Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Vowifi p30 pro wymuszenie połączeń przez wifi


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 11
  • 0

Vowifi p30 pro wymuszenie połączeń przez wifi

Temat przeniesiony z Abonament do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Witam

 

Wifi calling spoko.. irytuje mnie bardzo jedna rzecz. Nie można w waszej sieci wymusić rozmów przez wifi calling jak to jest u innych operatorów. Posiadam p30 pro który obsługuje wifi calling. Używając karty z Orange nie mogę wymusić priorytetu rozmów przez wifi. Opcja ta jest niewidoczna w ustawieniach wifi calling. Wkładając kartę np Play opcja ta się pojawia i spokojnie mogę sobie używać wifi calling gdy mam slaby zasięg. Ktoś mi odpowie dlaczego tak jest?

 

Na zdjęciach widać w jakich sieciach pracuje telefon i jakie opcje są dostępne.Screenshot_20191028_100123_com.android.phone.jpg

 

tapatalk_-1968994876.jpeg

 

8 ODPOW. 8

Zespół Nasz Orange
  • 2906
  • 10831
  • 64

Vowifi p30 pro wymuszenie połączeń przez wifi

W Orange nie ma możliwości przejścia płynnie z Wi-Fi Calling do sieci komórkowej. Stąd takie a nie inne ustawienia. Po wyjściu z zasięgu Wi-Fi połączenie jest rozłączane.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Vowifi p30 pro wymuszenie połączeń przez wifi

Czyli najprościej ustawić preferowane połączenie LTE, natomiast z WiFi calling korzystać w ostateczności, gdzie zasięg komórkowy jest strasznie mocno mizerny, a WiFi jest ok, lub w celu sprawdzenia samej usługi Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 11
  • 0

Vowifi p30 pro wymuszenie połączeń przez wifi

Wlasnie o to chodzi, że w domu mam bardzo słaby zasięg sieci komórkowej-  1max 2 kreski stojąc z nosem przy oknie.. za to sieć wifi mam stabilną a pokrycie sieci w domu mam bardzo dobre. 

Chodzi mi o to, aby same połączenia były wtedy realizowane przez wifi a ta "cząstka" zasięgu, która ledwo wpada mi do domu odbierała by sobie smsy z których praktycznie i tak nie korzystam.

Jest jakiś sposób, żeby to rozegrać w ten sposób? Dlaczego użytkownicy sieci Orange nie mogą wybrać preferowanej sieci do połączeń? Byłoby to dla wielu osób rozwiązanie idealne!


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Vowifi p30 pro wymuszenie połączeń przez wifi


@Wojciechnapisał(-a)

W Orange nie ma możliwości przejścia płynnie z Wi-Fi Calling do sieci komórkowej. Stąd takie a nie inne ustawienia. Po wyjściu z zasięgu Wi-Fi połączenie jest rozłączane.


No weź nie żartuj 😉 Nie jest rozłączane, jeżeli jesteśmy w zasięgu LTE.

To cytat z FAQu o usłudze:

 

W przypadku, gdy znajdziemy się na granicy dostępu do sygnału WiFi a:
- istnieje w tym miejscu sieć LTE Orange, nastąpi przełączenie do sieci komórkowej Orange bez przerywania połączenia.
- nie będzie wokół sieci Orange, bądź będzie jedynie zasięg 2G/3G, połączenie WiFi Calling zostanie przerwane


Zespół Nasz Orange
  • 2906
  • 10831
  • 64

Vowifi p30 pro wymuszenie połączeń przez wifi

@Duke, faktycznie. Wcześniej chyba było inaczej.

 

@arekszczudlo24, jak chcesz po Wi-Fi koniecznie, to włącz tryb samoloty.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Vowifi p30 pro wymuszenie połączeń przez wifi

@arekszczudlo24 Ale w jakim sensie "wymusić"? Jeżeli jesteś w zasięgu WiFi to połączenie zawsze jest realizowane przez WiFi Calling. Jeżeli jakość sygnału z WiFi jest niewystarczająca, to przez sieć komórkową. Czy nie o to chodzi?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 11
  • 0

Vowifi p30 pro wymuszenie połączeń przez wifi

Chodzi o to, że gdy teoretycznie mam włączone wificalling kiedy jestem w domu i mam slaby zasięg to jakość połączenia jest krytyczna ( wygląda jakby wifi calling nie działało). Kiedy włączę tryb samolotowy i wifi calling jest włączone to jakość połączenia jest bdb i mogę sobie śmigać po domu i swobodnie rozmawiać, ale minusem jest to że żadne powiadomienia SMS mi wtedy nie przyjdą. Dlatego też chciałbym aby w ustawieniach wificalling była możliwość przełączania trybów tak jak jest to na karcie Play w załączniku w pierwszym poście. 

Czy ta kwestia leży po stronie Orange? Wydaje mi się że tak, gdyż zmiana karty operatora powoduje aktywację tejże funkcji. 

W momencie gdy mam dwie karty aktywne w telefonie dajmy na to Orange i Play to w ustawieniach wificalling sim1 Orange jest brak wyboru trybu połączeń a na sim2 Play jest możliwość wyboru. 

 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Vowifi p30 pro wymuszenie połączeń przez wifi

Jeżeli włączę tryb samolotowy, to automatycznie wyłączy się WiFi, więc jak mogłoby wtedy działać WiFi Calling?