Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wifi calling dla sms-ów


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

wifi calling dla sms-ów

@p2225 - w Orange tej usłudze również daleko do ideału stabilności. A przez litość nie będę wspominał tych ogólnopolskich awarii całej sieci. Pokaż mi drugiego takiego operatora w PL, któremu w ostatnich latach padłaby całkowicie sieć mobilna na kilkanaście h. 

 

Z "drobiazgów": mogę dodać jeszcze bardzo słabo działające, a w zasadzie częściej niedziałające niż działające HD Voice przy połączeniach VoLTE Orange do innych sieci. 

Kolejny kamyczek do ogródka pt. Orange robi wielką fetę jak coś uruchomi, ale potem w eksploatacji wychodzi dziadostwo i brak dopracowania szczegółów.

 

Uruchomili WiFi calling, ale przez dwa lata nie potrafią uruchomić SMSów przez WiFi.

Uruchomili VoLTE, ale nie działa z nim HD Voice do innych sieci (lub działa bardzo ułomnie), również już od dawna.

Uruchomili agregację, ale dopiero od paru dni, po ponad dwóch latach udało im się to jakoś skonfigurować, by agregacja działała w różnych kombinacjach.

 

 

Całe Orange. Uruchomić coś "na szybko", pochwalić się "jesteśmy pierwsi" a potem przez lata nie dopracować usługi. 


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10855
  • 150

wifi calling dla sms-ów


@mmmmmm napisał:

Co wiadomo nowego w temacie sms po wifi calling w Orange?


@mmmmmm

na tym etapie mogę jedynie napisać, że trwają prace... I że są zaawansowane. Tyle 😛
Prosimy o cierpliwość Emotikon: Szczęśliwy

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 132
  • 112
  • 6

wifi calling dla sms-ów

nc.jpg

 

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

wifi calling dla sms-ów

To jest już żenujące aby tak duża firma, nie mogła wprowadzić sms-ów po wi-fi,na miejscu Orange, wstyd by mi było sprzedawać usługi, będąc rok do tyłu za innymi operatorami.

Play już dawno posiada taka usługę, w domu mam słaby zasięg i tylko dzięki wi-fi calling mogę korzystać z telefonu.

Na szczęście w styczniu kończy mi się umowa na jednym z numerów, wiec po kilkunastu latach z 

idea/orange będę zmuszony przejść do konkurencji. Znudziło mi się bieganie z telefonem na podwórko aby odebrać czy wysłać sms 🙂 Emotikon: LOL


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 30
  • 39
  • 0

wifi calling dla sms-ów

radziłbym potestować jak działa wificalling u innych operatorów, w T-mobile z smsami jest problem a wificalling często się nie odpala, w Play jest słaba jakość połączeń, w orange nie ma sms ale samo wificalling działa stabilnie i łaczy się bardzo szybko, wiem co piszę bo od lat zmagam się z brakiem zasięgu i testowałem wszystkich operatorów


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

wifi calling dla sms-ów

Nie zauważyłem absolutnie żadnych problemów z sms w wificalling w T, korzystam od kilkunastu miesięcy za granicą, głównie azja. Wificalling w Play dziala jeszcze lepiej niż w T, bo startuje zawsze w sekundę po połączeniu z wifi i trzyma bez problemu kilka dni , sms, mms, rozmowa. A jakosc połączeń w Play i T jest lepsza niż w Orange. Po pierwsze Play i T stosuja kodek EVS. Moje słuchawki obsluguja ten kodek i czuć roznice, jest bajka. Po drugie Orange ma mało czestotliwosci na 2g i czuć to w rozmowie jak zrzuci do 2g. Po prostu jest slabo. Mam karty SIM każdej sieci, porównuję, wiem co mówię. Pozdrawiam. I też kibicuje SMS w wificalling w Orange 🙂


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 30
  • 39
  • 0

wifi calling dla sms-ów

A ja z kolei mam abonament na firmę w Orange słuchawka Galaxy S8 (wcześniej S7 od samego początku kiedy był start WiFiCalling Orange) , żona abonament T-mobile od roku słuchawka Galaxy S8, znajomy Play abonament na firmę Galaxy S8.

Jak już wspominałem u mnie zasięg zerowy więc wracam do domu włączam tryb samolotowy i mam WiFiCalling, Ja nie testuję tylko używam na codzień, w T-Mobile WiFi Calling często się nie łączy, smsy nie przychodzą, czasem da się wysłać biuro obsługi na to nic nie może poradzić(na forach jest wiele osób którym smsy nie działają poprawnie).

W Orange smsów nie ma, MMSy wychodzą rozmowy jakość wychodzących i przychodzących dobra.

PLAY łączy się szybko smsy działają, rozmowy super po stronie dzwoniącego jednak po stronie odbiorcy tak jak by dzwoniący miał "głowę w beczce", podobnie jest też zresztą w roamingu krajowym.

Wszystkie telefony z abonamentu od operatora.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

wifi calling dla sms-ów

MMS w Orange w wificalling nie działa poprawnie. Z włączonym trybem samolotowym korzystałem w Wietnamie z wificalling używając hotspota z drugiego telefonu z lokalną kartą sim. 

I ku memu zdziwieniu wszystkie wysłane MMSy Orange potraktował, jakbym wysłał w roamingu i naliczył opłaty. 

Napisalem reklamację, przyjęli, poprawili fakturę. Jednak wynika z tego, że mając IP spoza UE podczas korzystania z wificalling można się naciąć na opłaty przy wysylaniu MMS. 

Nigdy taka sytuacja nie zdarzyła mi się w Play czy T. 

Na SMS w wificalling Orange czekam już półtora roku, wciąż testują. Tak jak w plusie wificalling i voLTE 😂


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

wifi calling dla sms-ów

A przypadkiem te MMS'y nie zostały wysłane zaraz po tym jak wyłączyłeś tryb samolotowy?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

wifi calling dla sms-ów

Nie, nie zostały wysłane po wyłączeniu trybu samolotowego. Cała kilkugodzinna konwersacja szła offline przy włączonym wificalling