Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

@impetiginisatio To teraz musisz się cofnąć do początku i sprawdzić dlaczego adres twoich rodziców w POPC pominięto. Było o tym tu multum wątków a nawet link do samego projektu gdzie wszystko tłumaczą.

 

@Emill1 100% procent Operator nie dostaje za POPC. Musi mieć trochę własnych pieniędzy. Nawet jak jest sieć budowana ze środków własnych to Orange korzysta z dotacji unijnych jeśli tylko może. To jest biznes. A w biznesie nikt się z nikim nie cacka. Masz 30 mln, ludzi i środki techniczne, ok dołożymy ci 70 i możesz startować do przetargu na POPC. Nie masz? To spadaj na drzewo. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

@marderadres moich rodziców pominięto, podobnie jak 80 innych bo mieliśmy sytuacje z zakresu Paragraf 23 albo Barei - no uparł się chłop i chce płaszcz. Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?

 

W opisywanej sytuacji w papierach byl VDSL, ktorego nigdy nie bylo. Jako ze dlugosc linii byla ponizej 700 metrow to a priori - no u nas w papierach jest ze jest VDSL to znaczy na tej linii jest do 40Mbit/s miedz i ponad 2 lata trwało odkręcanie tegoż. O dziwo w rozwiazaniu problemu tutaj pomogli uzytkownicy.

 

To ze po 2 tygodniach wszyscy lacznie ze mna wiedzieli, ze w rzeczywistosci jest prawda czasu a we wszystkich papierach prawda ekranu czyli fikcja nie zmienilo rzeczy. Wydzial Kontroli UKE odpytal Orange no i sie okazalo ze Orange kiedys zrobil projekt VDSL, potem go nie zrealizowal z przyczyn ekonomicznych ( w zachodniopomorskim w Gryficach robiono VDSL wedle tutejszych forumowiczow) no ale w papierkach tak zostalo. UKE oczywiscie bral sie juz za karanie Orange, juz byl w ogrodku juz wital sie z gąską  - a potem nastapilo opisywane tu na forum - o kurcze, przypau, no to nie my, to nie nasza wina...

 

Summa summarum projekty przyklepane, punkty wyznaczone - teraz z tych 37 punktow podlaczonych 7 osob chce internet, reszta ma to w nosie. 30 punktow na dzis nie chcacych miec uslug a majacych. A reszta musi czekac bo tak juz z POPC.

 

No ale nie takie rzeczy z POPC widziano. Gdyby finansowac aktywne przylaczenia to byloby inaczej.

Idealnych rozwiazan brak.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

@impetiginisatio Samo życie. Ale przynajmniej część wioski została zrobiona i jest przyczółek na dalszą rozbudowę. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

No wiec jak to sie mowi ze po gdybym wiedzial ze sie przewroce to bym sie polozyl...

Gdyby w tej wsi nie bylo paradoksalnie neostrady kiedys i ADSL2+ ( najpierw byla jakas karta ADSL z demobilu gdzies indziej, potem gdzies w Szczecinie Policach wymienili ADSL2+ na VDSL i na wies trafila ADSL2+) to paradoksalnie mialbym dzis u rodzicow pewnie swiatlowod.

 

Tu akurat ciala dalo UKE nie wpisujac tych punktow jako bialych plam, a w koncu w kweitniu 2021 mi sie udalo Bareizmy doprowadzic do konca - Orange odpisal UKE ze nie wie czemu oni maja tu czarne plamy jak on podawal od lat ze jest ADSL2+ no ale nikt w UKE tego na odpowiednie aplikacje nie naniosl, skoro byly czarne to dawajmy tu ine punkty i ..samo zycie.

 

Usprawnieniem POPC bylaby kaucja - powiedzmy 1000PLN - skoro jest wies i jest kasa na 50 punktow a punktow jest 100 to robimy wywiad kto chce, wplaca i do dnia tego i tego..a potem no coz, komitet byl, teraz czekajcie. Lub dotowanie aktywnych userow - aby beneficjent nie mial metodologii radzieckiej tylko placone za aktywne rozwiazanie problemu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

Projekt POPC jest tak skonstruowany a nie inaczej i nic na to nie poradzisz. Pisanie o tym na forum niczego nie zmieni. Są wioski gdzie jest jeszcze gorzej albo nie ma nic. Pozostaje tylko spokojnie czekać na dalszą rozbudowę.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

@impetiginisatio  masz pole to popisu. szkielet sieci jest wystarczy teraz tylko zrobić ostatnią mile. spisz sobie chętnych, pobierz od nich tego tysiaka i zacznij kopać i świadczyć usługę internetową  🙂
zobaczysz wtedy ilu tak naprawdę będzie chętnych jak usłyszą ze maja zapłacić za podłączenie
przecież to takie proste


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

po pierwsze nie jestem providerem.

po drugie znam te zasady loj nie podłączyli wredne łotry loj ja bym wam za to...

gadać ze się zapłaci za instalacje a faktycznie zapłacić to są 2 różne pary butów.

 

po trzecie z dziwnych powodów Orange nie chce tam podłączyć do szkieletu, najbliżej podłączenia był GTS a czy on w ogóle ma tam swoje włókna czy dzierżawione to nie wiem. W każdym razie potrzebowałbym zarejestrować firmę w PL  i suma okolo 10.000 PLN i dałoby sie plus drugie 5000 do 10.000 koszt projektu ale... właśnie założenie firmy mnie trochę wyhamowało. Po trzecie owe łącze to byłoby łącze innej klasy niz konsumenckie FTTH wiec tez droższe - wnioski - potrzebne mi zwykle FTTH do domu z normalnym Best Effort a nie dedykowane z SLA. No i umowa miała być wieloletnia droga nie konsument a firma -firma. Dziś w drodze braków sprzętu i przerwanych łańcuchów dostaw to wcale nie zdziwiłbym sie jakby mi zaśpiewano  50.000 PLN za owa instalacje.

 

Pozostaje czekać na rozbudowę istniejącej infrastruktury dla zwykłych uzyszkodnikow.

 

Swoja droga - czy obecne FTTH Orange przewiduje latwy upgrade potem do XGS-PON albo X2 ? Jak wygląda to technicznie ?

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL


@impetiginisationapisał(-a)

Dziś w drodze braków sprzętu i przerwanych łańcuchów dostaw to wcale nie zdziwiłbym sie jakby mi zaśpiewano  50.000 PLN za owa instalacje.

 


Tak by mogło być. Wszystko zależy od odległości i tego czy linia musiałaby być na podbudowie słupowej czy w kanalizacji.