Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wi-Fi Calling i VoLTE na przeniesionym numerze (iPhone 7 Plus)

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Wi-Fi Calling i VoLTE na przeniesionym numerze (iPhone 7 Plus)

Cześć wszystkim 🙂

nie chcę zakładać nowego tematu, a więc przeniosłem nr do Orange, który został aktywowany 17.09, czyli wczoraj, próbowałem włączyć Wifi Calling, ale niestety do tej pory widnieje komunikat "czekam na aktywacje...". 

Telefon - iPhone 7 Plus

Taryfa - Orange Free na kartę 

iOS 10.3.1, ustawienia operatora 28.4

Kolejna rzecz - nie mam ustawień VoLTE tak jak kolega powyżej, screeny w załączniku.

Karta nowa, telefon restartowałem kilka razy, ustawienia sieci również resetowałem 


IMG_3096.PNG.png
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Wi-Fi Calling i VoLTE na przeniesionym numerze (iPhone 7 Plus)

Słyszałem, że już zgłosiłeś do naszego BOK i bardzo dobrze zrobiłeś 🙂 Jeśli trafi tu jeszcze ktoś z podobnym problemem to niech wie, że takie symptomy w iPhonie zwykle oznaczają, że nie zadziałało automatyczne włączenie usług po naszej (Orange) stronie i trzeba skontaktować się z doradcą (np. na czacie lub telefonicznie przez appkę Mój Orange), aby je "zresetować" i włączyć ręcznie.
@Duffy_7, daj znać, gdy już dostaniesz odpowiedź i usługi będą śmigać 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Wi-Fi Calling i VoLTE na przeniesionym numerze (iPhone 7 Plus)

Cześć @Duffy_7, dla porządku przenieśliśmy za Ciebie 😉 Niewykluczone, że przy przenoszeniu numeru jeszcze nie zdążyła włączyć się usługa, ale można zrobić to ręcznie. Daj proszę znać - problem dalej występuje? Znaczy to kółko od aktywacji się kręci i nie następuje aktywacja Rozmów przez WiFi? W Ustawienia > Sieć komórkowa > Opcje danych komórkowych > Włącz LTE - dalej nie ma opcji do wyboru? Jest tylko włączenie/wyłączenie LTE?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Wi-Fi Calling i VoLTE na przeniesionym numerze (iPhone 7 Plus)

Tak w Wifi Calling wciąż widnieje napis "Czekam na aktywacje...." a po cofnieciu się w menu wstecz jest niby włączone

Tak jest tylko Włącz LTE, nie ma opcji wyboru LTE dla danych czy głosowych i danych. 

 

[img]https://i.imgur.com/MUzFW78.png[/img]

[img]https://i.imgur.com/4mmGxjh.png[/img]

[img]https://i.imgur.com/u8J49qU.jpg[/img]

[img]https://i.imgur.com/jdYfah9.png[/img]


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Wi-Fi Calling i VoLTE na przeniesionym numerze (iPhone 7 Plus)

Słyszałem, że już zgłosiłeś do naszego BOK i bardzo dobrze zrobiłeś 🙂 Jeśli trafi tu jeszcze ktoś z podobnym problemem to niech wie, że takie symptomy w iPhonie zwykle oznaczają, że nie zadziałało automatyczne włączenie usług po naszej (Orange) stronie i trzeba skontaktować się z doradcą (np. na czacie lub telefonicznie przez appkę Mój Orange), aby je "zresetować" i włączyć ręcznie.
@Duffy_7, daj znać, gdy już dostaniesz odpowiedź i usługi będą śmigać 🙂

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Wi-Fi Calling i VoLTE na przeniesionym numerze (iPhone 7 Plus)

Dzięki, wifi calling w końcu się aktywowało w menu, wieczorem sprawdzę bo na ta chwile nie mam dostępu do wifi.
VoLTE jak dostałem w smsie jest na ta chwile wyłączony z uwagi na prace techniczne, ale jest już opcja w sieciach komórkowych do wybrania VoLTE. Dzięki za pomoc.
Ps. Wiadomo do kiedy VoLTE jest wyłączone ?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Wi-Fi Calling i VoLTE na przeniesionym numerze (iPhone 7 Plus)

Super, że pomogło i na pewno już będzie śmigać. Dzięki, że dałeś tu znać. Miłego korzystania z WiFi Calling, @Duffy_7!

Terminu przywrócenia VoLTE jeszcze nie znamy i nie będziemy znać go "z góry". Cały czas poprawiamy i testujemy, aby upewnić się, że wszystko będzie "na tip-top". Gdy tylko wszystkie testy przejdą pomyślnie - automatycznie przywrócimy usługę i jeśli ktoś miał VoLTE aktywne wcześniej - nie będzie musiał ponownie aktywować.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Wi-Fi Calling i VoLTE na przeniesionym numerze (iPhone 7 Plus)

Dzięki wielkie 🙂 jeszcze z ciekawości czy napis LTE będzie zmieniony na 4G jak to miało miejsce jakiś czas temu czy na tą chwile nie ma takich planów lub nic niewiadomo na ten temat ?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Wi-Fi Calling i VoLTE na przeniesionym numerze (iPhone 7 Plus)

Wiadomo 🙂 Kiedyś, w wyniku działania wieeeelu czynników, w Androidzie było LTE, a w iOS 4G - mimo, że znaczyły to samo. Kilka miesięcy temu udało się to ujednolicić - teraz wszędzie jest LTE i zapewne zostanie tak do 5G 😉

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Wi-Fi Calling i VoLTE na przeniesionym numerze (iPhone 7 Plus)

Wiadomo, że 4G i LTE to to samo, ale po prostu 4G wizualnie mi bardziej pasuje do Orange :). 

Dziękuje jeszcze raz za pomoc 🙂 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Wi-Fi Calling i VoLTE na przeniesionym numerze (iPhone 7 Plus)

@Duffy_7 VoLTE powinno już się załączyć. Spróbuj czy się uda 🙂