Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@marder 4 rodzinny, ale w rzeczywistości mieszkają tam tylko dwie rodziny.

@slav72 @j131Dosłownie sekundę temu sprawdziłem na stronie Nexery dostępność na mapie i pokazuje że budują sieć dla mojego adresu, a jeszcze wczoraj adres był "gotowy". Więc nie wiem, co tu się stało. Oczywiście wszędzie widnieje, że mam dostęp do światłowodu m.in na Orange, tylko że teraz na mapce... nie wiem po prostu nie wiem.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2664
  • 9712
  • 49

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof To szału nie ma. Pewnie dlatego nie chciało im się przyłącza budować tym bardziej że trzeba przejść pod ulicą a to już mocno podnosi koszty. A na te bazy to nie patrz bo one nie mają przełożenia na to co jest w rzeczywistości. Pozostaje Ci tylko kontakt z salonem Orange, złożenie zamówienia i czekanie na szczęśliwe zakończenie. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof  prawdopodobnie nastąpiła jakaś weryfikacja stanu rzeczywistego i stąd zmiana z "gotowy" na "w realizacji" (być może w związku z Twoją aktywnością i drążeniem tematu u źródła czyli Nexery - mówię "być może").


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5841
  • 23786
  • 201

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.


@Reithofnapisał(-a)

...

Oczywiście wszędzie widnieje, że mam dostęp do światłowodu m.in na Orange, tylko że teraz na mapce... nie wiem po prostu nie wiem.

...


Zaraz, ale o co Ci chodzi? Tobie chodzi o to żeby na mapce było wszystko na zielono/pomarańczowo/dostępnie czy chodzi Ci o to żeby mieć łącze światłowodowe do internetu w domu? Jeśli chodzi Ci tylko o mapki to pisz więcej do wszystkich zainteresowanych, być może w końcu bazy danych zostaną zaktualizowane. Ale jeśli chodzi Ci o to, żeby mieć FTTH to nie rozumiem czemu jeszcze nie złożyłeś zamówienia? Nikt nie doradzi Ci nic innego. Przy czym rada @marder żeby poprzeć tą aktywność intensywną modlitwą jest chyba najbardziej racjonalna ze wszystkich. Powiem więcej: kiedy już złożysz zamówienie, obiecuję że załatwię Ci ekstra pakiet modlitewny ze swojej strony.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

Jestem aktualnie w salonie Orange zaraz się wszystko dowiem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@j131 @slav72 @agat13 @marder byłem i niestety nie ma możliwości zamówienia gdyż pod moim adresem światłowód jest w budowie - taka informacja od szefowej salonu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13776
  • 56646
  • 672

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof Od początku dla mnie niedociągnięcie do budynku wielorodzinnego instalacji do klatki schodowej czy choćby elewacji było podejrzane. Trzeba czekać na zakończenie inwestycji ze strony Nexery i to ich męczyć.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof  tak że jak mówi @agat13  i jak wyszło dziś z Twoim adresem na stronie Nexery musisz czekać aż firma "N" wykona przyłącze i zamontuje wewnątrz budynku szafkę OPP, coś w tym stylu:

slav72_0-1687435425102.jpeg

i od tej skrzynki (po uruchomieniu i odbiorze przyłącza) będzie możliwe dopiero prowadzenie instalacji do poszczególnych lokali u Was w budynku.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2664
  • 9712
  • 49

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.


@Reithofnapisał(-a)

@j131 @slav72 @agat13 @marder byłem i niestety nie ma możliwości zamówienia gdyż pod moim adresem światłowód jest w budowie - taka informacja od szefowej salonu.


Szybko poszło. Myślałem że mają oznaczone że można. Teraz nawet nie muszą się kopać z Nexerą. To już nie ich temat. A Tobie pozostaje dzwonić i pisać do Nexery kiedy zrobią przyłącze i czy wogóle mają to w planach. A jak powiedzą że jest możliwość bo tak mają w swoich bazach i masz iść do Orange to powiedz im że nie ma możliwości bo rozmawiałeś z monterem Orange i powiedział Ci że brakuje przyłącza do budynku przez drogę. Trzeba być asertywnym bo tak to szybko Cię zbyją.  


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@marder Napisałem dzisiaj do nich, może w tym miesiącu mi jeszcze odpowiedzą. Rozmawiałem też z sąsiadką [z prawej strony] i powiedziała mi, że coś mają robić z kablami światłowodowymi na całej stronie mojej ulicy z powodu remontu [przekładać czy coś takiego], więc może wtedy coś zaczną działać ? Sąsiadce miesiąc temu zakładali światłowód i właśnie technik jej powiedział, że coś mają robić z kablami, na tej część ulicy, ale co konkretnie i jak to niestety nie wie. Pech chciał, że dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałem.