Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakłócenia Sieci, Problem z Sygnałem Sieci Komórkowej, LTE, i sieci bezprzewodowej Wi-Fi


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2052
  • 11589
  • 52

Zakłócenia Sieci, Problem z Sygnałem Sieci Komórkowej, LTE, i sieci bezprzewodowej Wi-Fi

Tak w temacie jeszcze, skanując sieci wi-fi u znajomego, na swoim Laptopie, to wyłapałem 30 i to z dość mocnym sygnałem, więc jak to może dobrze działać na wi-fi 2,4 GHz, 1/2 miało na dodatek ten sam kanał ustawiony, żeby wyjść z tego zwycięsko, trzeba by zakupić porządny router i nim rozsyłać wi-fi 😉

ASUS RT-AX89X wystarczy ;)ASUS RT-AX89X wystarczy 😉

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Zakłócenia Sieci, Problem z Sygnałem Sieci Komórkowej, LTE, i sieci bezprzewodowej Wi-Fi

Sieć Wi-Fi już od dawna stoi na 5GHz, nie ma to znaczenia, odejdę trochę dalej od komputera i zrywa połączenie... i w temacie Wi-Fi jest to samo co z siecią komórkową... mianowicie... Download jest... I ktoś z zewnątrz może się tak jakby dodzwonić... ale wysyłania (Upload) i odbieranie polączeń jako tako by było np. mnie słychać przy rozmowie z kimś już nie ma... 

Tak jakby sygnał mógł się dostać do środka... ale już nie mógł wyjśc... 

Niejednokrotnie ktoś do mnie czy do domowników czy sąsiadów dzwoni i... my ich słyszymy... ale oni nas już nie... tak jakbyśmy nie mogli wysyłac danych na zewnątrz będąc tu gdzie jesteśmy... 

Przykład Wi-Fi został tu przeze mnie podany bo uważam ze koreluje ze zjawiskiem... 
I dzieję się tu coś po prostu niefajnego... 

Niepojęte jest żeby mieć 1-2 kreski sygnału siedząc w domu, w mieście i nie będac na jakimś zadupiu... gdzie sieć/operator/telefon wydają się tu nie mieć absolutnie znaczenia... 

Nie wiem co jeszcze napisac i nie wiem gdzie uderzyć z tym faktem... 
Chyba się przyzwyczajam do tej beznadziei bo kazdy ma coś takiego w pompie, a sprawdzanie tego zakładam, że kosztuje... 

Myśle czy by się nie przejść do salonu... ale przecież oni mnie wyśmieja... bądź każą mi jakieś routery kupywac jak co po niek... albo sami zaproponują mi wzmacniacz sygnału spod lady... 



Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 427
  • 1446
  • 13

Zakłócenia Sieci, Problem z Sygnałem Sieci Komórkowej, LTE, i sieci bezprzewodowej Wi-Fi

Miałem identyczny problem z siłą sygnału innego operatora w bloku na Służewcu w Warszawie.
Siła sygnału była tak hmm niestabilna, że telefon się nawet nie wybudzał, gdy ktoś próbował do nas zadzwonić (3 różne telefony).
Pomogło VoWiFi ale było to połowiczne rozwiązanie.
Problem zgłosiłem do operatora opisując i dokumentując go dokładnie (tak jak Ty to tu zrobiłeś) i do tego stopnia zaintrygowałem operatora, którego siedziba była niedaleko, że ich technicy przyjechali do mnie do mieszkania robić "testy polowe" i na bieżąco ktoś korygował parametry na BTS, który był posadowiony na wieżowcu obok.

Summa summarum - okazało się, że winnym zakłóceń w sieci radiowej był... bezprzewodowy monitoring wizyjny wspólnoty, który siał po wszystkich zakresach (jeśli miałeś kiedyś CB albo pamiętasz tamte czasy to gdy ktoś miał nie do końca zestrojoną antenę to jak "postawił nośną" to wycinał wszystkim wokoło łączność). 

Czy w Twojej okolicy pojawiły się może kamery monitoringu miejskiego/wspólnoty? Zbudowano komisariat?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Zakłócenia Sieci, Problem z Sygnałem Sieci Komórkowej, LTE, i sieci bezprzewodowej Wi-Fi

@NiyaHime Może się i dzieje, bo znam przypadki tłumienia i zagłuszania sygnału. Zarówno mobilnego jak i wifi. Do znalezienia problemu są jednak potrzebne działania UKE lub specjalistyczne mierniki.

Oprócz przeciążenia nadajników w okolicy (na co wskazują dobre poziomy sygnałów) może występować np wyłączenie nadajników czy prace remontowe związane z modernizacją. 

Wystarczy czasem nielegalny repeater mobilny i cała sieć BTS-ów zostaje zakłócona. 

O tej zależności świadczy choćby sytuacja, gdzie oddalając się od Twojego rejonu sytuacja się polepsza, gdy korzystasz z innych nadajników. 

Troszkę mnie dziwi brak informacji, bo przeciążenia czy problemy techniczne konsultanci powinni widzieć w systemach...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2052
  • 11589
  • 52

Zakłócenia Sieci, Problem z Sygnałem Sieci Komórkowej, LTE, i sieci bezprzewodowej Wi-Fi

Tu w temacie też pewnie monitoring bezprzewodowy w akcji, dobrze że we własnym domku mieszkam i nikt mi nie zakłóca sygnału GSM/ wi-fi  😉