Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy nadajnik/ wymiana obecnego


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Nowy nadajnik/ wymiana obecnego

Witam,

mieszkam w miejscowości Wojciechów, gm Jastrzębia, powiat Radomski. Znajduje się u nas masz/nadajnik (nie wiem co to jest) ID: 4448 (N!). Jakiś czas temu dostałem informację od Orange że "nadajnik jest przeciążony, w wyniku czego występuje problem z jakością połączenia, ponadto nie planujemy instalacji drugiego nadajnika". Od tego czasu minął ponad rok i tu pytanie, czy ktoś wie czy jest w planach drugi nadajnik? Pytam, ponieważ skończyła mi się umowa a obecna jakoś internetu/połączeń nie zachęca mnie do przedłuż

2 ODPOW. 2

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18194
  • 51964
  • 699

Nowy nadajnik/ wymiana obecnego

@amil001 nie widzę, żeby w najbliższym czasie nastąpiła jakaś zmiana co do budowy nowego nadajnika. Obecny masz w dość sporej odległości, więc nie dziwię się, że internet słabo działa.

 

Sprawdź jeszcze działanie internetu, jak się przełączysz na 3G. Najczęściej te pasmo jest najmniej obciążone, więc internet powinien się poprawić. Na taką odległość polecałbym anteny zewnętrzne do routera. Może poprawić jakość internetu i sygnał.

 

Według mnie, w Twojej lokalizacji najbliższy nadajnik, to ma Orange. Pozostałe są w dużo dalszej odległości. Jeżeli decydujesz się na zmianę, to proponuję zakupić startery konkurencji i sprawdzić, jak działa internet konkurencyjnego operatora.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Nowy nadajnik/ wymiana obecnego

Posiadam antenę zewnętrzną (kupiłem ją jakieś pół roku temu), przełączałem sieć na 3G ale wtedy serwisy społecznościowe, youtube itp ładują się tak długo, że nie ma mowy o sensownym korzystaniu z sieci. No ale uzyskałem odpowiedź na moje pytanie, nadal nie mam co liczyć na nowy nadajnik.

Z mojej strony to wszystko,

pozdrawiam.