Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE w klasycznych telefonach np. Nokia 3310 4G


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 37
  • 0

VoLTE w klasycznych telefonach np. Nokia 3310 4G

Może sieć Orange wprowadziłaby do oferty tani klasyczny telefon, ale z obsługą VoLTE? Skoro w interesie wszystkich jest przerzucenie częstotliwości 2G/3G na LTE to może warto już w tym kierunku coś robić? Gdyby sieć oferowała taki klasyczny telefon np. niedawno zaprezentowana Nokia 3310 4G, to ja sam w swojej rodzinie mam parę osób w podeszłym wieku, które wymieniły swój telefon jeśli to wiązałoby się ze znacznie lepszą jakością dźwięku. Tym bardziej, że takie starsze osoby zazwyczaj słabiej słyszą. A ich obecne klasyki 2G nawet HD voice nie obsługują. Do tego kolejne zalety jak szybsze zestawienie połączeń itd. Można też pomyśleć i zrobić klasyczny telefon z obsługą VoLTE pod swoją marką. Weźmy przykład z Indyjskiej sieci JIO i ich telefon JIO Phone https://www.jio.com/en-in/book-jio-phone
6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

VoLTE w klasycznym telefonach np. Nokia 3310 4G

Nokia 3310 z VoLTE pewnie będzie dostępna na naszym rynku, tylko nie wiem czy będą Polskie sieci wspierały w Noki VoLTE.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 37
  • 0

VoLTE w klasycznym telefonach np. Nokia 3310 4G

Obawiam się, że to będzie jak z większością telefonów na rynku z obsługą VoLTE - obsługują, ale wsparcia ze strony operatorów nie ma. Przykładem są nawet współczesne telefony Nokia dostępne od dawna na rynku.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoLTE w klasycznym telefonach np. Nokia 3310 4G

Nie ma co porównywać się do Indii ale warto też myśleć o bezpieczeństwie w dobie używania telefonu jako mechanizm weryfikacji tożsamości. Niestety wszyscy operatorzy w Polsce mówią tylko o zaletach VoLTE. A prawie nikt nie zadaje (poza kilkoma stronamo o telko) czy to tak samo bezpieczne?
Anonim

Nie dotyczy

VoLTE w klasycznym telefonach np. Nokia 3310 4G

Tylko że w Orange czy innych sieciach tez na Polskim rynku jest Nokia 3310 3G.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

VoLTE w klasycznym telefonach np. Nokia 3310 4G

@Piotrekk85, no dokładnie z tym VoLTE, same zalety, ale już o wadach nikt nie pisze Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

VoLTE w klasycznym telefonach np. Nokia 3310 4G

Z Indiami to wogole cyrk. Wydaje mi sie ze oni bardzo szybko chcą wyłączyć 2G więc tam odgórne jest parcie na VoLTE. 

Tak radykalnego podejścia to może nie. Za dużo gratów co biegają na 2G pewnie wszędzie jest ale zlewanie VoLTE przez wszystkich mnie przeraża. 

Np taki nie brandowany Sony.. dla mnie to wgranie tylko konfigu co Orange przygotował do wersji firmware gołej...ale nie bo nie. 

Z takim podejściem mamy misz masz na rynku.

Moim zdaniem UKE powinno dać po łapach i operatorom i przede wszystkim o ile jeszcze homologację na telefony się daje to ich nie dawać albo zabrać za takie kpiny ze strony Sony