Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z dostępnością Orange Światłowód Pro 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 38
  • 0

problem z dostępnością Orange Światłowód Pro 2.0

Dzień dobry,

 

Kończy mi się umowa i chciałbym przejść na Orange Światłowód Pro 2.0.

 

Niestety z nieznanych mi przyczyn, na mojej ulicy brak jest dostępności tej usługi

i to akurat pod moim numerem klatki.

Kamienica ma 2 klatki, ja pierwszy załatwiłem podłączenie do budynku światłowodu dla

mojej klatki, druga klatka podłączyła się w późniejszym okresie.

Tak jak wspomniałem w kamienicy są 2 klatki - w jednej wszyscy mogą się podłączyć

do Światłowód Pro 2.0 a z drugiej maksymalna prędkość, to 1 Gb/s.

Obie klatki podpięte są pod tą samą studzienkę.

 

W jaki sposób i gdzie mógłbym poprosić o sprawdzenie dlaczego akurat moja klata ma limit 1 Gb/s?

Pomijając swoją klatkę i kamienicę, to w kamienicach obok oraz blokach wszędzie jest 2.0.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14074
  • 57898
  • 699

problem z dostępnością Orange Światłowód Pro 2.0

@Wiatrolap  niestety są regulacje na które nie ma wpływu 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6116
  • 25026
  • 211

problem z dostępnością Orange Światłowód Pro 2.0

@Wiatrolap 

Pewnie w SYSTEMIE operatora coś się pokićkało. Próby prostowania takich zakrętów najczęściej kończą się wypadnięciem z trasy. Osobiście bym sobie odpuścił, gra nie jest warta świeczki. Ale jeśli ci zależy, to drąż sprawę przez BOK - oni przynajmniej mają wgląd do SYSTEMU więc może coś konkretniejszego powiedzą. Może, z naciskiem na to że morze jest szerokie i głębokie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14074
  • 57898
  • 699

problem z dostępnością Orange Światłowód Pro 2.0

@Wiatrolap  kolejny bubel w inwentaryzacji, albo technologia wykonania nie pozwala na pełne FTTH, a co za tym idzie prędkość ogranicza ethernet do lokalu 

Stąd 1Gb/sek, a nawet 900Mb/sek

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 38
  • 0

problem z dostępnością Orange Światłowód Pro 2.0

Do budynku leci światło i do domu też wchodzi światło.

To raczej nie tu jest problem.

Wszystkie testy prędkości zaczynają się od 1200 i schodzą do 980 Mbps


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 38
  • 0

problem z dostępnością Orange Światłowód Pro 2.0

ale jak, gdzie dzwonić, pisać?

trafiam na ścianę - w Pana lokalizacji 1 Gb/s i koniec rozmowy

tłumaczę, opisuję, nikt się nie chce pochylić.

 

1 blok/kamienica, 2 klatki, ta sama studzienka, jedna klatka może do 2 Gbps a druga klatka do 1 Gbps

 

Na samym początku jak wprowadzona została oferta 2 Gbps to chciałem przejść ale się nie dało, bo zbyt świeżą umowę miałem


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6116
  • 25026
  • 211

problem z dostępnością Orange Światłowód Pro 2.0

@Wiatrolap 

No przecież  nie trafiasz za każdym razem na tę samą osobę. Masz umowę, więc masz dostęp do BOK różnymi kanałami. Bombarduj ich pytaniami i domagaj się konkretnych wyjaśnień przez wszystkie możliwe kanały (czat, telefon, list do Skierniewic). Bądź upierdliwy ale nie daj się wyprowadzić z równowagi. Zbyt absorbujące? Zapewne, ja bym odpuścił.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 38
  • 0

problem z dostępnością Orange Światłowód Pro 2.0

Ja nie odpuszczam. Miałem przypadek, że trafiłem na miłą osobę, która poinformowała mnie, że przyjmuje zgłoszenie serwisowe, dostałem sms'a z numerem tego zgłoszenia i terminem w którym dostanę na nie odpowiedź. Termin odpowiedzi - 2 tygodnie, minęły 4 tygodnie, odpowiedzi brak. Dzwonię i podaję numer zgłoszenia - brak w systemie, dziwne bo ja mam sms' a z tym numerem.

 

Odpuścić? nie, tego nigdy nie zrobię. Trochę żyję już w tym kraju i tutaj jest ciągła walka...
W ostateczności po prostu przejdę do kogoś innego - a szkoda, całkiem dobrze mi tu. Mogę się tylko przyczepić do routingu ale... usługa działa prawidłowo

 

nie za bardzo rozumiem:

list do Skierniewic

 

tzn gdzie ? zwykły/email? poproszę o więcej danych, jeśli są jeszcze jakieś drzwi do których nie zapukałem, to zrobię to

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14074
  • 57898
  • 699

problem z dostępnością Orange Światłowód Pro 2.0

Orange Polska SA 

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

List polecony 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 610
  • 1582
  • 3

problem z dostępnością Orange Światłowód Pro 2.0

a czy moze byc tak, ze gdzies jest limit portow xgs-pon i pon ? Ze sobie wyczerpano konfiguracje i nie da sie bo nie ma zasobow ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6116
  • 25026
  • 211

problem z dostępnością Orange Światłowód Pro 2.0

@Wiatrolap 

W żadnym razie nie chcę cię zniechęcić, wręcz przeciwnie, kibicuję ci szczerze. Daj koniecznie znać jeśli coś ci się uda ustalić.