Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9489
  • 47

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

To są właśnie takie niuanse budowania nowej sieci przez operatorów. Kogoś się pominie to prędzej czy później ten człowiek przyjdzie i będzie chciał internet. Zawsze byłem zdania że albo robimy wszystkich na całej ulicy albo nikogo. Niestety w praktyce zawsze decydują księgowi albo czynnik ludzki.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@marder @slav72 @agat13 @j131 @Pablo5 info od Nexery - 

Dzień dobry,
Dziękujemy za wiadomość. Otrzymaliśmy informacje, że podczas wizyty technika wskazano, że w celu podłączenia konieczne są do wykonania dodatkowe prace. Obecnie oferujemy takie usługi na koszt odbiorcy. Jeżeli w dalszym ciągu jest Pan zainteresowany korzystaniem z naszego multi-światłowodu, zachęcamy do kontaktu z dostawcą. Operatorzy, którzy obecnie świadczą usługi podłączeń na koszt odbiorcy to: RFC, INM, Avis, Bartnet oraz Ivendo.
Z wyrazami szacunku,

 

Czyli z tego co rozumiem, mam zadzwonić np. do RFC i dowiedzieć się ile chcą za budowę. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof  z tego wynika że najwidoczniej tak i podejrzewam że tanio to nie będzie... oczywiście dawaj dalej znać co z tego wyjdzie. Swoją drogą to Nexera leci w ***** (kulki 😁😉).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9489
  • 47

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.


@Reithofnapisał

Czyli z tego co rozumiem, mam zadzwonić np. do RFC i dowiedzieć się ile chcą za budowę. 


Tak. Nexera już umywa ręce. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1281
  • 3076
  • 31

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.


@slav72napisał(-a)

@Reithof  z tego wynika że najwidoczniej tak i podejrzewam że tanio to nie będzie... oczywiście dawaj dalej znać co z tego wyjdzie. Swoją drogą to Nexera leci w ***** (kulki 😁😉).


Z tego co pamiętam to były 3 przedzialy kwotowe (na samym początku jak taki proces sobie wymyslili, obecnie nie wiem jak to wyglada) I max wychodziło to ok 2.5k. Niby dużo a jednak mało.

Nexera przerzucila po prostu koszty na operatorów i jak widać zbyt wielu nie bawi się w takie rozwiazanie


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

A w jaki sposób umywa ręce? Jak to operator hurtowy i on nawet nie może za nic obciążyć bezpośrednio klienta indywidualnego bo on w tym modelu nie sprzedaje. Operator detaliczny jest dla Nexery klientem.

 

Tak samo już widzę jak na ulicy jest np. 20 domów,  środki dofinansowane są na 15 domów - to ten kto wygrał konkurs na to, będzie harcerzykiem i powie- nie, nie budujemy tam bo te  pozostale 5 domów nie podłączymy od razu 😅? Wtedy płaci karę za nie wybudowanie z listy tych adresów plus Już widzę ten hejt z tych 15 domów które planowano dodać


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@slav72 @marder  @PARANOJA @Lokotoko Dostałem odpowiedź od RFC - koszt to 3247,20 zł. Nie wiem, może kiedyś się zdecyduję.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof  tak jak mówiłem tanio nie będzie, swoją drogą Nexera idzie po łatwiźnie (mówiąc delikatnie), wybuduje infrastrukturę doziemną (przeważnie w istniejących kanalizacjach kablowych), a już przyłącza (trudniejsza robota z większym nakładem pracy i środków) niech sobie sfinansują odbiorcy.

PS.

Dziwne zachowania ze strony firmy N, jednym mówią że mają sami finansować przyłącza, u innych budują 🤔 (np. u mnie na ulicy w zeszłym roku wybudowali całość).


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1868
  • 9033
  • 75

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.


@Reithofnapisał(-a)

@slav72 @marder  @PARANOJA @Lokotoko Dostałem odpowiedź od RFC - koszt to 3247,20 zł. Nie wiem, może kiedyś się zdecyduję.


Musisz rozważyć ile czasu będziesz użytkował ewentualne łącze. Jeżeli to będzie wiele lat i istnieje możliwość realizacji to bym się decydował teraz - później może być tylko drożej. Pamiętaj, że to inwestycja podnosząca wartość nieruchomości.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9489
  • 47

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Lokotoko Normalnie. Buduje sieć magistralną po najmniejszej linii oporu. Jeśli jest kilka budynków odchodzących od głównej ulicy to udaje że ich tam nie ma choć dobrze wie że lokalny operator będzie miał dużo roboty i spore problemy aby podłączyć je do magistrali.