Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłączanie 2600MHz na noc


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Wyłączanie 2600MHz na noc

a czy czasami nie chodzi o pojemnosc sieci do innych celow w nocy? jakies backupy? Czy technicznie da sie wylaczyc pasmo dla jakichs urzadzen tak, aby nie bylo widoczne?

Anonim

Nie dotyczy

Wyłączanie 2600MHz na noc

@impetiginisatio  wszystko się da w XXI wieku, nawet oszukać telefon, trzeba by miernikiem sygnał zmierzyć, telefon to nie miarodajne urządzenie. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Wyłączanie 2600MHz na noc

WiFi da się tak ustawić,aby było niewidoczne dla urządzeń. Czemu więc 2600 tak nie zrobić.

Podejrzewam, że jeżeli chodzi o wyłączanie pasma 2600, to może chodzi o wytwarzane ciepło w antenie podczas emisji takiej wysokiej częstotliwości.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Wyłączanie 2600MHz na noc

mysle troche spiskowo,bo przeciez mozna ograniczyc logowanie terminali do pasma 2600 ale wtedy bylyby reklamacje.

 

z tego co kiedys czytalem operatorzy placa licencje za uzywanie danych technologii. Iles centow rocznie za kazdego usera korzystajacego z VoLTE, iles centow za usera korzystajacego z VoWifi.

 

Jeslöi stwierdzono ze w nocy obciazenie stacji eNodeB spada, to czemu nie zrobic przymusowego reshufflingu/refarmingu. Zwlaszcza ze od jakiegos miesiaca mowi sie o wylaczeniu pasma GSM1800MHz i to pasmo moze zostac przydzielone do ruchu data.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Wyłączanie 2600MHz na noc


@Ronnapisał(-a)

Pisał ktoś reklamację ? Może jak każdy złoży reklamację, to coś się zmieni. Jestem zaskoczony tematem. 


Ja składałem dwie reklamacje + ponaglenie i niczego się nie dowiedziałem.

Mnie akurat przerzuca na dalszy tam gdzie, jest 2600 lub mam 800 jak wyłączone jest 2600. Ustawione mam tylko te dwie częstotliwości. 2100, 1800 w tym czasie działają. Po 6 rano jest 2600. Nie siedzę całą noc, to nie wiem, kiedy dokładnie wraca 2600. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Wyłączanie 2600MHz na noc

a czy czasami 2600 jako pasmo pojemnosciowe na tych stacjach nie sluzy im do nocnych testow 5G w konfiguracji non standalone ( 5G Non SA) ? Bo to by pasowalo, ze caly uplink leci po tym dedykowanym pasmie 2600, mam tak w Szwajcarii w Sunrise - kiedy robie speedtest 4G to downlink jest mizerny jesli korzystam z 5G w tym samym czasie, bo zasoby radiowe sa przydzielone do uplinku w 5G non standalone.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

Wyłączanie 2600MHz na noc

Strasznie kombinujecie, a pisałem jaki jest cel tych wyłączeń L2600: oszczędności na energii. To są grube kilowaty. W nocy na tych stacjach lata wiatr, pasmo pojemnościowe nie jest potrzebne by zapewnić wtedy przyzwoite prędkości, a oszczędności na energii po wyłączeniu 2600 są naprawdę duże w skali całej sieci.

To jeden z elementów "zielonej polityki" Orange, ogłoszonej ostatnio przez nowego prezesa.

T-mobile również to wprowadza, choć nie robi takiej otoczki eko. Bo pieniądze to pieniądze.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Wyłączanie 2600MHz na noc

Tylko czy system przewiduje odpalanie zasobow gdy LTE-A zacznie sie zapychac - czy jest to na sztywno- chociazby i mieli po 200 kilobitow/s transferu to nie ma i juz?

 

Skoro fioletowa konkurencja dynamicznie zarzadza zasobami radiowymi to Orange na pewno tez potrafi? Skrypt powinien przeciez wlaczac?