Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana miedzi na światłowód... powiat średzki, gmina Środa Wielkopolska


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 26
  • 0

Wymiana miedzi na światłowód... powiat średzki, gmina Środa Wielkopolska

Hej...

W mojej okolicy ciągnie się to coś co nazywają miedziakiem i co ma przesyłać internet z downloadem 10Mb/s... 

Zdaniem moim jak i orange (świadczy o tym ich decyzja o przyszłości rozwoju internetu z tego roku) ta instalacja nadaje się do kosza... a jest co wyrzucać, miedziak ciągnie się przez parę kilometrów i gdyby to był światłowód, byłby w stanie zasilić spokojnie ponad setkę gospodarstw domowych...

Żyjemy w czasie projektów POPC i tak się składa, że dzięki temu mam pracę, toteż wcale się nie dziwę, że mój region nie został objęty tą inwestycją (powiat średzki, gmina Środa Wielkopolska)

Po co ten przydługawy wstęp? Otóż jestem skazany na Orange i jest prawie pewne, że jakakolwiek instalacja w moim regionie musiałaby być robiona z ich własnych środków (na dofinansowanie od  burmistrza bym nie liczył).

Czy jest jakikolwiek sposób, szansa, nadzieja, cud... na to, że Orange zainteresuje się wymianą tego badziewia w ziemi na technologie 21 wieku? Jestem na tyle zdesperowany, że jestem w stanie załatwić im wszystko z części projektowej - zgody mieszkańców, właścicieli gruntów, lasów, projekt budowlany jak i wykonawczy, podpisy osoby z uprawnieniami budowlanym... im zostałoby fizyczne wykonanie instalacji.

Widziałem wniosek o światłowód na stronie Orange ale z forum wynika, że jest on stary i nieaktualny... jeśli jednak odpowiadają na takie wnioski, od ręki jestem w stanie zgarnąć około 25 podpisów, dwa razy więcej jeśli poświęcę tydzień.

Jeśli orange olewa tematy takie jak te to przynajmniej będę wiedział, że z nimi nie mam co działać 😞

Czekam na wasze doświadczenia ✌️

 

 

_________________

*Temat przeniesiony z działu "O społeczności" i doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

 

16 ODPOW. 16

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Wymiana miedzi na światłowód...

@BartoszJ poszukaj, czy w okolicy nie masz jakiegoś lokalnego dostawcy internetu na światełku. Może lokalny szybciej wykona instalację. W mojej lokalizacji już druga firma kładzie światłowód. Jedna położyła 6 lat temu z własnych środków, druga realizuje z programu POPC. Orange ma własną główną linie światłowodową w mojej miejscowości, ale nie wiem czemu, dalej nie rozbudowuje. Być może u Ciebie lokalni dostawcy mogą zadziałać, tylko trzeba ich odszukać i zainteresować.

 

edit:

Jeden z użytkowników forum, który usilnie mobilizował swoich sąsiadów, jak i udzielał się w sprawie światłowodu na forum, szybciej doczekał się światełka od konkurencji.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 26
  • 0

Wymiana miedzi na światłowód...

Obawiam się, że z lokalsami będzie ciężko. Mam gdzieś na dole serduszka nadzieję, że skoro ludzie płacą za miedziaka, a infrastruktura mogłaby być rozbudowana, da się jakoś przekonać orange. Martwi mnie to, że trzeba prosić się do pomniejszych firm zamiast negocjować z takim gigantem jak orange...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Wymiana miedzi na światłowód...

@BartoszJ za nim u mnie pojawił się światłowód lokalny, przez 4 lata zgłaszałem Orange zapotrzebowanie na światłowód. Niestety nic w tej sprawie się nie ruszyło od strony Orange. Obecnie w mojej lokalizacji już wcale nie liczę na Orange, bo nawet jak już się pojawi się możliwość internetu światłowodowego od Orange, to nie zrezygnuję z mojego obecnego dostawcy. Dlatego proponuję lokalnie poszukać.

Warto też sprawdzić na stronie UKE:

https://mapbook.uke.gov.pl/

Być może coś z POPC jest w trakcie realizacji.

Warto też zajrzeć na stronę: 

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 26
  • 0

Wymiana miedzi na światłowód...

Ehh, czyli rozumiem, że szansa na kontakt z Orange jest nikła 😞 budowy są dwie w ramach POPC 3 są ale oddalone o 15, 20 km, i obejmują po 10 budynków... nieśmieszny żart. Brakuje mi powoli pomysłów z kim i jak rozmawiać, żeby chociaż zastanowili się nad budową... może jak przekonam burmistrza to coś się ruszy...

Anonim

Nie dotyczy

Wymiana miedzi na światłowód...

@BartoszJ masz rację słabo to wygląda. Nawet w sytuacji uszkodzenia trudno usuwanego Orange proponuje klientom rozwiązanie umowy bez kary, tu  świeży przykład z forum. Tu mówimy o jednostkowym abonencie. Sam piszesz, że w Twoim przypadku chodzi odcinek kilku kilometrów. Jak dla mnie bez szans. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Wymiana miedzi na światłowód...

@BartoszJ zaangażowanie władz lokalnych może się przyczynić, że jednak Orange pojawi się że światełkiem w Twojej okolicy. Łatwiej rozmawiać, jeżeli w ewentualną budowę oprócz zainteresowanych klientów indywidualnych udzielą się władze lokalne. Warto spróbować.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 26
  • 0

Wymiana miedzi na światłowód...

Obawiam się tego wsparcia od władz 😅 w POCP gdy w jakiejś miejscowości urzędnicy wspierają projekt robota na prawdę idzie. Tyle, że moje miejsce zamieszkania nie jest objęte nawet POPC 4 i w sumie nie wiadomo dlaczego, skoro sporo miejsc jest białymi plamami. My mamy luksus bo możemy korzystać z 3Mb łącza przez miedziaka albo internetu mobilnego, który kieruje się zasadą - Teraz jestem a teraz mnie nie ma 😂 . Nie wspominając o operatorach, którzy ograniczając prędkość internetu mobilnego do 1Mb/s jak zużyłeś za dużo danych (nawet jeśli masz połowę niewykorzystanego pakietu😂)

Sumując - to jeden wielki żart. W moim przypadku bolesny żart...

 

 

______________

*Wpisy poddany edycji - moderator Wojciech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wymiana miedzi na światłowód... powiat średzki, gmina Środa Wielkopolska

@BartoszJ  proponuję zainteresować tematem nową spółkę Światlowód Inwestycje. Oni niezależnie od POPC maka środki na inwestycje


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 26
  • 0

Wymiana miedzi na światłowód... powiat średzki, gmina Środa Wielkopolska

Dzięki za podpowiedź. Okazuje się, że 4km dalej mają swoją budowę. Napisałem do nich soczystą wiadomość, mam nadzieję, że odpowiedź nie zajmie im pół roku 😅 kto wie, może są jakieś szanse...