Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Modernizacja sieci nadajników Orange


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18420
  • 52663
  • 710
8 ODPOW. 8

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1894
  • 13

Modernizacja sieci nadajników Orange

Do mnie 5G jeszcze nie dotarło. Cała okolica jest w 5G jak i połowa miasta ale nie mój region nie.
Cieszy że coś robią w temacie.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Modernizacja sieci nadajników Orange

W kontekście koniecznych wyłączeń nadajników na czas modernizacji (i poza nią) jest bardzo smutne, że tak wiele urządzeń nie może, pomimo możliwości, korzystać z dobrodziejstw VoWiFi. Od dawna zastanawia mnie dlaczego nie jest to priorytetem dla operatora? Wydawałoby się, że każdy "zdjęty" ze stacji bazowej terminal to oszczędność i pasma i energii. Energii także dla użytkownika bo czas pracy na baterii ulega wydłużeniu.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1894
  • 13

Modernizacja sieci nadajników Orange

W kwestii VoWifi, może komuś się przyda strona:
https://wificalling-volte.pl/

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18420
  • 52663
  • 710

Modernizacja sieci nadajników Orange

Kilka tygodni temu moja miejscowość na mapie była cała w zasięgu 5G, niestety fizycznie nie dało się odebrać sygnału. Obecnie na mapie brak zasięgu 5G i nie wiadomo kiedy będzie włączony.

Co do nadajników, to dla mnie nie ma wielkiego problemu, bo w okolicy mam trzy, chyba, że jednocześnie wyłączą kilka nadajników, to już będzie problem.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Modernizacja sieci nadajników Orange

@Samotnick Skąd informacja, że vowifi powoduje, że "czas pracy na baterii ulega wydłużeniu"?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Modernizacja sieci nadajników Orange

@ŁysaKaszankaINC Z obserwacji czasu jaki telefon wytrzymuje w trybie samolotowym z włączonym WiFi w porównaniu do pracy w trybie, nazwijmy to, tradycyjnym.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18420
  • 52663
  • 710

Modernizacja sieci nadajników Orange

@ŁysaKaszankaINC potwierdzam spostrzeżenia @Samotnick, też zaobserwowałem, że jeśli smartfon korzysta tylko z WiFi, to czas działania wydłuża się nawet 2 razy. W przypadku pozostawienia smartfonu na WiFi w trybie czuwania może wynieść nawet 7 dni na jednym ładowaniu. Jak tylko włączę standardowe połączenie komórkowe, ledwo udaje się wyciągnąć do 1,5 dnia.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Modernizacja sieci nadajników Orange

O modernizacji sieci mobilnej  Orange także w tym linku Tak Orange Polska modernizuje swoją sieć mobilną https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/orange-polska-modernizacja-sieci-mobilnej 

Pozdrawiam 🙂