Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zgłoszenie chęci światłowodu. Kiedy Orange odpowie?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Zgłoszenie chęci światłowodu. Kiedy Orange odpowie?

Zgłosiłem do Orange że chciałbym u siebie mieć światłowód. W jakim czasie odpowiada Orange?

 

____________
* Temat przeniosłem z kategorii Internet domowy. Doprecyzowałem tytuł - Rafał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22128
  • 181

Zgłoszenie chęci światłowodu. Kiedy Orange odpowie?


@Polaka_orange1napisał(-a)

Zgłosiłem do Orange że chciałbym u siebie mieć światłowód. W jakim czasie odpowiada Orange?

 


Czemu miałby odpowiadać? Zgłosiłeś, wiedzą o tym i biorą to pod uwagę w swoich planach. Ale zwrotnej informacji raczej nie rozsyłają. Jeśli pojawi się możliwość zawarcia umowy, to dowiesz się tego normalnymi kanałami marketingowymi (np.  próbując zamówić usługę na adres). I tyle.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Zgłoszenie chęci światłowodu. Kiedy Orange odpowie?

@Polaka_orange1 Zweryfikowałeś na Mapa zasięgu Orange | Orange Polska czy Twój adres jest w zasięgu?

Jeśli tak (jest w zasięgu), to kwestia kilku dni, gdzie zostanie wystawione zlecenie i umówiona wizyta technika na instalację.

Jeśli nie, to w zależności od planowanych inwestycji (jeśli to teren w którym operuje Orange) od miesiąca do "nigdy" (no może "nikt nie wie kiedy"). Za mało danych do wróżenia z kuli...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Zgłoszenie chęci światłowodu. Kiedy Orange odpowie?

Cześć @Polaka_orange1 

Dostępność światłowodu kiedy będzie dostępny w Twojej okolicy oprócz strony co podał kolega wyżej możesz także sprawdzić na stronie Sidusis https://internet.gov.pl/  po wpisaniu swojego pełnego adresu dowiesz się jakie firmy będą świadczyć usługi w Twojej okolicy oraz planowany termin rozpoczęcia świadczenia usług:

Pozdrawiam 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Zgłoszenie chęci światłowodu. Kiedy Orange odpowie?

Nie jest dostępny ale w tym roku chcą postawić linię.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Zgłoszenie chęci światłowodu. Kiedy Orange odpowie?

@Polaka_orange1 Bardzo oszczędnie odpowiadasz...Skoro wiesz, że w tym roku, to wiesz więcej od nas...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Zgłoszenie chęci światłowodu. Kiedy Orange odpowie?

@Polaka_orange1  to co jakiś czas sprawdzaj na tej stronie co przesłałem a także taką informacje może też sprawdzać na tej stronie UKE- wyszukiwarka https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ wpisujesz pełny adres i sprawdzasz  kiedy będzie planowana inwestycja.

Jeśli chcesz zgłosić chęć światłowodu w Twojej meijscoowści

Spróbuj zgłosić zapotrzebowanie na usługę światłowodową na następujących stronach:

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/  i w prawym rogu nacisnąć zgłoś popyt na światłowód i czego podać miejscowość i jaką chcesz prędkość internetu oraz

na stronie https://internet.gov.pl/map/center=2058144.0871289254%3B7163311.946080066&zoom=17.841517134576943  klikasz na swój numer domu i okienko z informacjami i na samym dole masz kafelek chcę internet.

Także na stronie Orange  był kiedyś formularz deklaracja w sprawie przyłączenia światłowodu (ale nie wiem czy on jeszcze jest) albo możesz napisać taką prośbę o założenie światłowodu z  podpisami sąsiadów i wysłać do Orange taką prośbę na adres   

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

Dział Inwestycji i planowania

z prośbą o odpowiedź.

Opisz dokładnie sytuację.

Tutaj jest link do strony https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773... Gdzie można wpisać adres zamieszkania i jeśli nie będzie dostępny w bazie to z boku będzie informacja wyślij zgłoszenie. Trzeba wejść i wypełnić zgłoszenie.

Nawet możesz nie wysyłać tylko online wypełnić wniosek i  wyślij link sąsiadom, mieszkańcom aby online przesłali do Orange podsyłam linka https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie

Możesz zamiast tej deklaracji  napisać petycje był kiedyś taki temat na forum Nasz Orange znalazłem już go to ci prześle linka albo wzór jeden członków forum Nasz Orange ta przykładowa petycję napisał. To możesz napisać taką petycje. Podajesz:

Możesz zamiast tej deklaracji  napisać petycje był kiedyś taki temat na forum Nasz Orange znalazłem już go to ci prześle linka albo wzór jeden członków forum Nasz Orange ta przykładowa petycję napisał. To możesz napisać taką petycje. Podajesz:
1. W prawym górnym rogu miejsce i datę przygotowywania pisma;
2. Adresata petycji, czyli Orange Polska S.A. + adres
3. Formułujesz prośbę np.
"My, niżej podpisani, mieszkańcy XYZ osiedla/ulicy XYZ zwracamy się z uprzejmą prośbą o przyłączenie naszych gospodarstw domowych do światłowodu i umożliwienia korzystania z usług świadczonych z wykorzystaniem wyżej wymienionej technologii przez Orange Polska S. A.
4. Umotywowanie prośby, argumenty dlaczego chcecie podłączenia światłowodu;
np. Bardzo niskie prędkości internetu świadczonego na łączach miedzianych w technologii ADSL i/lub VDSL uniemożliwiają nam swobodne i na satysfakcjonującym poziomie korzystanie z usług internetowych. Umożliwienie codziennego korzystania ze światłowodu znacznie poprawi nam jakość usług sieciowych oraz pozwoli na świadczenie mieszkańcom wysokiej jakości telewizji oraz telefonii w technologi VOiP. Ponadto gospodarstwa domowe zyskają możliwość korzystania z całego wachlarza usług konwergentnych na najwyższym poziomie oferowanych przez Orange Polska S. A. dla klientów indywidualnych.
5. Sformułowanie nadziei na pozytywne rozpatrzenie petycji przez Orange;
np. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej petycji.
6. Podpis prośby przygotowującej pismo;
np. Z poważaniem/w imieniu mieszkańców osiedla,
XYZ
7. Podpisy osób popierających petycję.

Podsyłam linka https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Petycja-Pismo-oraz-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-pod%C5%82%C4%85cze...

Możesz to zmodyfikować ale mi się wydaje że jest to bardzo dobrze napisane i umotywowane.

Zdobądź podpisy mieszkańców Twojej ulicy ( możesz także zawrzeć obok podpisów mieszkańców numery ich mieszkań ) i wyślij listem poleconym na adres korespondencyjny Orange czyli do Skierniewic

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Dział Inwestycji i planowania

Może coś to pomoże i będziesz miał dostęp do światłowodu i mieszkańcy też w Twojej okolicy

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22128
  • 181

Zgłoszenie chęci światłowodu. Kiedy Orange odpowie?


@Polaka_orange1napisał(-a)

Zgłosiłem do Orange że chciałbym u siebie mieć światłowód. W jakim czasie odpowiada Orange?

 


Czemu miałby odpowiadać? Zgłosiłeś, wiedzą o tym i biorą to pod uwagę w swoich planach. Ale zwrotnej informacji raczej nie rozsyłają. Jeśli pojawi się możliwość zawarcia umowy, to dowiesz się tego normalnymi kanałami marketingowymi (np.  próbując zamówić usługę na adres). I tyle.