Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora


@slav72napisał(-a)

Muszę to przekazać szwagrowi ma światełko w Netii a chciałby przejść do Orange i płakał że jeszcze 11 miechów musi się męczyć z Netią.


A co mu się nie podoba w Netii?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

@Misiek62ale co Ty porównujesz nr telefonu do uslugi szerokopasmowej? ciężko samemu zlozyc wypowiedzenie u obecnego opa?
np masz obecnie internet mobilny i chcesz swiatlo od orange, co Ty chcesz przeniesc?
przy takim przypadku nie przypominam sobie aby jakikolwiek operator robil wypowiedzenie za klienta.
w miare spoko przechodzenie bylo w przypadku BSA na miedzi ale to opy dzialaly na sieci opl.
BSA FTTH (dziala?) o ile na siedzi jednego opa


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Po zmianach prawa telekomunikacyjnego można migrować między różnymi operatorami i technologiami. Tylko żaden operator się tym nie chwali bo wszystko jest ręcznie poprzez email i przesyłany dw do uke.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

@PARANOJA  po co wprowadzasz dodatkowe sytuacje... zgodnie z tematem chodzi mi o upowszechnienie wiedzy, że prawo telekomunikacyjne daje klientom możliwość przeniesienia usługi dostępu do Internetu między operatorami. Oczywistym jest dla mnie, że z zachowaniem technologii (miedź-miedź, światłowód-światłowód itd.) oraz to, że w sytuacji umów okresowych praktycznie trzeba brać pod uwagę zbliżanie się końca terminu związania daną umową. Plusem jest "gwarancja" ciągłości działania usługi, oraz ewentualne odszkodowania gdy operator nie wywiąże się w terminie.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

@Misiek62  nie wiem co dla Ciebie jest oczywiste, bo gdzies tam wyzej pisales o np nr telefonu.
a czy miales na mysli kom czy stacjo to skad mi to wiedziec.
jak dla mnie prawo telekom a realia to dwie rozne sprawy. na papierze fajnie to brzmi ale w rzeczywistosci to problem po stornie technicznej i formalnej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

@PARANOJA  telefon podałem jako przykład funkcjonującego rozwiązania przeniesienia numeru - zmiany usługodawcy. Zgadzam się z opinią, że co innego przepisy, co innego praktyka. Właśnie dlatego podnoszę tę kwestię, licząc choćby na to, że przy większej świadomości klientów jest szansa na to że poprzez domaganie się realizacji swoich praw wymuszą oni takie działania operatorów, do których są formalnie zobowiązani. Natomiast co do problemów technicznych, odpowiem Ci jak jeden z posłów (lekko parafrazując) - my nie jesteśmy od wykonywania tego co z prawa wynika... to już rola adresata przepisu... natomiast My, jako klienci, mamy prawo oczekiwać, więc z niego korzystajmy.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

@Misiek62 Podnoszenie świadomości klientów skończy się tym że zostaniesz uświadomiony przez Operatora że jest brak możliwości technicznych przeniesienia usługi 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Wątpię. Są duże kary za brak przeniesienia usługi między operatorami czy ew opóźnienia.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Przeniesienie ma sens tylko wówczas jeśli w nowej lokalizacji nasz operator nie posiada swojej sieci. Z drugiej jednak strony chyba nie chciałbym dzwonić do dwóch różnych operatorów i prosić się kto ma mi usunąć awarię bo jeden twierdzi że u niego jest dobrze a drugi też nie widzi problemów.   


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora


@mardernapisał(-a)

@slav72napisał(-a)

Muszę to przekazać szwagrowi ma światełko w Netii a chciałby przejść do Orange i płakał że jeszcze 11 miechów musi się męczyć z Netią.


A co mu się nie podoba w Netii?


Nie wiem, musiałbym spytać (zresztą to dyskusja o przenoszeniu usługi, a nie o tym co się podoba, a co nie 😉).