Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby zasięg


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Słaby zasięg

Witam.

Od jakiegoś miesiąca znacząco pogorszył się zasięg sieci w mojej okolicy. Tu, gdzie było Lte jest h+ połączenie telefoniczne też często "uciekam" słuchaczowi w budynkach, jedynie na otwartej przestrzeni jest w miarę ok.

Cóż mogło się stać? Jak złożyć reklamacje?

2 ODPOW. 2

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słaby zasięg

@ArturJ jezeli caly czas miales LTE a teraz H+ to mozliwa jest awaria nadajnika lub jakies prace sa prowadzone. Zrob zgloszenie do Orange telefonicznie lub na czacie https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Słaby zasięg

@ArturJ musiały być lub są prowadzone prace na nadajniku, bądź awaria nadajnika, jak wspomniał @byczyn_86.

 

Może być też, że pasmo LTE jest już tak zapchane, że nie ma miejsca aby nowi użytkownicy się zalogowali, więc są przerzucani na 3G z automatu. Żeby stabilnie prowadzić obecnie rozmowy, najlepiej w telefonie ustawić na sztywno 3G, wtedy telefon nie będzie próbował przełączać się między 3G a 4G/LTE


Spotkałem się też z opcją, że operator w celu odciążenia nadajnika ogranicza zasięg, w skutek czego mniej osób loguje się na dane pasmo. Nie wiem, jak to w tej chwili jest praktykowane, ale kilka razy natknąłem się na taką sytuację w mojej okolicy. Po modernizacji nadajnika może zasięg wrócić do poprzednich parametrów, bądź może być lepiej.