Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana słupa


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 20
  • 1

Wymiana słupa

Wybaczcie, że się podepnę do tematu. Czy wiecie coś na temat możliwości przestawienia takiego słupa, jeśli utrudnia mi on dostęp do posesji? Przed domem stoi taki słup, w plastikowej obudowie, ok. 1 m wysokości, w dodatku niemal na samym środku wąskiego dość chodnika. Czy jest szansa, żeby przestawić go o jakieś pół metra, żeby nie zastawiał przejścia i przejazdu? Muszę na niego za każdym razem uważać gdy wjeżdżam na podwórko i najchętniej to bym go usunął całkowicie, ale wystarczyłoby, gdyby go chociaż kawałek przestawić...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Wymiana słupa

Cześć,

Najpierw ustal czyj to słupek. Z przestawieniem będzie niestety kłopot. Jest ujęty w inwentaryzacji i jeśli zasila kilka posesji przestawienie może wiązać się z przedłużeniem/wymiana części instalacji i podbudowy rurowej w ziemi. na to musza być odpowiednie zgody i pozwolenia. Projekty nawet. Jeśli zaś zagraża bezpieczeństwu ruchu (utrudnia wjazd na działkę) możesz napisać pismo do Skierniewic (jeśli to słupek Orange) z dokładnym opisem sytuacji i prośbą o pomoc/załatwienie sprawy. Warto zasięgnąć porady i zrobić choć jedno zgłoszenie w systemie na infolinii/czacie , aby ślad był, że wcześniej próbowałeś coś załatwić i zgłosiłeś problem. Numer zgłoszenia zawrzyj w piśmie oficjalnym. Tyle na początek. Daj info, jak wypadło zgłoszenie...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 20
  • 1

Wymiana słupa

Do tej pory udało mi się już odkryć tę część kabla która jest na mojej posesji i z tej strony wystarczy go aż nadto, wątpię natomiast by był połączony z domami po drugiej stronie ulicy (no ale tego już nie sprawdzałem). Od sąsiada słyszałem, że jakiś technik od Orange był na miejscu (w innej sprawie) i stwierdził, że nie powinno być problemu z przestawieniem słupka, ale to jest tak kijem po wodzie pisane. Jak można to ustalić, czy to aby na pewno jest słupek od Orange? I czy możesz trochę doprecyzować określenie "pismo do Skierniewic"? 😅


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Wymiana słupa

Orange Polska S.A.

Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

 

Tu możesz wysłać pismo z dopiskiem "infrastruktura" , opisem całej sytuacji i adresem do korespondencji. Poleconym.

Dla technika może nie być problemu, ale wiąże się to z wystawieniem zlecenia, uzgodnieniami z Gminą o zajęcie pasa drogowego i zgłoszeniem wykonania konkretnych prac. Technik może zrobić wstępna analizę ilości linii doprowadzonych do słupka (posesji dołączonych do w/w) i kierunku z którego jest on zasilany kablem od szafy kablowej. Sam nie zdecyduje o wykonaniu tych prac, gdyż na 100% nie jest władny. Wątpię, aby zrobił to bez uzgodnienia z Kierownikiem Strefy (czyli na dziko), to zbyt duża ingerencja w strukturę sieci. No, chyba, że władze "rejonu telekomunikacyjnego" zakwalifikują to jako zagrożenie, które można "zlikwidować" na "cito"


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Wymiana słupa

Sprawa została już raz zgłoszone lecz zbagatelizowana, teraz ponowiłem zgłoszenie na zagrożenie zdrowia. Czekam na odpowiedź. Jeżeli ponownie będą umywać ręce od załatwienia sprawy to napiszę 😉
Z góry dziękuje za pomoc 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Wymiana słupa


@Paweło7napisał(-a)

Tak to jest słupek betonowy o wysokości mniej więcej 120 cm z drzwiczkami i przestrzenią na łączówki w środku.


Kolego, słup a słupek to są dwie różne rzeczy. A później się dziwisz że nikt nic nie zrobił a konsultant nie zrozumiał. Prądu tam nie ma, zagrożenia też. Nie mniej jeśli drzwiczki są otwarte albo wyłamane monter powinien przyjechać i to naprawić. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 20
  • 1

Wymiana słupa

A jak ustalić, czy to w ogóle jest słup telekomunikacyjny, a jeśli tak, to czy aby na pewno od Orange. Na geoportalu dane są mało precyzyjne, np. pokazuje mi, że w połowie budynków na mojej ulicy nie ma bieżącej wody. 😆 Niby jest jakaś nitka telekomunikacyjna namalowana, ale nie ma podłączenia do mojego budynku, a przecież jakiś kabel w ziemi jest, bo go odkryłem - tylko nie wiem dokąd później leci, bo w piwnicy już go nigdzie nie widzę. 🤔

A słup wygląda tak:

aaa.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Wymiana słupa

Cześć,

 

Tego typu słupki kiedyś były instalowane do kabli rozdzielczych (pośrednich) przez Orange. Używała ich również Netia i Telewizja kablowa (te bez opisu były kablówki). Zerknij jakie są na nim oznaczenia i zamek (Orange używała Abloya i  typu Yale). Sprawdź czy jest zamknięty (powinien być zabezpieczony). Daj znać, co ustaliłeś


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 20
  • 1

Wymiana słupa

@agat13 Oznaczeń brak (inaczej nie pytałbym się o to jak ustalić właściciela słupka), na zamkach się nie znam, jest jakiś okrągły (widać go w kadrze), zamknięty. Tyle wiem. 😁

 

aaaa.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Wymiana słupa

Zamek ASSA ABLOY. Jest prawdopodobne,że to słupek Orange. Co mogę jeszcze podpowiedzieć? Zobacz czy na ulicy lub w otoczeniu kilku przecznic są takie same słupki. Może na którymś będą oznaczenia. Kanalizacja Orange biegnie jak i inne media w linii prostej równolegle do granic posesji wzdłuż ulic. Zobacz czy na skrzyżowaniach wedle linii prostej tworzonej przez słupki nie ma w chodniku kwadratowych lub większych prostokątnych studzienek kablowych.  Słupek sam sobie nie stoi-musi mieć powiązanie z infrastrukturą telekomunikacyjną bez względu na operatora