Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

@kalop852 Z tymi odpowiedziami jest różnie. Czasem odpisują, a czasem nie (przeważnie nie), ale sprawa jest załatwiana w jakiś sposób. Warto raz na jakiś czas weryfikować "zeznania" operatora w sprawie dostępu na czacie czy stronie Mapy Zasięgu


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1


@kalop852napisał(-a)

Dzięki, sprawa zgłoszona. Wiesz może ile czasu mają na rozpatrzenie?


Ja zgłosiłem niemal miesiąc temu i nie mam odpowiedzi. Z tego co wiem to działa to tak że operatorzy przesyłają dane na temat dostępności usług do systemu i rozbieżności zgłaszane przez użytkowników są weryfikowane - ale w jaki sposób nie wiem, być może jest to wyjaśniane z operatorami. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1


@kalop852napisał(-a)

Szosa Stargardzka 79/2 Szczecin, Pani na boku sama zdziwiła się, że sąsiedzi mają światłowód i miała działać w naszej sprawie ale od miesiąca brak jakiegokolwiek odzewu.


To niech pani sobie wejdzie do bazy i sprawdzi jakie numery w tym bloku mają usługę a następnie w ten sam sposób doda twój nr mieszkania. Jest raczej mało prawdopodobne żeby projektant pominął twoje mieszkanie a wpisał resztę. Prędzej bym obstawiał błąd w bazie z której korzystają konsultanci w BOK i salonach.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

Skontaktuj się z zarządcą budynku - tylko podpowiem.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1


@Arti_Kn_Plnapisał(-a)
Skontaktuj się z zarządcą budynku - tylko podpowiem.

Zarządca nic do tego nie ma. Chyba że uzgodnił na etapie budowy żeby do lokatora pod dwójką nie układać kabli 😃 Są sytuacje że mieszkanie nr 2 to tak naprawdę oficyna i oddalona od reszty mieszkań wówczas mogą być pewne komplikacje ale jak zgaduję autor wątku tak nie ma.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

@marder To nie jest głupi trop. Mówimy o różnych wariantach scenariusza, a faktycznie jeszcze jedną możliwością przy braku zasięgu, a wykonanej infrastrukturze jest brak zgody administracji na prace instalacyjne. Był tu taki temat, w którym opisywany był przypadek jednego mieszkania w bloku, które miało dostęp do FTTH tylko dlatego, że technicy przewiercili się bezpośrednio z mieszkania do piwnicy w pobliżu OPP. Zrobili udaną partyzantkę i to u tego klienta, który był pierwszy zgłoszony do realizacji. Reszta się oblizywała smakiem. To właśnie może być powód....więc i ten trop należy sprawdzić rozmawiając z ADM budynku


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

W bloku który ma wspólną klatkę schodową i symetryczne mieszkania na każdym piętrze raczej trudno podejrzewać żeby to był problem z dostępem do mieszkania. W starych kamienicach są oficyny w osobnym skrzydle budynku lub jakieś dobudówki które mogą zostać pominięte podczas budowania sieci.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 52
  • 0

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

Moje mieszkanie i mieszkanie nr 1 dzieli w sumie z jakies 5 metrów, mamy drzwi vis a vis, a skrzynka ze światłowodem jest w piwnicy dosłownie pod moim przedpokojem. Jutro zaczynam walkę z administratorem, może to coś da.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

Czyli moje podejrzenia co do sytuacji lokalowej się potwierdziły i nie powinny stanowić problemu jeśli chodzi o instalację i podłączenie, więc teraz trzeba drążyć głębiej "o co kaman"...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

@kalop852 "Twardy bądź nie miętki"...negocjuj, bo nikt więcej nie będzie miał FTTH w budynku