Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wifi calling dla sms-ów


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 33
  • 0

wifi calling dla sms-ów

Nie ma znaczenia czy ma włączony tryb samolotowy. SMS przez VOWIFI obsługuje na razie jeden telefon i tylko na nim jest dostępna usługa. Na całej reszcie jest blokowana.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

wifi calling dla sms-ów


@spironapisał(-a)

@ketrasaArtur A wysyłałeś W trybie samolotowym + WiFi?


Dokładnie tak zrobiłem. Byłem zaskoczony, że fiolet uruchomił również MMS-y. Jak by tylko poszedł SMS, to już by było dobrze, a tu działa cały komplet.

Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

U fioletowych i magentowych od dawna działa komplet usług: rozmowy/smsy/mmsy/USSD po LTE i Wifi. Nie wiem skąd to zdziwienie 😊 Tylko Orange jak zwykle się ociąga. No i u zielonych prawie wszystko działa, oprócz kodów USSD po wifi i LTE.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

wifi calling dla sms-ów

mnie zastanawia omijanie tegoz watku przez pracownikow orange (tych z opisem) pracuje w Orange.

No coz, pokrycie siecia w PL piekne, ale statuetka gluchego telefonu za najgorzej w Polsce wdrozone uslugi IMS sie nalezy.

 

Chyba bezdyskusyjnie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 92
  • 4

wifi calling dla sms-ów

Stala sie jasnosc 🙂

SMSy po wifi zaczeli mi smigac po akualizacji S10plus do wersji G975FXXUCFUH3


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

wifi calling dla sms-ów

@krzys nie do końca

stała się tylko dla XEO czyli oprogramowania BEZ brandu orange https://doc.samsungmobile.com/sm-g975f/xeo/doc.html

 

A nie dla klientów mających telefon z brandem

https://doc.samsungmobile.com/sm-g975f/opv/doc.html

 

Kolejny raz klienci z brandowanym oprogramowaniem są w pewnym ciemnym miejscu na 4 litery tym razem podwójnie:

1. Brak poprawek bezpieczeństwa na 1.08.2021

2. Brak funkcjonalności SMS po wifi calli g która jest w XEO.

 

Śmią bezczelnie mówić że Rom z brandem jest lepszy lepiej zoptymalizowany i tylko na nim jest wspierane oficjalnie wifi calling i inne funkcje! Tfu, typowa "jakosc" Orange. Mamy gdzieś klientów.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

wifi calling dla sms-ów

Oj nie gorączkuj się tak. Zaraz wyjdzie soft brandowany gdzie te funkcje działają. Te parę dni różnicy chyba Cię nie zabije 😉 

Na sierpniowym niebrandowanym sofcie S21+ SMSy i MMSy w Wifi Calling też już zaczęły działać.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

wifi calling dla sms-ów

@juzew_  niestety orange zachwala swój brandowany soft i tylko jego wspiera z drugiej eksponuje klientów na ryzyko polegające na braku aktualnych poprawek bezpieczeństwa. Żeby jeszcze to było tylko kilka dni różnicy... 

Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

@gk2a6  tak z ciekawości... Jakie zagrożenie stwarza brak aktualizacji zabezpieczeń w telefonie, bo Xiaomi przykładowo do Redmi 8 bez brandu, nie wypuścił aktualizacji (są z Maja obecnie) i nikt mi się nie włamał na telefon, ba czy jakieś robactwo nie przejęło nad nim kontroli, inna sprawa że pewnie 50% krajowych użytkowników, mających stare telefony, nie ma aktualnych poprawek pewnie z 4 lata, jakoś w sieci cisza o tym by coś im się działo z telefonami. 

Odnośnie tematu, to aktualizacje niebawem będą na telefonach z brandem Orange, wypada poczekać cierpliwie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

wifi calling dla sms-ów

@Anonim  takie zagrożenie jakie jest potencjalnie wynika z podatności poprawionych w danych poprawkach. Czasami są one krytyczne i umożliwiają zdalne przejęcie kontroli nad urządzeniem, eskalację uprawnień np. aplikacji do roota (nieograniczone uprawnienia na urządzeniu) więc są to rzeczy często poważne.