypowiedzenia umowy czy zerwania w twoim imieniu to zrobi inna siec tylko musisz im udzielić na to zgody żeby mogli to w twoim przypadku dokonac . 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przenoszenie numeru do innej sieci

Umowę z tzw. intencją przeniesienia numeru możesz podpisać zawsze. Tylko na dziś nie ma promocji co do Ci wtedy rok za free, obecnie jest max 6 miesięcy.

Z uwagi że obecnie proces przenoszenia numerów komórkowych odbywa się przez UKE, w okresie między 120 dni a 1 dzień przed końcem umowy nowy operator powinien ponowić w tym czasie wniosek o przeniesienie numeru.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Przenoszenie numeru do innej sieci

Rozumiem w takim razie, że jeśli umowa kończy się 28.06.17 to koniec grudnia/początek stycznia mogę przenosić numer 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przenoszenie numeru do innej sieci


aleksandra napisał(-a):

Rozumiem w takim razie, że jeśli umowa kończy się 28.06.17 to koniec grudnia/początek stycznia mogę przenosić numer 🙂


Tak jak pisali koledzy wcześniej... wszystko zależy od tego jaką sieć wybierzesz i czy w danym momencie będzie ona oferować rozwiązanie o które Ci chodzi, tak naprawdę jest to oferta półrocznego zwolnienia z abonamentu we własnej sieci, aby zrekompensować Ci to co będziesz i tak płacić Orange... bo umowy nie zerwiesz "bezkosztowo".


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Przenoszenie numeru do innej sieci

Witam,

 

Ja również zamierzam przenieść numer do innej sieci. W biurze obsługi klienta poinformowano mnie, że  w przypadku złożenia przez nowego operatora w moim imieniu wniosku o przeniesienie numeru z końcem umowy (mam obecnie umowę kończącą się w marcu 2017) nie zostanie naliczona kara za rozwiązanie umowy w trakcie obowiązywania wspomnianej umowy. Jednak byłabym wdzięczna za potwierdzenie tego przez moderatorów lub pracowników BOK Orange na forum. Poinformowano mnie również , że taki zabieg można wykonać nawet na 6 miesięcy przed zakończeniem umowy czasowej.