Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wpływ 5G na zdrowie


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 59
  • 208
  • 1

Wpływ 5G na zdrowie

Własne zdanie a wiedza nie idą w parze bo jedno drugiemu może przeczyć, jeśli czujesz się urażona to może się utożsamiasz. Chodziło mi najpierw o idee a później dopiero o zrozumienie


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Wpływ 5G na zdrowie

Widzę że jeśli coś jest niewidoczne okiem (5G w tym przypadku) to jest tajemnicze i powoduje powstawanie abstrakcyjnych teorii. Z kominów leci dym który aż drażni oczy i nikt nie protestuje. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 59
  • 208
  • 1

Wpływ 5G na zdrowie


@toleknapisał(-a)

Widzę że jeśli coś jest niewidoczne okiem (5G w tym przypadku) to jest tajemnicze i powoduje powstawanie abstrakcyjnych teorii. Z kominów leci dym który aż drażni oczy i nikt nie protestuje. 


Np czarna masa zajebista


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22031
  • 179

Wpływ 5G na zdrowie

@Eveline 

Rozumiem. Swoje obawy opierasz na czymś konkretnym, czy tylko na ogólnym lęku przed nowym i nieznanym? Na lęki może pomóc konsultacja z psychologiem. Na wątpliwości trzeba zajrzeć do źródeł. Jeśli coś mogę od siebie dodać jako biolog, to tylko tyle że w częstotliwościach o których mowa nic w naszym ciele nie rezonuje, może poza wodą. Nie istnieje żaden sposób w jaki to promieniowanie w takich natężeniach mogło by oddziaływać na człowieka. A nawet gdyby mogło oddziaływać, to niby czemu bać się tylko 5G a nie 3G, skoro to takie samo promieniowanie radiowe?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2052
  • 11589
  • 52

Wpływ 5G na zdrowie

@j131  pewnie wiesz ze 90% ciała człowieka to woda, jeśli się nie mylę 😎

Wszelkie promieniowania jest szkodliwe, ale w obecnych czasach nie da się tego uniknąć 😎

Nie ma co popadać w paranoję, bo nerwy zszargane też dewastują organizm, może i bardziej niż 5G 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22031
  • 179

Wpływ 5G na zdrowie

@IreneuszCD 

I co z tego że woda? Mikrofale podgrzewają wodę. No i? Robimy się odrobinę... cieplejsi?? Dobra, o ile? Jaką energię przenosi to promieniowanie? O ile może nas podgrzać? Policz to i wtedy możesz się zastanawiać nad tezą, że "każde promieniowanie jest szkodliwe". Otóż nie każde, większość spektrum elektromagnetycznego nie jest nijak szkodliwa dla istot żywych, przynajmniej na tej planecie.

Spoiler: efekt termiczny który sugerujesz jest niemierzalnie mały i nawet nie zostanie odnotowany przez nasz system termoregulacji.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2052
  • 11589
  • 52

Wpływ 5G na zdrowie

O szkodliwości fal energetycznych i radiowych, było już kilkanaście doktoratów i innych prac, tego nie można bagatelizować.

Miałem kiedyś mocny router wi-fi w pokoju i uwierz nie był obojętny dla mnie, teraz mam taki co dopasowuje moc wi-fi do urządzeń i tam gdzie pracuje, sygnał jest na minimum. 

Mając FunBox nie jest to takie oczywiste, wzmacniacz wi-fi pracuje na max, więc komfort przebywania w jego obecności jest średnio komfortowy.

Podobnie ma się sprawa telefonów, staram się używać słuchawek BT, ale to tylko moje wizje i inny mogą robić jak chcą, wszak sami decydują 😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7629
  • 30

Wpływ 5G na zdrowie


@IreneuszCDnapisał(-a)

Miałem kiedyś mocny router wi-fi w pokoju i uwierz nie był obojętny dla mnie😉


nie każ wierzyć, tylko przedstaw argumenty


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Wpływ 5G na zdrowie

@IreneuszCD , ale Bluetooth też działa dzięki korzystaniu z fal radiowych... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 256
  • 1629
  • 0

Wpływ 5G na zdrowie


@Misiek62napisał(-a)

@IreneuszCD , ale Bluetooth też działa dzięki korzystaniu z fal radiowych... 


Może fale BT niwelują niekorzystne działanie fal wi-fi? 😉