Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wifi calling dla sms-ów


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

wifi calling dla sms-ów

Do mojego Xiaomi z dystrybucji Orange przełożyłem kartę SIM Play. Pojawiło mi się właśnie VoLTE. Wcześniej była na tym smartfonie karta SIM Orange i przez pół roku żadnej ikonki VoLTE nie miałem. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

wifi calling dla sms-ów

W Orange nie ma ikony volte.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

wifi calling dla sms-ów

To skąd wiadomo, że korzystam z VoLTE?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

wifi calling dla sms-ów

Włącz usługę, wyłącz sieć WiFi i połącz się z dowolnym numerem. Jeśli podczas nawiązywania rozmowy internet będzie w trybie LTE to masz uruchomioną i działającą usługę VoLTE. Jak przeskoczy na 3G to nie masz.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

wifi calling dla sms-ów

@krzem kiepskie to rozwiązanie, żebym musiał się domyślać, czy działa mi VoLTE. Dzięki za wyjaśnienie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

wifi calling dla sms-ów

W sumie raz włączysz i będzie działać cały czas, nie ma potem na co spoglądać 🙂 Ale co Android to Android, u żony widziałem przy ikonce zasięgu małe "Vo", natomiast karta Play'a wyświetla niezależną ikonkę "HD" której brak w Orange, jednak obie sieci obsługują HD Voice - tak lekko zmieniając temat. Na iPhone też nie ma żadnej ikonki prócz faktu że rozmawiasz używając LTE (wystarczy zobaczyć na ikonkę czy jest LTE/3G). Za to WiFi Calling na iP ma napis "Orange WiFi"". Reasumując, nie ma ładu ani składu:)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

wifi calling dla sms-ów

@ketrasaArtur,

@krzemniestety dał słabą odpowiedź.

UWAGA masz NIE WIEDZIEĆ. Potwierdziłem w Samsungu że wymaganiem Orange dla oprogramowanie XEO (czyli niebrandowanego) jest aby NIE WYŚWIETLAŁA SIĘ IKONA informująca o VOLTE.

Wifi callingi volte sprawisz tylko w jeden sposób na Androidzie.

Ustawienia > Informacje o stanie > Stan karty SIM > Stan rejestracji IMS.

Jeśli jest "Zarejestrowano" to oznacza aktywne wifi calling przy połączeniu Wifi lub VOLTE jeśli nie jesteś połączony do sieci wifi.

 

Przychodzi mi do głowy tylko jeden powód - dla zmylenia przeciwnika zwanego klientem nie wyświetlać mu ikonki to nie zauważy że usługa mu nie działa co było częste przy IMSie wybranym przez Orange - a więc nie będzie zgłaszał reklamacji. Problem solved! #jakoscorange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

wifi calling dla sms-ów

@gk2a6 

 

Ale nie widzę tu idei. Wytłumacz proszę na czym polega (i czy klient może ponieść straty finansowe) brak informacji "na pierwszy rzut oka" czy mamy VoLTE czy nie? Jedynym efektem ubocznym może być nieco dłuższe zestawienie połączenia.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

wifi calling dla sms-ów

@krzem

Odpowiadam:

1. Niższa jakość połączenia

2. Zrzucanie do 3G internetu w czasie rozmowy telefonicznej

3. Brak handoveru Wifi calling> 3G/LTE bez voLTE jeśli wifi calling zadziała a volte akurat nie - połączenie zostanie rozłączone gdy wyjdziesz poza zasięg wifi.

4. Wyższe zużycie energii przez terminal w przypadku nieużywania wifi calling i/lub volte.

5. Dłuższe zestawianie połączenia


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

wifi calling dla sms-ów

@gk2a6 

 

1. Ok ale pamiętaj że najwyższa jakość połączenia jest zdegradowana do najniższej jakości jednego z telefonów. Ponadto 3G/HDV nie jest takie złe. Przez kilka tygodni miałem wyłączone VoLTE i nijak różnicy specjalnie nie da się odczuć.

 

2. Zgadza się. Tutaj jednak odczucie subiektywne i wg mnie nie robię speedtestów podczas rozmowy tel., lub nie potrzeba mi agregacji LTE w czasie jak rozmawiam. Nie ściągam też GB danych podczas rozmowy a jak już, to na chwilę będzie wolniej 🙂

3. Zgadza się jest to minus, tylko jw, miałem wyłączone VoLTE i nie padłem ofiarą wyjścia podczas rozmowy. No ale każdy może mieć inaczej.

4. Zgadza się co do WiFi Calling. Co do VoLTE nie mam pewności. Na 3G telefon dobiera moc względem parametrów sygnału.

5. Tak, niestety o 1-4 sekundy dłuższe. Czasami takie samo jak dzwonisz na stacjonarny lub do osoby której sprzęt nie obsługuje "VoLTE"