Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

@impetiginisatio I prawidłowo Ci powiedzieli. Porządek musi być. Przed laty powstawały komitety obywatelskie, była lista i na tej podstawie robiono. Zdarzało się że nagle ktoś się obudził że też chce jak już widział że u sąsiada kabel wieszają. Ale prędzej jak była lista tworzona to powiedział że nie chce. Na szczęście wówczas nie było jeszcze wszystko aż tak sformalizowane i ostatecznie rzutem na taśmę udawało się gościa podłączyć. Dziś już takie coś nie przejdzie.   


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

akurat tutaj to jest logika popc - kilkanascie osob chce podlaczenia ale to wies i domy jednorodzinne. Wybrano inne punkty ( to ze jest biala plama to nie bede sie powtarzal, tak Orange pasowalo i tak ten projekt przyklepano)

 

Obawiam sie ze pozostalej czesci wsi i drugiej wsi nigdy Orange nie podlaczy bo z tego co widac nastepcy popc brak.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

@impetiginisatio

Możesz też zgłosić Białą Plamę na bialaplama@cppc.gov.pl 

Jeśli nie, to pisz do Skierniewic (Orange Polska S.A.. ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice) pismo poleconym o dorejonizowanie Twojego adresu do projektu POPC

pisz jeszcze do światłowod inwestycje mają wiele środków więc może ogarną te druga część wsi. Sproboj może też zaangażować wladze lokalne mając ich po swojej stronie też można coś zdziałać. Sprawdzałeś w ogóle swój adres na :https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

Zglaszane wielokrotnie.

Nic sie nie zmienia oprocz tego ze urzedy sa zainteresowane karaniem Orange (chyba UKE ma premie za kary ?)

A poza tym w mapce gminy na stronie UKE  widac korekte do bialych plam. Ale tyle i tylko tyle.

 

Orange podalo ostatnio na telepolis, ze średni koszt przyłączenia jednego klienta w ramach POPC to 4 tysiace PLN.

 

Nie dyskutujac juz czy to az tyle czy mniej i abstrahujac od metodologii - to jak przy tej cenie uslug maja mnie dorejonizowywac ? Skoro kosztuje to srednio 4 tysiace PLN to ozancza to ze zeby zwrocily sie same koszty tylko samej instalacji - powiedzmy ze klient wybiera ten za 79,98 - oznacza to ze w przyblizeniu ( nie uwzgledniajac kosztow niezerowych swiadczenia uslugi i konserwacji/utrzymania etc.) - musze przynajmniej 50 miesiecy miec abonament aby zwrocic koszty tylko instalacji. Przecietnie. Jesli jest to drozsze, to to sie w ogole nie kalkuluje.

 

Czyli mamy odpowiedz czemu bloki - jesli blok da sie podlaczyc za powiedzmy 50% kosztow domku, to robimy bloki jako mniej ryzykowne biznesowo.

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

@impetiginisatio Podłączy i tam...idąc twoim tokiem rozumowania nowa spółka Światłowód Inwestycje będzie szukała obszarów z działającym już FTTH i rozbudowywała je sukcesywnie, bo skoro jest przyczółek, to i jest szansa na tańszą rozbudowę


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

Teoretycznie. Mnie zastanawialo w ogole na przypadku moich rodzicow - polowa wsi robiona z POPC. Polowa biale plamy teraz bo byl wirtualny VDSL.

Tu gdzie biale plamy to swiatlowod biegnie 30 cm od granicy dzialki moich rodzicow. Czy organizacyjnie i taniej nie mozna bylo zrobic tego od razu ze srodkow wlasnych?

 

A w ogole to czemu nie mozna zmienic prawa ze powiedzmy robi swiatlowod inwestycje, a podlacza sie potem czy orange czy inea czy t-mobile pl a klient dostaje rabat.

 

Ze na przyklad klient detaliczny koncowy placi 4000 PLN za podlaczenie dla Swiatlowod Inwestycje a strony sie rozliczaja i na przyklad potem mam iles lat internet z rabatem - wiazac sie z Orange czy T-Mobile na lata. Komu to przeszkadza ?

 

Za darmo nic nie ma.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

@impetiginisatio Przecież jak sobie wejdziesz na światłowód inwestycje na mapkę to masz napis : jest nasza sieć światłowodowa. Dostępni operatorzy :Orange. Wkrotce dostępni kolejno operatorzy. Więc to nie jest tak że jak buduje światłowód inwestycje to będziesz mieć dostępny tylko Orange. Tak wgl ile ty tych internetów masz pisałeś kiedyś coś o Szwajcarii że masz xgspon 10gb/10gb a teraz znów mówisz że ci światłowodu nie chcą podłączyć. Można się po gubić w tym co piszesz


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

W Szwajcarii mam XGS-PON 10Gbit ale... i tak dotowane bylo przez Kanton bo to mala miejsciowosc 4000 mieszkancow.

 

Moim rodzicom w PL chce zalozyc swiatlowod i zaplacilbym nawet 20.000 PLN byleby byl ale sie nie da.

 

Mi chodzi o to ze przepisy powinny byc tak zmodyfikowane aby mozna bylo gadac z operatorem - ej T-Mobile/Nexero/Orange/Netio ktokolwiek wezcie mnie podlaczcie, zaplac eza koszty przylacza a -Wy mi dajcie rabat na wasze uslugi... Moze byc i umowa dluzsza niz 24 miesiace.

 

Ale tego dzis w PL nie wolno bo to nieuczciwa konkurencja.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

Co do tego rabatu nw czy by im się opłacało. Co do tego drugiego problemu to i owszem zdarzają się sytuację że jak zaproponujesz sporo kasy operatorom za to żeby pociągnęli światłowód do ciebie to to zrobią. Kwestia tu odpowiednio dużej sumy i pod warunkiem że i tak to nie będzie jakiś mega trudny warunkowo teren wtedy chętnie przygarną kasę i pociągną światłowód. A przy okazji jest jeszcze jedna śmieszna sytuacja :przy POPC kasa jest unijna operatorzy ja dostają i podłączają osoby. A potem po zamówieniu usługi płacą już operatorowi. Więc dla operatora same zalety nie podłączą z własnej kasy tylko z unijnej a potem za usługi i tak biorą kasę. Jest jeszcze tu taka sprawa że instalatorom monterom itd płacą znacznie więcej niż jest to konieczne wsensie można by zrobić to tańszym kosztem ale oni więcej płacą im tym samym wydając unijna kasę a mogli by płacić normalne stawki i podłączyć 2x więcej osób. Gadane z wieloma monterami/instalatorami różnymi ISP i wszyscy potwierdzają wykonanie z POPC jest dużo droższe niż jak robią własnymi środkami choćby albo jak robią localne firmy. Więc tu coś jest na rzeczy i powinno być to jakoś zmienione


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

Nie wiem czy potrafie napisac to zrozumiale.

Jesli na moim terenie POPC robi powiedzmy Orange to chcialbym zeby prawnei byla dopuszczona taka opcja - Sluchajcie Orange, moze mnie dorejonizujecie, zaplace Wam te 4000 sredniego kosztu a wy mi dacie na 1Gbit internet rabat tak zebym mial to powiedzmy gratis, co ? Summa summarum zaplace za podlaczenie a potem byc moze bede 20 lat z wami, ryzyko bierzecie ?

 

Albo - Sluchajcie Orange - wy mnie podlaczycie ale wezme T-Mobile wiec niech bedzie tak ze T-Mobile ma rabat, ktory mi daje na swe uslugi. Bo i tak placa wam za dzierzawe.

 

Tego dzis ze wzgledu na przepisy o zachowaniu konkurencji nie wolno.