Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE - czy zużywa pakiet danych?

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

VoLTE - czy zużywa pakiet danych?

Hej,
pytam, ponieważ zauważyłem, że w ciągu 2 dni z mojego pakietu danych zniknęło ok 400 MB a przez te dwa dni nie korzystałem intensywnie z danych komórkowych ale za to "wisiałem" na telefonie z włączoną usługą VoLTE.
W praktyce technologia „Voice over Long-Term Evolution”, "Voice over LTE", czyli VoLTE wymaga połączenia z siecią na paśmie LTE i włączonych danych pakietowych, z których korzysta wysyłając i odbierając dane - inaczej niż strumień danych w sieciach 2G/3G.
Nigdy wcześniej na to nie zwracałem uwagi, ale akurat przy zmianie ustawień rzuciłem okiem na licznik "zużytych"  danych.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

VoLTE - czy zużywa pakiet danych?

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

VoLTE - czy zużywa pakiet danych?

@Morciak  Volte nie zużywa GB, możesz mieć Dane Mobilne wyłączone i usługa będzie działać, to gwarantuję, co do GB to znikają za sprawą systemu operacyjnego na telefonie i czasem nawet tego telefon nie rejestruje 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

VoLTE - czy zużywa pakiet danych?

https://consumer.huawei.com/pl/support/content/pl-pl00410703/

To odpowiedź producenta sprzętu https://forum.android.com.pl/topic/337906-wifi-calling-i-volte-kilka-pyta%C5%84/?do=findComment&comm...  i odpowiedź konkretnie o Orange

 

___________

* Poprawiłem linki - moderator Bartłomiej


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

VoLTE - czy zużywa pakiet danych?

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

@Anonim- przez cały czas byłem (jestem? 😉 ) przekonany, że jest jak piszesz 🙂 . Nie mniej jednak 400 MB bez żadnej aktualizacji wydaje mi się ciut dużo, a że ostatnio mój szajsung się zaktualizował do nowej wersji oprogramowania, zacząłem podejrzewać, że może wkradł się w jego oprogramowanie jakiś błąd... Może zwariował po włączeniu równoległym VoWiFi i VoLTE? Popsuli oprogramowanie aparatu więc czemu nie popsuć części odpowiedzialnej za rozmowy? 😉

@agat13- edit : linki działają. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

VoLTE - czy zużywa pakiet danych?

@Morciak  jeszcze dodam, system Orange dziwnie zlicza dane, ja tego nie kontroluję, bo GB mam aż nadto, ale telefon co nie korzystam i ma wszystkie aktualizacje systemowe i aplikacji wyłączone, generuje niekiedy 120MB czy nawet 200MB zużycia danych w Mój Orange, czego w telefonie nawet x2 nie ma w zużyciu, chyba jakiś bug, możesz zgłosić i ci to sprawdzą, jak błąd poprawią, ale jak to mała ilość MB, nie GB to bym odpuścił, to system często potem wyrównuje 😉

Jak nie wierzysz że Volte nie potrzebuje Danych Mobilnych, to po prostu je wyłącz i połączenie wykonaj 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

VoLTE - czy zużywa pakiet danych?

@Morciak a, lubię się podeprzeć "linką", bo utwierdza mnie w przekonaniu poprawności politycznej tego co wiem...

https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/szybkie-zu%C5%BCycie-danych-pakietowych...

zerknij na forum Samsunga, moz coś podpowie 

@Morciak warto tam zapytać.o aktualizacje

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

VoLTE - czy zużywa pakiet danych?

@Anonim:

VoLTE_brak.jpg

po wyłączeniu danych komórkowych - VoLTE znika.
Wszedłem w trakcie "rozmowy" w service mode (*#0011#) i w przypadku włączenia danych komórkowych mam i VoLTE i połączenie po LTE :


A tak wygląda po wyłączeniu danych komórkowych - brak VoLTE (i oczywiście połączenie po CDMA):

Edit: pierwszy screen się załadował prawidłowo a dwa pozostałe jako załączniki... Meh.

Edit2: Nie mam jak oznaczyć Was obu jako "rozwiązanie"... 😉
Dzięki za odpowiedzi!


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

VoLTE - czy zużywa pakiet danych?

Wejdź sobie w ustawieniach w dane komórkowe i rozwiń listę, co ci zjadło GB.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

VoLTE - czy zużywa pakiet danych?

@-brtk-- tak, dzięki, pierwsze co zrobiłem to tam sprawdziłem i sumarycznie nie chce mi wyjść wartość końcowa - ot inna matematyka (Samsung dodatkowo ostrzega: "Wykorzystanie danych jest mierzone przez telefon. Pomiary te mogą się różnić od pomiarów dostawcy usług"). Stąd poszukiwanie innych kanałów zjadania danych :).

Ilość danych nie jest porażająca więc na chwilę obecną będę monitorował przedmiotową kwestię celem zweryfikowania czy jest ona powtarzalna, czy też był to jednostkowy epizod.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

VoLTE - czy zużywa pakiet danych?

@Morciak już wiem: załóż drugi temat i przyznaj palmę pierwszeństwa @Anonim 

Lub ja się zrzeknę ....